Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Co je zvláštního na tom, že chce mít země data svých uživatelů pod svojí jurisdikcí? Nejedná se jen o to, že chce mít přehled o samotných datech, ale jde o to aby data nebyla monitorována zahraničními zpravodajskými službami (což se v případě podobných serverů děje). Vytěžování fotografií, mailů, dokumentů, … umístěných na těchto serverech pomáhá pak hlavně zpravodajcům dané země. Není problém z dat zjistit kde kdo pracuje, s kým se stýká, jaké kostlivce má ve skříni, jaké má tužby a hlavně jak a čím jej přimět k vědomé či nevědomé spolupráci.

  Přesně, je potřeba dát ovečkám volnost, ale pouze v rámci vlastního stáda 🐏🐏🐏 bééé

  Zbytečná věc, ale nikomu nevyvracím opak. Můj názor je takový, že každý je strůjcem svého štěstí. Já jsem šťasten bez těchto sociálních sítí. A přemýšlím, že si smažu i WhatsApp, jelikož dnešní mobilní tarify neomezené volání to vynahrazují. Více se přikláním k hovorové komunikaci než ke psané. Z hovorové jdou cítí emoce ve psané to každý chápe jinak.

  “Kniha tváří” je v mém případě už téměř 3 roky smazána. Zatím se nedostavil pocit, že bych o něco zásadního přišel. Sice nemám přehled o drbárnách z okruhu mých “přátel” ale bez toho se dá žít. V ten samý čas jsem se přestal sledovat i zpravodajství na všech stanicích. Mám tak čistější hlavu.
  Whatsapp bohužel používat musím, jinak bych ztratil kontakt na lidi mimo jablečný svět. Jedinou sociální síť kterou jsem si nechal a fakt mě baví, je Twitter. Ten je super. Nahrazuje je mi ve stručné formě vše. Od drbárny až po zpravodajství.

  Facebook jsem mela asi rok. Obtezovalo me to. Smazano,ale dodvneska me to otravuje. Jednou byl mail spojeny, nebo cislo a uz o vas vedi. 🤯Nikdy vic

  Facebook mám dlouhodobě a o smazání neuvažuji. Záleží na každém, jaká data sdílí a jak FB používá! Nemám v podstatě žádné statusy, fotek jen pár a nové nepřidávám. Pokud někdo pravidelně sdílí blbiny, trvale skryji jeho příspěvky, takže mě FB neobtěžuje. Pro komunikaci se spolužáky na VŠ nepostradatelné, protože v takovém množství lidí kdy každý chodí na něco jiného je jiný způsob nesmysl (totéž pro jakékoli jiné zájmové komunity, které jsou rozprostřené a osobní kontakt je sporadický a minimální). Dále jej využívám výbornou reklamní plochu, která cílí na specifické skupiny lidí – ať už jde o nákup/prodej bazarových věcí, tak především inzerce nechtěných azylových zvířat, o které se starám.
  Dvě perličky na závěr: díky inzerátu na FB jsem našla svůj současný dreamjob i snoubence

  Ne. Nesmažu ani Facebook, Twitter ani Instagram. A myslím že Pinister, Viber, Whatsapp taky ne. Twitch, Youtube, Skype ani reddit taky mazat nebudu.

  A proč by měl být vyřízený? Mě je také jedno, jestli třeba CIA z mých fotek vytáhne nějakého ruského špicla. Klidně s nimi budu spolupracovat i vědomě. Haló, tady jsem. Jediné před čím bych já varoval, je předem upozorňovat na sociální síti, kdy odjíždím na dovolenou a kdy se vrátím. To ostatní, je mi srdečně jedno. Kdo necestuje a nemá přátele různě po světě, tomu opravdu nemusí záležet na tom, jestli existuje snadný prostředek, jak se s nimi spojit a něco s nimi sdílet. To ale není můj případ, jelikož přátele v zahraničí mám.

  A co si mám jako mazat ? To se celosvětově předpokládá jako samozřejmost, že tam jsou nasazené už všechny „ovce“ ? Z povahy věci by exhibicionismus měl být okrajovou záležitostí, ale kdo je na jakékoli síti, tak z podstaty věci tam nemůže dělat ani nic jiného, než exhibovat před milióny „přátel“, kteří sami dělají totéž, totiž potřebují nějaký centrální mozek, kterým jsou řízeni, aby byli nasměrováni, co si mají počít se svou nudou. Jak jinak si vysvětlit horečné a „veledůležité“ diskuze nad každým „objevným“ příspěvkem na anonymním fóru ? A tupost, kterou tam prezentují, ještě povyšují nad jakési umění, za které by byly nejradši, kdyby jim reklamky, co se přiživují na tomto systému, ještě platily, aby nemuseli ani pracovat. Ti, co se nazývají youtubeři, googlisti apod. nesmylné pseudofunkce, by byli dříve vedeni jako nezaměstnaní, případně by byli jako jasný případ pro svěrací kazajku. Copak soukromé sdělení musí podle nich zajímat milióny lidí, kteří ani nevědí, kde ten stát, z kterého pochází fanatický přispěvatel, je ? A tak vytváří další a další produkty své „diagnózy“. Na cvičené opičky dnes už nemusí nikdo chodit ani do cirkusu, v hojném množství se totiž vyskytují na socka – sítích. Ve finále to je tak, že přispěvatelé vymývají mozky dalším podobným, a reklamky spolu s vývojáří a „ajťáky“ PC gigantů to vše mají pod kontrolou a vymývají mozky všem zúčastněným. A miliardový byznys má živnou půdu … A nad tím vším bdí oko Orwellova „Velkého bratra“. Nikdo nechce totalitu, ale sám se stává nevědomky její součástí a vytváří ji. A vůbec – co to je ten Fakebúúúk? To bude asi nějaká záchytná „socka-síť“ … ?

  Měla jsem ho asi týden před 11 lety, než jsem zjistila, že je to totální píšťalovina sloužící ke šmírování lidí. Je mi šumák,když mi někdo řekne,že to je jako kdybych nebyla,raději využiju čas plnohodnotněji než zjišťovat kdo, kde s kým apod. Mějte se😊

  Číst tady ty komentáře je fakt neuvěřitelný )))))))) Najednou jsou tady úplně všichni co bud Facebook smazali a nebo ho dokonce nikdy neměli ))))))))))))))))))) Lidi vy máte fakt dost, víte moc dobře že většina z vás ho má dodnes a ta hrstka co ho smazala ,tak stejně přešla na jinou sít ,takže se vlastně nezměnilo vůbec nic . Proč musíte pořád tak lhát?? Komu se tu chcete vlastně zalíbit ?? Vždyt lžete jen sami sobě ježiši ))))))) Já FB mám ,používám ho jen proto abych věděl co se děje v mém okolí , čili pouze informace ale nikdy jsem nepatřil k těm , co tam píšou den co den a k těm co tam maj tisíce fotek .Mám jen jednu profilovku ,kde jsem ještě navíc vyfocen zezadu protože je to fotka kde koukám směrem k oceánu a víc fotek dávat s mou osobou nemusím ,protože každý kdo mě zná tak ví jak vypadám a jelikož nejsem sebestředný blb tak nepotřebuju tisíce fotek svého ksichtu cpát na internet .Nicméně FB mě nijak neobtěžuje ,když chci tak ho zapnu a třeba v mobilu ho nepoužívám vůbec , prostě jen v notebooku . Nemám Instagram protože je mi kničemu když nejsem světová celebrita ,takže mi nic nevydělá a sledovat životy druhých mě nebaví ,je to kničemu . Skype je mrtvá záležitost a WhatsApp použiju tak jednou týdně kvůli mluveným zprávám abych nemusel psát . Kdo je závislej na sociálních sítítch a růných kecacích aplikacích , tak ten je v prdeli ale mě se to netýká .A jelikož nedělám nic nelegálního tak se nějakýho šmírování nemusím obávat .Pic hoši.A přestante už lhát je to trapný.

  Toto tema logicky pritahuje lidi co fckbook smazali nebo ho nemeli, tak je tu nejvic takovich komentu, taky nezapomen ze v spolednich letech razantne pribilo lidi, co si to dobrovolne rusi a ja se nedivim, jen to zvetsuje ego a z lidi dela vetsi a vetsi falesne mrdky, ja ho smazal uz pred par lety, a jsem rad ze nejsem jako ostatni.

  Fejzbůk jsem nikdy neměl. Už kdysi lide.cz mě poučily, že je to na prd. Jediné, co mi stěžuje absence fb je, že na mnoha stránkách atp. je třeba mít fb účet, aby bylo vůbec možné přidat komentář. Jako by ten kdo fb nemá, neměl právo se vyjádřit. Tak trochu diskriminace, nezdá se vám?

  Bez FB bych asi dokázal žít, jen nevím, jestli na PC jde spustit Messenger nezávisle na Facebooku, protože ho potřebuji ke komunikaci s rodinou a WhatsApp neumím používat, protože je to záležitost geniálního mobilu, který je ovšem chytřejší než já. Navíc se skutečně přes FB účet mohu přihlásit do aplikací, k nimž jsem dávno zapomněl své heslo.
  Jinak není příliš příjemné, že FB je anonymní příjemce emocí, i já ho používám, když se potřebuji vymluvit do „kukulínovské“ vrby (pro lidi „vzdělané“ až v tomto režimu – to je postava z básně Král Lávra od dnes již pro Vás neznámého Karla Havlíčka Borovského), a to je dost často, protože se mi v tomto režimu 95 % věcí nelíbí.

  Facebook jsem měl mezi roky 2014-2017 … upřímně, postupem času jsem jej používal jen pro komentování politického dění, sledování politických skupin apod … po té, co jsem kvůli FB málem přišel o svou milovou přítelkyni, jsme se společně dohodli, že FB zrušíme. A žiju dál … neumřel jsem.
  FB mám i teď, jak mnozí naznačili, JEN KVŮLI KOMENTÁŘŮM NA WEBECH. Účet jako takový je prostý jakýchkoliv dat či informací… pravda, už asi 1-2 profily mi smazali ( kvůli jménu – asi bonz ), že prý mám prokázat totžnost. NAS**T!!! Tedy nechám jej zablokovaný a udělám další se stejným jménem … neřeším. Taková moje zkušenost s FB …
  Kdysi se dalo ještě hovořit o poměrně svobodném médiu, dnes je to kontrolovaný cenzurovaný cinknutý hnus, na který bych rozhdoně svá data, fotky apod. určitě nedal! Kor ne v dnešní době!

  Hlavně teda fb+messenger (i když mám u obou zákaz oznámení, ani jedna nemá povoleno běžet na pozadí) strašně žerou baterii a to i když appky nepoužívám (hlavně msngr), stejně se ale bez ani jedné neobejdu, vzhledem k tomu, že veškeré příspěvky do školy a komunikace s mými kolegy probíhá tam… smazal bych to dávno, nepotřeboval-li bych to do školy.

  FB jsem smazal před 4 roky, bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí.

  To akoze vazne? To musite zit aky zivot, ked jedno z vasich najlepsich rozhodnuti bolo zrusit si ucet na FB? :D :D :D
  Ludia vy citate po sebe co pisete za blbosti? Ake zmazal som a mam klud, zmazal som a mam pokoj, dokonca u niekoho je to jedno z naj rozhodnuti :D :D :D – ste sa zblaznili.
  Ved si predsa vyberam co chcem. Nebavme sa teraz o tom, ci nas fb sleduje a pod. To robi aj google a aj tak ho takmer vsetci pouzivate. Nechapem ako vas moze otravovat fb. Ved si zablokujem a nastavim co ako chcem. Pozriem si co chcem a kedy chcem, odhlasim sa a vybavene nie?
  Pocas vysky super. V ramci skupiny parada. Diskusie, zdielanie si suborov, spolocne prace a riesenia. Paneboze, preco by som to nemal robit ked nam to ulahcilo kopec veci. Aktualne riesim prerabku bytu. Nasiel som super skupinu ktora riesi to iste. Preco by som tam nemal cerpat a pytat sa?
  Staci len rozmyslat. Najcastejsie je to medzi stolickou a klavesnicou.

  A ctes po sobe co pises ty? jde videt,ze jsi jeste mladej clovek,ktery nezazil dobu,kde bylo lepe bez socialnich siti… hlavne socialni site jsou nebezpecne.. brouzdal jsem seznamkama a ruznyma servrama o chatovani nez ty jsi vedel co je to internet… a muzu Ti rict,ze znam lidi,kteri chodi na vysokou skolu.. podotykam CHODI… nesedi cely den na facebooku ,aby se dozvedeli co bylo dnes na prednasce :-) pak to taky tak vypada ,kdyz mame ve firme zamestnat podobne lidi s tvym nazorem….

  Mam 40. Nieco som uz v zivote zazil. Ano su taki, ktori sa “potom” cez fb pytaju co bolo v skole. Moj/nas pripad to nebol.
  To co pises stale nemeni nic na tom, ze je to o mne ako s fb nalozim. Urobi (takmer) len to co mu ja dovolim. Preco by som si ho mal zmazat, ked to pre mna dobre dokazem odfiltrovat od toho, co nepotrebujem?

  Nejhorší na celé věci je, že FB propaguje většina firem. Pod většinu stránek nenapíšete ani komentář, protože využívají diskusi z FB. Je propagován v televizi, rozhlase a pod. Pokud já budu chtít reklamu v TV, zaplatím těžké prachy. Ale o FB, Instagramu a pod. se v TV mluví běžně – o soukromé společnosti, tím pádem má reklamu zdarma… Co se týká FB, je to dobrý sluha, ale zlý pán. FB mám a kromě profilového fota (na kterém stejně nejsem k poznání :D ), tam nemám vůbec nic. Odolal jsem i nabídce FB na zabezpečení účtu telefonním číslem, protože je mi jasné, že jak mu ho jednou dám, už ho bude mít navěky a účet můžu mazat jak chci. Naproti tomu, se na něm dá najít spousta informací a zájmových skupin, stačí vědět kde a jak hledat. Každý si musí sám sáhnout do svědomí jestli bude dávat na zeď příspěvky o tom, jaké mělo to ránu barvu jeho hov.o nebo ne…

  Já si tu též zanadávám na Facebook. Dříve jsme se jakožto třída z gymnázia svolávali přes email a fungovalo to skvěle. Dnes to děláme přes Facebook, to zas tak skvělé není, někteří Facebooku odolávají a za další ten Facebook je informační stoka, je tam nebezpečí, že důležitá informace zmizí.

  Facebook už nemám 2 roky a jsem mnohem šťastnější a víc času na ostatní věci, takže už nikdy a další servery též nemám. Zbytečnost.

  Je celkom smutne, ze este stale sa najdu ludia, ktori si myslia, ze ked nerobia nic nelegalne tak sa nemusia nicoho obavat. Problem je, ze system je defaultne nastaveny tak, ze sleduje kazdeho. Aj ked ziadne fotky ani sukromne zalezitosti na FB, Google atd.nezverejnujete tak Vasa online aktivita je sledovana a na zaklade algoritmov je vytvarany Vas profil a s tym sa potom obchoduje. Pozrite si na tomto odkaze infografiku, kde sa dozviete co vsetko o Vas velky brat vie, len na zaklade toho co vacsina s Vas povazuje za neskodnu zabavu a ulahcovanie zivota…
  https://www.visualcapitalist.com/personal-data-ecosystem/
  A prosim, v zaujme svojich deti nesirte hluposti, ze ked nic nelegalne nerobite tak sa nemusite nicoho obavat. Doma tiez nerobite nic nelegalne a tiez nemate steny zo skla, aby kazdy mohol narusat Vase sukromie. Sukromie a nelegalne aktivity su uplne odlisne veci. Sukromie je pravom kazdeho cloveka a nema s nelegalnymi aktivitami nic spolocne.
  Kto ma cas a chut si pozriet kvalitnu a rozsiahlu studiu co sa deje v online svete tak si moze pozriet nasledovny odkaz:
  https://crackedlabs.org/en/corporate-surveillance
  Psychologicke profily Vasej osoby su uz v sucasnosti celkom presne a neustale sa vylepsuju a cielom je dokonca predikovat Vase spravanie, co je celkom hroziva zalezitost. Nie je nahoda ze vela ludi, ktori boli na vysokych postoch v technologickych spolocnostiach teraz varuju verejnost.
  Naozaj si myslite ze obrat Facebooku cez 500 miliard USD a Googlu cez 700 miliard USD v roku 2017 je za nieco co je „zadarmo“? Nic nie je zadarmo, a uvedomte si ze Vy nie ste zakaznikom tychto firiem, ste ich produktom.

  já tu pitomost smázl po dlouhých letech v roce 2012 a od té doby spokojeně žiju s 
  telefonem, e-mailem a poštovní, korespondenční adresou :-)
  Jde to i bez sociálních sítí – řekl bych, že i lépe.

  Ztráta času, kde se až příliš často drbe a valná většina se tam prezentuje, jak by chtěla
  působit na okolí. Nejvíc mě vždycky dojímaly fotky určitých kamarádek, které na fotkách
  vypadaly jako missky a já přece věděl, že jsou to tlusté, blbé slepice.

  Ale vážení…ten šok, pro ty, co je znali jen z fotek a šli na rande v očekávání? :-D
  podvedení k nezaplacení…

  Co se sociálních sítí týče jsem mrtvola jak řekla jedna moje kamarádka, protože nemám registraci nikde. Ale když jdu s kamarádama na pivko a pokecat přijdu si živej víc než ona :-).

  A pak jsou ještě případi, kteří si ho zrušili aby udělali důležitý a do dvou týdnů si ho zase obnovili protože bez toho nemohli bejt, v okolí jich mám dost :D

Vložte vlastní komentář

celý text