Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  bude to zaujimave, apple ekosystem este zatial nikto neprekonal… najhorsie bude prinutit vyvojarov robit aplikacie… nezdlo to blackberry, microsoft,,,, co sa tyka PC OS neviem cim chcu zujat bezpecnostou uz tazko aj ked si myslim ze siahnu po linuxe

  BlackBerry udělalo tu zásadní chybu, že při přechodu z BlackBerry OS na BlackBerry 10 zahodilo Javu. Takže vývojáři měli na výběr buď se učit jiný jazyk, nebo začít v Javě dělat pro Android… Podpořili svou konkurenci.
  Kdo nemá vývojáře, nemá uživatele, kde nejsou uživatelé, tam to neláká vývojáře, bludný kruh.

  Za posledních 10 let prodal 3x víc telefonů jako Huawei a taktéž vlastní OS a ekosystém prosadit nedokázal. A stále je prodejní jedničkou.

  Teda nevsadil bych na to v tuto chvíli ani cent. Ale…

  Když Huawei nasadí vlastní OS, nebude začínat na zelené louce, ale spíš na holé skále. Bez procesorů, bez OS, bez aplikací. Určitě má mraky peněz, vlasteneckou náladu, státní podporu, obrovský trh atd. Ale budou zákazníci mít platit za nekompatibilní a pravděpodobně napíchnuté systémy chtít platit? Tak na to se rád podívám. Nezvládli to větší borci.

  zaplatia za to len prosti ludia… manageri sa iphonov a samsungov nepustia a dalsia vec nie vsetci v cine suhlasia s danym rezimom a statny telefon vlastnit ufff

  Prostí lidé nejsou hlupáci. Když budou mít možnost, nebudou to kupovat. Ovšem v Číně se klidně může stát, že bude povolený jen hujahejOS, pod laskavým dohledem strany a vlády.

  Huawei hude mat nový operačný systém. Vzhľadom k najväčšiemu priaznivcov dostane názov Zemanos. Teda presnejšie ZemanOS. Mobil bude pre správnu funkčnost nutné zalievať 4 x denne Becherovkou.

  Konkurence je vždycky dobrá pro nás jakožto pro zákazníka. Takže jsem rád, že Huawei se o něco takového bude snažit. Ale jestli jako přímý konkurent to ukáže jen čas. Jediná výhoda oproti jablíčku by mohla být konkurenční cena.

  A tady si nejsem jist…v momentě, kdy bude dělat vlastní systém, tak se dle mého do ceny telefonů přidá i cena za vývoj OS a softwaru jako takového. Cena bude buď stejná nebo spíš vyšší, na což bych si osobně vsadil. Rozhodně nebude klesat.

  To jako si někdo nainstaluje dobrovolně čínský státní systém na mobil, počítač, tablet, hodinky a televizi? To nemyslíte vážně. Vždyť ani vrcholní manažeři Huawei nepoužívají produkty své vlastní značky, ale jedou všichni do jednoho na Macích a iPhonech. Nenechte se vysmát.

  Co ty jako běžný uživatel, vidíš jako hrozbu ? Na co Tobě jako běžnému uživateli , je bezpečnost iPhonu? Pokud máš nějaké tajné informace atp.. tak to ještě chápu ale jako běžný uživatel chceš tajit co ? Co stará bude vařit k obědu ? Nebo se bojíš že Ti někdo z karty vybere pár tisícovek z účtu,nebo že někdo uvidí fotku kebabu co jsi si vyfotil ? ? Osobně si myslím že to je dost přehnaná a uměle vyvolaná záležitost a zbytečně vystrašený lidi, přitom právě těm běžným absolutně nic nehrozí! Jde tam jen v porovnání s těmi běžnými o pár lidí co se mají čeho bát a to je jejich válka … Bohužel v dnešní debilní době musíš se vším souhlasit pokud chceš vůbec něco používat ! Docela divný ne ? Když se s kámošem v práci bavíš o tom že Ti odešla lednička a první co pak vidíš na facebooku , je reklama na nějaký eshop s ledničkama . TO mě sere daleko víc ! Co si potřebuju koupit , to si najdu sám , nepotřebuju aby mi někdo něco nabízel. Stejně si to koupím kde chci já a ne z místa co mi nabídne reklama . To je daleko větší hrozba pro člověka a jeho duševní klid . Proč se koukat na něco na co se dívat nechci ? A to není problémem jednoho výrobce ale všech , teda není to vlastně chyba výrobce , je jedno zda máš Apple nebo jakoukoliv značku co běží na Androidu. Tomu se prostě neubráníš. Takže ve finále sere někoho to že Huawei sbírá informace , ale že to dělá každej to už nikoho nezajímá.. Bejt výrobci co proto , tak se snaží tomuto zabránit aby k tomu v jejich zařízeních nedocházelo ani za pomocí aplikací třetích stran když už s tím nic nedělá zákon.

  Budu jim v tom držet palce . Hned jsem si vzpomněl na dobu kdy jsem měl jejich první prémiovější model a tím byl Huawei Ascend P6 , přijatelně velký displej tuším 4,7″ , 2gb ram 4 jádro, super foťák, a kovové tělo . A už v té době jsem psal že by Huaweii slušel vlastní OS a že si myslím že to je jeden z výrobců který by si na to troufnul. Sice to je už nějaká doba ale je fajn že to přišlo a snad to bude dotažené do konce . Konečně by se zas rozvířil prach a uvažoval bych možná i o přechodu z iOS , minimálně bych si to vyzkoušel. Jediný co bych si ale přál aby se nesnažil moc kopírovat Android , minimálně ve vzhledu a ovládání . Tak hodně štěstí .

  Na OS vztahuje řada patentů. Pochybuju, že vytvoří něco natolik originálního, aby nemuseli nic nakupovat (když jim ze západu nikdo nic neprodá)

  A také na výrobu HW, zejména ARM (Kirin)

  Momentálně může Huawei bez nadsázky vyvíjet moderní polní drátový telefon, nic lepšího jim vlastní technologie neumožňuje

Vložte vlastní komentář

celý text