Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  All, ako sry, no hate, ale ako majiteľ internetového magazínu dobre viem, prečo používame reklamy. Slovensko ani Česko ešte nie je ochotné platiť za obsah. Všetci by chceli čítať články a pozerať TOP videá zadarmo. Ale do prčíc, za tou prácou niekto stojí a ten niekto ju za niečo robí, nie?

  Takže jestli jsem to pochopil, hodnotíte to, zda je lepší náhradou Surface v ceně 26 tis. za ipad v ceně 10-14 včetně klávesnice? Trochu neporovnatelné a málokdo by do toho šel. Asi by se rozmýšlel mezi macbook air a Surface – za podobné ceny. A z 90% bych zvolil apple.

  Já tedy pracuji na protichůdném řešení – mám relativně levný WIN notebook (dotykový display, SSD za 14 tis) a k tomu pro některé momenty ipad za 12 – a za těch 26 mám oboje.

  Nepochopil. A nebo nečetl článek:

  „… Jeho cena se jen pro představu pohybuje v této konfiguraci lehce nad 26 tisíci korun, takže jej můžeme v tomto ohledu bez problému srovnávat s novými iPady Pro. Jak už jsem zmínil v úvodu, vzhledem k práci, kterou vykonávám, rozhodně nepotřebuji stroj typu iMac Pro, ale “pouze” spolehlivé a klidně i méně výkonné zařízení, které bude především splňovat všechny mé požadavky. A právě ty paradoxně splňuje lépe produkt od Microsoftu…“

  Ale ano. Četl. Nikde není zmínka o tom, že jste používal iPad pro. Proč také pro základní úkony.

  Takže srovnat něco za 26k vs apple za 14k a říct, že to něco je lepší je špatně, ale srovnat iphone za 30k a android za 5 a říct že iphone je lepší je v pořádku? Tuto logiku nechápu.

  Surfece základ cca 27K, iPad Pro základ cca taky kolem 27K (ne, 64GB opravdu nepočítám, úplné minimum je za mě 256, když už 128GB není k mání).
  Ale to my se MartV musel buď naučit číst, nebo přestat trolovat, nebo si vytáhnout hlavu z pr*dele a začít myslet.
  Jinak není ani problém v tom, že iPad nemá macOS, ale v tom, že na iOS není podpora myši, neumí zacházet s externími úložišti, jako klasický OS, atd. atd.
  Uvidíme, třeba se Apple ještě probere. Mohl by dávat iOS do normálních iPadů na konzum a do Proček – na práci macOS :-)

  Za mě nechci mít v iPadu to samé, co mám v Macbooku, ale musel jsem si k tomu dojít.
  iPad = tvořím, vymýšlím, učím se, odpočívám
  Macbook = hlavně pracuji

  Mě MS uštědřil svojí univerzálností jedinou lekci, konkrétně takovou, že se u MS nemůžu spolehnout, kdy se mi v jeho produktech a rádoby „ekosystému“ změní vše tak, že to nejde ze dne na den použít (jak po stránce uživatelské tak i funkční), že mi také zruší celou produktovou řadu (viz Windows Phone) a vše co mi tak dlouho fungovalo a do sebe zapadalo najednou nefunguje. MS si dělá s uživatelů testovací králíky. Apple víc řeší účel a použitelnost, než množství funkcí.

  Dlouho jsem přecházel u MS neustále problémy s ovladači, aktualizacemi, stále jsem měnil notebooky za výkonější a lehčí a univerzálnější a stále to stálo víc a víc za pr.d, jen jsem to neviděl. Miliony nových funkcí, které nefungují, spousty změn uživatelského i administratorského prostředí a výsledkem je, že se nemůžu na nic spolehnout a stále musím studovat a hledat po diskuzích proč něco nefunguje a jak to opravit.

  Nechci ani vzpomenout kolikrát mi Yoga 260 a Surface Pro nefungovaly v nejdůležitější chvíli. A používat je oba jako tablet? To je parodie na ergonomii, co se týká ovladatelnosti prstem a gesty a pen stojí taky za.. A ceny? Yoga 50k, Surface 50k, tak že také nic levného.

  První pokus s Apple byl tragédie a vrátil jsem se zpět k MS, ale když se přestaly vyvíjet appky pro Windows Phone, tak jsem zkusil žít měsíc se dvěma Android telefony. Zkušenost s Androidem mě ale donutila vykrvácet za nový iPhone a tak jsem si řekl, že ho zkusím propojit i s Macbookem a iPadem a že zkusím pochopit Apple a nebudu se snažit ovládat Jabko jako Windows. A ono to najednou šlo.

  Nejsem ovce, nemám nejnovější Macbooky, ale mám dva 2015 z druhé ruky, iPhone mám starší 8mičku, iPady mám také dva starší Pro s pencilem a ano, také občas něco nefunguje, ale jsou to drobnosti oproti MS.
  Stále mám v práci na stole vedle Macu také Surface a také mi na stole leží Android a jedna stará Lumie abych neztratil kontakt s okolním IT světem, ale není to o železu, je to o systému..

  A tak si občas rád přečtu, jak je MS a Android dál, jak má to či ono, jak je to tak a tak výkonné a pak se usměju a..

  Po přečtení tohoto příspěvku jej nezbývá zhodnotit jako blbost..je mi líto…

  Docela tomu příspěvku rozumím . Mám dost podobnou zkušenost s Mrkvosoftem a to jsem byl jeho fanda a školitel jeho produktů dost dlouho . At‘ si každý používá co mu vyhovuje, já se už zpět k MS rozhodně nevrátím a není mi to líto:)

  Příklad z pátku. Uživatelka s Win notebookem zcela nutné se potřebovala připojit k externímu zvukovému systému. Bohužel ji Windiws dělají to, že když se provede automatizace systému, musí si pak ručně provést aktualizaci zvukovky. A protože se jí těsně před důležitou akcí aktualizoval Win systém pod rukama, neměla jak se připojit. Vše naštěstí vyřešeno překopírováním na MacBook. :-)

  Jinými slovy, jako nejdiskutabilnější se nejeví otázka HW, ale otázka SW. Hezkejch laptopů je na trhu víc. Použitelný systémy jen dva. Ne, Windows mezi ně nepatří. Nepůjdu daleko. Win 10 a jejich menu START. Cosi, co v ještě v XPčkách docela fain a logicky fungovalo. Dnes? Nepoužitelný, matoucí. Tragédie. A nebo nastavení systému. Ještě v XPčkách…

  Windows se jí nemusel aktualizovat pod rukama, každý si může přizpůsobit aktualizace, dle sebe, že je jelito a diví se tomu, co na to napsat. Ke zvukovce snad nemá, ani cenu se vyjadřovat – buď záměrně lžete, nebo nevím, to se mi opravdu ještě nestalo. Leda, že by měla nějaký obstarožní kousek a nacpala tam 10tky, tak to pak je asi možné. Příště bych jí doporučil, spíš používat hlavu a vše si předem kontrolovat.

  JÁ, sorry, ale když jsi na techniku levej, tak jasně, že blbuvzdorný Apple pro tebe bude TOP! Tím nechci říct, že by všichni uživatelé Apple byli gumy, nejsou. Používám MS Windows od začátku (vlastně od DOSu), občas to bylo opravdu o nervy, ale od 7miček pohoda. Dále Android, macOS, iOS, Linux a světe div se, vždy jsem si nějak poradil a vždy se mi na těch systémech dělá dobře. Je to o uživateli, buď je ochotný se učit a něco s technikou, potažmo systémy umí, nebo je „jen“ uživatel, klasické BFUčko, co volá „ajťáka“ i když si omylem smaže ikonu s plochy :-D
  Ale svalovat svou neschopnost na určité produkty, nebo systémy, to už ani není k smíchu :-(
  btw: A neříkej, že se nic učit nechceš, jen používat, protože i chodit, si se musel naučit, psát, jíst, atd :-D

  Já tomu nerozumím. Jaký je tedy rozdíl mezi Surface s klávesnicí a myší a tím Macbookem Air, který „nepotřebujete“? iPad je prostě jiný typ zařízení. Je to ideální placka na konzumaci internetového obsahu, jejíž přednost je vysoká mobilita a super výdrž na baterie. A tyto výhody Surface se všemi těmi periferiemi nemá. Zato nabízí v podstatě to samé, co jakýkoli jiný notebook.

  Funguje na Surface Windows mobile nebo normální? Mohu do tabletu nainstalovat stejné programy jako do PC, nebo je to spíš trochu osekaná verze?

  Surface Pro má plnohodnotnou verzi Windows 10 – dle konfigurace Pro nebo Home, takže zde žádné omezení není.

  U nižší varianty Surface (bez Pro) se obvykle nachází Windows 10 v režimu S, kde již omezení je, viz:
  „The big difference between Windows 10 S and any other version of Windows 10 is that 10 S can only run applications downloaded from the Windows Store. Every other version of Windows 10 has the option to install applications from third-party sites and stores, as has the majority of versions of Windows before it.“

  Pre úplnosť: Na Surface Go je síce predinštalovaný Windows 10S, ale dá sa zdarma s za pár minút (podľa pripojenia na net) vymeniť za úplný Windows 10, len potom už niet cesty späť.

  Surface funguje ako plnohodnotny NB s Win 10, akurat na nom pisem :). Mam aj MacBook pro ale… Na surface pracujem viacej nakolko mam app priamo pod win ktore neviem nahradit v Macu. Skusal som aj virtualizaciu cez parralels ale.. je to proste pohodlnejsie. Mac je sice fajn ale… mne vyhovuje viacej Surface slape ako hodinky nemam s nim ziaden problem (verzia Surface Go 128 Gb SSD 8 GB RAM, nizsiu verziu nebrat je pomalsia) a MAC cim dalej ostava na policke takze asi pojde z domu (zasekavanie tej buterfly speci kalvesnice je otrasne toto Apple dodrbal). Samozrejme mam aj Ipad pro ale proste pre pracu jednoznacne Surface, tak isto aj na jednania je to univerzalnesie.Ipad iba na multimedia obcas hry a videa.Fon P30 pro tu apple skocil ten fotak je uzasny system facha ako ma a prenos udajov resim cez Synology privatny cloud (nech nema 3 strana tolko udajov zbytocne)

  Mily autor. Surface nie je tablet. Je to plnohodnotny notebook s dotykovou obrazovkou. Ja ho pouzivam v docku s 2 externymi monitormi. Takze porovnavat to s tabletom je blbost.

  Surface pro je tablet, ku ktorému sa dá pripojiť klávesnica presne ako ku iPadu. Predáva sa dokonca bez klávesnice. A funguje aj bez nej. Teda porovnávanie s tabletmi nie je blbosť. Nepliesť si to s notebookom Microsoft Surface Laptop.

  Zrovna jsem to chtěl napsat. Ale jak Bzúčo Ćmelík napsal, tak opravdu se to porovnávat nedá, iPad je předražená hračka pro děti, Surface pro opravdovou práci – ale může být taky využit na konzum. Ale jako vlastně iPad Pročko, pokud někdo kreslí, nebo maluje, tak myslím, že je ideální volba, ale to i Surfece s např. plnohodnotným Photoshopem ;-)

  Přitom by bohatě stačilo umožnit uživatelům ipadu připojit myš.

  Pakliže chceš dělat pc z iPadu, vůbec produkt nechápeš. Alespoň né tak, jak byl Applem tamýšlen.

  Chápu, ale to neznamená, že ji budu slepě věřit, nebo že je správně navržen. Za mě naprostý souhlas s Solarius. Kdybych ke svému Pro měl možnost myši, je to super…

  Jen vzpomeň, jak se Apple díval na možnost klávesnice k iPadu… A už ji dokonce sám prodává. Takže nebude trvat dlouho a v iPadu bude myš, klávesnice, možnost připojit externí monitor s jiným poměrem stran a používat jej jako rozšířenou plochu no a časem se dostaneme k tomu, že OSX se s MacOS prostě spojí. Jinými slovy Apple si uvědomí, že Microsoft to přeci jen vymyslel dobře.

  iPady jsou čistokrevné tablety. Specifický nástroj dimenzovaný na odlišný typ práce než PC. Tuto myšlenku Apple dál rozvíjí a nemá v tom konkurenci. To jejich iPady předurčuje pro úplně jinou cílovku než surface od Microsoftu, který je použitím počítač – notebook obranej o klávesnici (bez které nejde plnohodnotně ergonomicky využívat).
  Takže ano, tenhle “tablet” měl být porovnáván s macbookem air, který je přímým oponentem.
  iPady žádnou konkurenci zaměřenou na stejnou funkčnost nemají.
  Autor je jouda, kterej ani neví, jaký nástroj zvolit pro svou práci…

  Za mě autor odvedl dobrou práci a nabídl jiný úhle pohledu. To že to někteří nechtějí pochopit, protože by se jim zbořil hodnotový systém, tak to je jejich problém :)

  Ale MacBook Air nemá přeci dotykový displej a možnost používání stylusu.

  Líbí se mi, že někdo na jablečném webu dovede napsat recenzi na konkurenční produkt bez toho, aniž by automaticky „vyhrál“ výrobek od Apple. Palec nahoru.

  Taky za mě palec nahoru pro autora, konečně někdo, kdo má koule a nezaujatý pohled.
  iPad je sice čistokrevný tablet a filosofie „práce“ je na něm jiná, ale osobně znám akorát pár lidí (konkrétně 2) co na tom malují obrázky a dělají skicy – prostě malují a je to pro ně „úžasný stroj“ (hlavně tedy přenositelnost/pohotovost, lehkost…), byť jedna kolegyně má raději Cintiq – ten je úplně jiný level, ale jako „levné“ čmárátko je iPad Pro OK. Naproti tomu, znám spoustu lidí s iPadama, kteří na tom jen konzumují obsah, prostě jako na iPhonu, akorát s větším displejem. To je celé. Je tady mylím dost tabletů, které by jim to splnily a umožnili stejně. Mezi tím pak někde stojí uživatelé, kteří by uvítali, kdyby na tom občas mohli „plnohodnotně“ pracovat a nemuseli sebou tahat Air, MBP, nebo jiný NB. Když chci opravdu něco dělat, tak mám Yogu konvertabil s Win10/Linux a pohoda, mám k tomu i parádní Stylus od Wacomu s 4086 přítlaky a pracuje se s tím náramě dobře. Naproti tomu, na čmárání poznámek a konzumaci obsahu je zas lepší iPad – je fakt skladnej! Ale nic se na něm jinak dělat nedá- zkoušel jsem na něm taky malovat a hrůza, ta tužka je utrpení a popravdě nechápu, jak s tím někdo dokáže něco namalovat – jedině Wacom.

  Omlouvám se, ale zas mě zcela zbytečný článek. Předně je zde několik závažných omylů, na technologickém webu…

  Apple neříká, že tablet nahrazuje PC, ale že NĚKOMU může nahradit práci na PC. Jinak by si tento významný výrobce PC skutečně podřezával větev.

  Další mylná je, že by iPad měl dostávat lekci z univerzálnosti, když Apple jasně řekl, že vnímá OS jako oddělené platformy.

  Pak je tu obsah, nic jsme se nedozvěděli o užívání v tablet režimu (za mě čistá trága), jak vyřešil nepřítomnost stálého připojení (cellular), jak mu fungovala návaznost na obsah v mobilu či hodinkách, atd. atd….

  Nevim, ale srovnávat iOS s tfuj Widlema mi nepřijde zrovna ok. Kdyby na tom microsoftím vynálezu běžel win phone, nebo nedejbože droid, tak by měl smůlu.

  Tablet je nyní zbytečný produkt. V době, kdy byly notebooky velké a těžké, ho mohl snad někdo používat. Nyní pro mě tablet i notebook nahradil konvertibl 2v1 s přetáčecí klávesnicí. Jen ty problematické Windows mě na něm štvou, ale to se dá překosnout, když většinu času trávíte v aplikacích. Přetáčecí koncept má oproti tabletu výhodu, že když ležím na gauči, mohu mít počítač položený na sobě a nemusím ho držet v ruce. Na stole ho používám jako počítač i s externím monitorem a klávesnicí. Výkon parádní + všechny aplikace.

  Porovnáváte hrušky a jabka. Surface je profesionální stroj na Práci. To že o tom víte prd, je jasné i z těch „klasických tužkových“. Rád bych viděl, jak tam ty klasické tužkové narvete!?! A nevím co je na tom směšné?

  Za mě je autor typická ovečka applu, která si myslí, že apple je svatyně a všechno ostatní kolem stojí za hovno. Pravda je ovšem taková, že když když nahodou dostane do ruky něco „z okolního světa“, tak příjde na to, že je to vlastně super.

  Chtěl jsem se zeptat, zda byl surface porovnáván s IOS či iPadOS. Jelikož určité úkony jako například správa souborů mi přijdou jednodušší a rychlejší dokonce i na iOS než na win. Na cestě dělám hodně pracovních úkonů na iPhonu a jsem s ním naprosto spokojen. Nativní aplikace fungují bezproblémově včetně kancelářského balíčku, a to se o win včetně office říci rozhodně nedá. Právě z tohoto hlediska přemýšlím o koupi iPadu na práci na cestách, kdy se mi nechce tahat MacBook Pro, ale mobil nestačí.

Vložte vlastní komentář

celý text