Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak jsem tedy zvědavý. Hlavně v těchto teplotách není v podstatě rozdíl mít Air nebo Pro (zkuste si doma rozdíl s i5 a i7 schválně).

  MB je stylovka na dokumenty internet nebo lehkou 2d grafiku. (Toto mimochodem také Apple sám potvrdil snížením výkonu procesoru o kterém se píše u nové generace).

  A klávesnice jsem zvědav ještě víc :D

  Ta i9 dle testů s klidem drží vyšší než základní frekvence, takže asi v pohodě.

  Otázka jestli se udržitelná frekvence blíží více základní nebo maximální…

  Dokud nebude mít MB normální chlazení (to znamená třeba i výdech a nějaký normální airflow) tak je v podstatě jedno co tam máte z novějších Intelu za procesor. Trochu se to změní s ARMem. Nicméně stále to nebude výkonově nic moc v porovnání s konkurencí.

  Tak to rád slyším, ještě přidat konvertabilitu a šel bych do něj. Prozatím kvalita provedení je někde na úrovni střední-nižší třídy Aceru.

  Teda jak čtu článek tak to zní, že minulá generace má kvalitu použitých materiálů jak z tržnice. Osobně bych očekával při koupi tak drahého stroje, že vše bude mít maximální možnou kvalitu…

  Už kousek z roku 2017 mi bez sebemešího problému slouží každý den na tvorbu převážně animované grafiky, asi záleží.. teď už na tom půjde možná i hrát hry s prstíčky od bramůrků 🙄

  Tak to jste šťastlivec.

  Animovaná grafika na mb.. buď jste masochista nebo máte neomezeně času nebo máte nějakou pořádnou render farmu doma :D

  Ohledně narážky na klávesnici… Prostě byly a jsou poruchové natolik, že Apple slibuje u nových… U nových zařízení! … Vyměnu zdarma… Na jednu fajn krok na druhou se ukazuje jak sám svému výrobku nevěří..

  Co je to za blaboly?

  On si jako Apple svevolne snizil napeti na CPU aby snizil odber?

  A vsichni ostatni vyrobci (vcetne Intelu, ktery definuje specifikace) tam cpou ze srandy vyssi napeti, zdejme za ucelem aby je nezably nohy?

  A problem s nedostatecnym odvodem tepla z case ma jako vyresit lepsi teplovodiva pasta?

  Zajimave cteni.

  Samozrejme že môže znížiť napätie. Rovnako ako má každý výrobca vlastné riešenie koľko toho cpu zvládne. Niekomu fúka ventilátor už pri 60 stupňoch a niekto necháva cpu dusiť do 100 C za cenu ticha.

  CPU VCORE voltage je standardne v „adaptive mode“, coz neni nic jineho, nez mapovaci tabulka napeti/teplota/aktualni frekvence.

  Tunerske desky pro overclocking umoznuji zyseni napeti nad ramec intelem definovanych adaptive krivek.
  Intel ma pro tunery nastroj Intel XTU (Extreme tuning utility)

  V realu je snizeni voltaze pod uroven doporucenou Intelem blbost, protoze pak CPU je schopno pracovat jenom na nizkych frekvencich.

  V realu si OS ridi fekvenci podle pozadovaneho zatizeni, mauj staricky CPU jede pri nizke zatezi na 800MHz, default je 2000MHz a boost (se zvysenim napeti) 2600MHz.

  Snizeni napeti znamena jedine, Apple nehodla, zrejme z duvodu mizerneho chlazeni, povolit kratkodobe boost frekvence.

  Takze ci clovek koupi naslaply procesor za dlouhe penize, aby jej pak vyuzival na zlomek vykonu.

  Takze omezime throttling tim, ze CPU zaskrtime hned v zarodku.
  Zajimava idea.

  Zkracene receno, vykon CPU vyrabi teplo.
  To je potreba odvest.
  Pokud je odvod mizerny, po naplneni tepelne kapacity sasi se vykon musi snizit.
  A to bud frekvencne powersave governorem, nebo jako last resort pres CPU throttling. Coz je mmj celkem zoufalstvi, throttling je posledni zachranny kruh pred shorenim CPU, do toho stavu by se ve slusnem pocitaci CPU nikdy nemel dostat.

  To je cely prosty mechanimus zakona zachovani energie, marketingove kecy na tom nemeni nic.

  Ať je to hučení větráku nebo vysoké teploty tak je to stejně pokaždé lepší než nižší frekvence -> nižší výkon…

  U kvalitního chlazení slyšíte sice proudit vzduch, ale počítač může podávat vyšší výkon. To že Apple zase snižuje výkon je protože nemají dobré chlazení a protože budou přecházet na svoje procesory, takže pak bude vyšší výkonnostní skok u jejich železa. (Nižší TDP u ARMu)

Vložte vlastní komentář

celý text