Zavřít reklamu

Loni na podzim se na sociální síti Facebook objevila zásadní chyba v rámci funkce „Zobrazit jako“ . V rámci této chyby došlo k úniku dat u zhruba 50 milionů uživatelských účtů a chyba si vyžádala rozsáhlé vyšetřování. Společnost Facebook dnes oznámila, že bezpečnostní vyšetřování bylo úspěšně dokončeno a funkce zobrazení je zpět – alespoň pro některé uživatele.

Funkce bude nicméně podle všeho aktivována postupně, jak to má Facebook ve zvyku. V době psaní tohoto článku zatím nebyla v ČR dostupná. Server The Verge ale zaznamenal, že někteří uživatelé již mohou funkci „Zobrazit jako“ opět využívat. Společnost Facebook na svém blogu, stejně jako na sociální síti Twitter, uvedla, že úspěšně dokončila šetření výše zmíněné bezpečnostní události a znovu zavádí možnost zobrazit si facebookový profil jako osoba, kterou dotyčný uživatel nemá na seznamu přátel (zobrazit jako Veřejný).

Mnohem větší oblibě se nicméně těšila funkce, umožňující zobrazit profil jako specifická osoba. Tato funkce byla podle zjištění společnosti Facebook původcem zmíněného úniku a k její aktivaci zatím nedošlo. Facebook ve svém příspěvku na Twitteru dále oznámil, že uživatelé nově získávají možnost rychle  a snadno upravit veřejně zobrazované detaily na svém profilu.

Ve chvíli, kdy byla bezpečnostní chyba na podzim loňského roku odhalena, zresetoval Facebook v rámci nápravy přístupové tokeny zhruba k 90 milionům uživatelských účtů, jejichž majitelé byli nuceni se opětovně přihlásit. Reset s sebou nicméně nenesl nutnost změny přístupového hesla k danému účtu.

Facebook ikona

Dnes nejčtenější

.