Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  I když nejsem velikým fandou značného množství reklam, na kterých jsou stránky LSA postaveny, musím se k tomuto článku kladně vyjádřit.
  Na podzim loňského roku jsem se rozhodnul řešit nový NAS a rozhodnul jsem se (první chyba) pro QNAP, který jsem koupil (druhá chyba) v CZC.cz. Nas jsem zakoupil 1.11. a od té doby jsem jej prozatím nepoužil, protože jsem jej už potřetí reklamoval a reklamační doby v nejdelší lhůtě trvalo dva měsíce (s CZC.cz není vůbec žádná domluva – na prosby o vyřízení pouze sype naučené fráze a skutek utek). nyní jej mám na třetí reklamaci a ať to již dopadne jak chce, pořídil jsem Synology ne od CZC.cz a zatím spokojenost:-)
  (Myslel jsem si, že je QNAP srovnatelná značka se Synology, ale bohužel (možná a prý vadná série) včetně podpory výrobce veliké zklamání).

  NAS Synology používám asi rok a půl.. doporučuji hned od začátku pořídit verzi na 2hdd disky. Sám mám jednodiskový a budu měnit. Jinak vše je jednoduché a intuitivní. Olda

  Pokud vím tak synology zálohu iCloudu neumi.

  Nebo vi někdo jak zálohovat iOS photo a iCloud bez použití time machine? Myslím ze prave iCloud je jediný co synology neumi ( apple na to nemá API)

  Synology používám asi pět let a absolutní spokojenost, intuitivní, plno aplikací, na ATV využívám s Infuse jako multimed centrum, automatická záloha všech fotek a videí z telefonů, synchronizace pracovních složek, takže jak doma tak v kanc. mám vždy aktuální verze, jen už se lehce zadýchává, přeci jen 5let starý hardware je poznat. Taky určité důležité složky šifrovaně automaticky zálohuju na další dvě cloudové služby, kde mi základní prostor zdarma stačí. Určitě pořiďte dvoudiskovou verzi a dejte je do RAID.

  Time machine po tyzdni inkrementalnych zaloh na Synology vypise chybu (ako vsetky linuxove netatalk klony).. Znama hlaska Time Machine must create a new backup for you. :-)))

  iCloud sa neda zalohovat (ani nie je dovod)..

  Synology má bohužel v ČR velmi špatnou podporu. I Synology se může pokazit nebo být napadena bytem a i výrobce doporučuje zálohování. Bohužel v ČR nemohu už 4 měsíce sehnat USB disk větší než 4TB, který by byl na kompatibility listu. Když jsem použil podobný model USB disku, neuměla ho NASka probudit. Tak pozor na to. Pokud budete kupovat Synology, tak jedině dvoudiskovou verzi a od prodejce chtějte i Externí USB disk s minimálně dvojnásobnou kapacitou než interní disku a se zajištěnou kompatibilitou. Později už ho nemusíte sehnat.

  Mám už nějaký ten rok 5 TB externí USB disk Seagate. Usíná a probouzí se bez problémů. Ale až USB 3, tak kopírování jde jen 33 MB/s. Přes eSATA to jde asi 3x rychleji, už si nepamatuju přesně, měl jsem eSATA disk dříve připojený.

  Zdravim,mam uz dlhšie jednodiskovu
  NAS ds115 a chcem prejsť na ds 218. Keďže som laik chcem sa spýtať ci je možné sa zúčastniť kurzu ako súkromná osoba.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.