Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nebude, zapomeňte na to. Po včerejšku je jasný, že tima kuka zajímají pouze paušální platby za cokoliv,takže chudé země jako česko mají prostě smolíka. Prostě se applu nevyplatíte, ani když si budete kupovat imacy s plotnovejma diskama.

  dve ze ctyrech sluzeb budou i u nas od podzimu, tak co resite. Noviny jsou o obsahu a pokud Vam anglictina nevadi tak neni problem ani v CR. U karty je legislativni problem. to proste bude trvat.

  Super zprava 👍🏼⌚️❤️

  Vsude mam nainstalovany software jak na telefonu tak i na hodinkach a sice se mi jako obevilo ze si muzu nastavit ekg ale napsalo to ze v tomto regionu to nejde takze na jednu stranu klamna informace ten kdo je v cr to jaksi zatim nefunguje i kdyz by se to nastavit dala ale nepusti vas to takze ted je otazka kdy to tady spusti a jestli vubec

  Začínám mít pocit, že vaše články zase za něco stojí, konečně jsme se dostali z těch nesmyslů předtím k zajímavým informacím. Jen tak dál a už nikdy dolů.

  Můj názor na věc je takový (a tvrdím to od začátku), že na zprovoznění funkce EKG musí stačit certifikace CE, tzn., že: „výrobek byl posouzen před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru“ a není nijak pro spotřebitele závadný!!!

  Pokud Apple neusiluje o to, aby doktoři braly výstupní měření EKG z hodinek, jako relevantní údaj pro stanovení stavu pacienta, či přímo diagnózy (což je pochopitelně nesmysl), jedná se o obyčejný výrobek, kterému pro uvedení na trh musí CE stačit! Stejně jako třeba domácí měřiče krevního tlaku, jejichž měření je taky pouze orientační a není potřeba k jejich uvedení na trh žádná speciální certifikace zdravotnickou komorou a pod. a výrábí je a dodává na EU trh kdejaký rákosník. Prostě projdou zkušebnou, jako nezávadné a dostanou CEéčko.

  Podstata problému je myslím v právní stránce. Apple je extrémně bohatá firma, na které se velmi rád každý bude „hojit“, a tak si musí být jistý, že pro daný region (danou zemi) má po právní stránce správně postavený disclaimer a vše je ošetřené, aby se nějaký chytrák na něm nemohl chtít obohacovat, že mu hodinky špatně stanovily výsledky měření EKG a vznikla mu tím nějaká zdravotní újma.

  Veľmi prínosný komentár – ale prečo to nedostali už od začiatku ? a predchadzajúce Apple Watch CÉčko majú ? Čo je potrebné na splnenie podmienky ?

  Tiež som si myslel že v tom bude niečo iné nakoľko sa tú náramky s EKG predávajú (nejaké som našiel v NAYku keď som pátral, ale určite aj eshopy) a pochybujem, keďže to bol nejaký noname, že riešil nejakú komoru lekárov a schvaľovanie – najskôr ani to Céčko nemajú

  Na to neumím odpovědět. Kdybych uměl, asi bych se živil jako Ming-Chi Kuo :-)

  Nevím, možná trvalo dlouho zmapovat po právní stránce zákony v Evropě a v jednotlivých členských zemích? Nebo to prostě právní oddělení Apple nezvládalo paralelně s přípravou na spuštění v USA.

  Myslím si, že technicky bylo možné spustit EKG u nás rovnou při zahájení prodeje AW4 na certifikaci CE – že to Apple neudělal bylo nejspíš jen z toho důvodu, že to v té době měl právně ošetřené a připravené jen na území USA. A připravit zrovna pro USA, kde se každý za všechno velmi rád soudí byl určitě oříšek a nebylo to na chvilku. Další regiony začal Apple řešit až následně a že to zabere hodně času, tím jsem si jistý.

  Ale jak říkám, nejsem žádný analytik a je to čistě jen můj názor.

  Tak ono opravdu není v pohodě si do těla pouštět jakékoliv el. signaly. Může to být v pohodě. Muže to ovlivnit kardiostimulatory lidí, co ho mají.
  Navíc jsou to zdravotnické data odesílané na servery do US.
  I kardiostimulátory procházejí schvalením zvlášť na US a EU trhu. Co je v USA v klidu si pouštět do těla neznamená, že je v pohodě EU. EU má přísnější regule. Proto se zde i neseženou leky, které jsou jen experimentální atd. A naopak některé zase ano.

  Zdravím,
  Veškeré výrobky distribuované na uzemí EU musí prohlášení o shodě (CE) mít, Apple watch vešech generací nevyjímaje. Ostatně když sundáte pásek, tak ve drážce zmíněné logo CE najdete. Apple dále na stránkách nabízí dokument ke stažení s prohlášením o shodě CE. Tak jak mu ukládá zákon tento dokument publikovat.
  Prohlášení o shodě na Apple Watch 4 dostal 24 srpna 2018 v Londýně.
  Dokument tu https://www.apple.com/euro/compliance/pdf/EU_DoC_A1977_A1978_.pdf

  Tak jak psal kolega víše, CE nebrání spuštění „EKG“. To právní stránka věci.

  Tak nic tu je cenzura na odkazy

  pozrite si naramok s ekg carneo fit+ – ma ho asi 13 eshopov

  myslite ze tento carneo ma nejake schvalenie – podla mna nic.

  Pravna stranka ano – ale to su skor podmienky Applu aby bol poisteny a neprudili nanho zaloby jedna za druhou. Na appli si zmlsne kazdy. Carneo zalovat asi nebude nikto.

  I Carneo by měl mít CE. Jestli jej nemá, je to problém distributora, výrobce (např. Čínu) až tak ne. Ten to může vyrábět s úmyslem prodeje v jejich zemi, kde CE netřeba.

  V profesi se s tím setkávám XY let, že distributor CE neřeší.

  Apple to řeší až moc :)

  Klidně ať to má třeba EKG. To nemění nic na tom, že je sakra musím nabíjet co druhý den. Pokud to bude alespoň co 14dní , tak bych si je i pořídil.

  Vsude mam nainstalovany software jak na telefonu tak i na hodinkach a sice se mi jako obevilo ze si muzu nastavit ekg ale napsalo to ze v tomto regionu to nejde takze na jednu stranu klamna informace ten kdo je v cr to jaksi zatim nefunguje i kdyz by se to nastavit dala ale nepusti vas to takze ted je otazka kdy to tady spusti a jestli vubec

Vložte vlastní komentář

celý text