Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Právě minulý týden jsem oslovil jednoho systémového integrátora Synology, aby mi dodal libovolný USB disk větší než 8GB uvedený na kompatibility listu Synology. Nebyl schopen žádný z disků dodat. Snaha sice je, ale podpora Synology v ČR je mizerná. Asi nemusím zmiňovat, že pokud nemáte NAS na co zálohovat, tak ho nemá cenu pořizovat, protože sám výrobce zálohu doporučuje.

    To Matej: Výrobce doporučuje NAS zálohovat a jako jednu z cest uvádí USB disky a vydává jejich kompatibility list. Pokud je to blbost, tak proč to doporučuje? Na domácí fotky je to zcela dostatečné řešení. Akorát zde nikdo k Synology neprodává žádné kompatibilní příslušenství. Stejně jsem pohořel s LTE modemem pro router.

    DSM podporuje HA-cluster. Pro větší množství dat / vyšší zátěži, pak je lepší použít vestavěný rSync mezi dvěma NAS.
    Samozřejmě v produkčním prostředí je potřeba dodržovat pravidlo 3-2-1. Já jedu kombinaci 2xNAS+LTO mechanika, kdy jediný „oser“ bylo napsat si vlastní driver na Retrospect pro Synology.

    Disky z HCL se dají koupit snadno. Nikdy jsem nenarazil na jediný problém. Když už chce být člověk líny, nebo hledá zkratku, tak IronWolf series podpora je zabudovaná přímo v DSM.

Vložte vlastní komentář

celý text