Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Takže takovej další TIDAL, který už u nás nějaký ten pátek je. Používám a hudba v Hifi kvalitě je fakt pecka. Bohužel zrovna majitelé Applu to moc zajímat nemusí, protože iPhony jednak nemají audio jack a za druhý nemají zároveň ani žádný moderní beztrátový bluetooth kodek, který by sluchadla nakrmil vysokým „hifi“ streamem. Třeba takový LDAC (990kbps) + TIDAL Hifi (MQA) davá smysl, ale cokoli lepšího než 320kbps MP3 s Applovským AAC 230kbps BT kodekem je v podstatě zbytečný. Snad se jednou Apple pochlapí a nabídne v roce 2019 svým uživatelům kvalitní audio zážitek.

  Kde by vidlak s xiashitem jako ty vzal 20$ mesicne.

  Mám kombinaci Galaxy Note 9 + Sony WH 1000XM3 obojí s podporou LDAC + Tidal Hi-Fi za nějakých 298kč za měsíc… u iPhonu máš bohužel s hifi kvalitou (nebo aspoň s CD audio kvalitou) smůlu.

  Jack by ti byl k nicemu, dacy poslednich iphonu s jackem staly za hovno, kup si nejake fiio nebo dragonfly a otg kablik, do toho pichnes sluchatka s jackem a mas kvalitni poslech.

  Miluji podobné vzdechy nad Hifi kvalitou … člověk za chvíli začne mít pocit že je jedinej „nahluchej na světě“ a nebojí se to přiznat.
  Pravděpodobně statistika doktorů asi je velmi velmi špatná ….
  Tak se dál ukájete že to všechno Vážně slyšíte ……

  Tak jde hlavně o to, že ten rozdíl třeba mezi CD kvalitou a HiFi kvalitou opravdu už tak velký není, ale mezi komprimovanou hrůzou alá Spotify nebo Apple Music a třeba FLACem nebo HiFi streamem už je a to pořádnej. Na referenčních skladbách, které jsem zkoušel (Pink Floyd, Mozart, nějaký ten Jazz) je ten nárust detailu a „čistoty“ jako nebe a dudy. Když má člověk sluchátka – plivátka za pár stovek (v případě AirPods plivátka za 6 hadrů) tak to asi neni cílovka, to může bejt člověk i hluchoň a rozdíl nepozná. Smutný u Applu je fakt, že za prémiouvou cenu nabízí v podstatě technologicky nejmizernější audio řešení.

Vložte vlastní komentář

celý text