Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Růst iPhonů (tím méně nějaký rapidní a to i s oním vybájeným a zcela mylně tolik bez jakýchkoli opravdu nejen ekonomicky validních argumentů adorovaným 5G) je již jen zbožným přáním všech v tomto ohledu zainteresovaných, stejně jako další rapidní růst v segmentu Apple služeb (AS). Už jen proto, že pokud budou iPhony stagnovat či spíše dále klesat, ohrozí to samozřejmě růst v oblasti AS, pro něž jsou často jediným přístupovým bodem Apple zákazníka, na rozvojových trzích, o které se nyní hraje především (neboť ty rozvinuté se nacházejí prakticky v oblasti saturace) zejména. Nové služby, jenž hodlá Apple spustit na podzim budou mít rovněž spoustu jak stávající, tak nové velmi tvrdé konkurence, přičemž zde je v úplně jiné a to mnohem horší kompetitivní pozici, než jak tomu do nedávna bylo a do určité míry stále ještě je v oblasti smartphonů.

    Čínská smartphonová konkurence své vydobyté pozice rozhodně nikde neopustí a svou velice agresivní a neustále se stupňující jak produktovou, tak cenovou ofenzívu pojede s nemalou podporou Google furt dál na plnej céres. A této stále masivnější tsunami nemá Apple šanci dlouhodobě odolat a to nakonec ani v USA (jistou šanci mu po určitou dobu skýtá pouze již běžící a obrátky nabírající US GOV protekcionismus). Zejména, když skutečná budoucnost 5G(+) leží nikoli ve stále vyšším výkonu jak hw, tak sw oněch rádoby (nejen AI) „chytrých“ koncových zařízení (kteréžto parametry budou hrát stále podružnější roli), ale většinově v celkem jednoduchých thin client terminálech, které se v základu budou dodávat zdarma či za směšný poplatek k objednávce konzumovaných služeb.
    Apple se stejně jako ostatní konkurenti buď prosadí jako GFSP = Global Full Service Provider nebo se stane pouze menším lokálním hráčem či bude pohlcen a nebo dokonce v případě neúspěchu odejde do křemíkového nebe variantně pekla, jak kdo chce.

Vložte vlastní komentář

celý text