Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na prohlizeni facebooku urcite. V momente kdy budes chtit vic tak se ten Air sesype, je to skoro stejne slaby jak deset let stary c2d. Za to 40 litru fakt ne. MBP 2017 je mnohem lepsi volba za stejnou cenu.

  Nově jsem pořídil právě Aira a mohu říci, že třeba Adobe Premiere – katastrofa – nelze v tom pořádně dělat, ale naopak Adobe After Effects, Photoshop, Illustrator a Final Cut úplně bez problémů.
  Od Adobe platím balík Creative Cloud, takže jsem mohl porovnat při práci ještě před koupí.
  Myslím, že tvrdit o „kompu“, že je stejný jako model před 10 roky je trochu mimo. Např. porovnávat architekturu procesoru nyní a právě před 10 lety?
  Další věc je, jak je daný soft či app napsána viz Safari – to by zasloužili po tla.ě, ale Logic Pro, poběží i na předchozím modelu Airu úplně v pohodě.

  dvanáct hodin zábavy pro kancelářskou práci :-D jinak já jsem minulý rok rozmýšlel mezi airem a mbp2017 a nakonec zvítězil MBP, za stejnou cenu lepší, až na touch id a možná klávesnici

  Teda to je srovnání… Úplně Mega :-D Vytahat vedle sebe katalogové údaje bych dokázal taky. Kde je prosím ta exkluzivita tohoto porovnání? Dle nadpisu bych čekal minimálně 3-4 stránkové srovnání s mnohem více detaily. Vždyť i v komentářích jsou zajímavější a relevantnější údaje. Ach jo, dnes si každý myslí, že si může dělat co chce, i když na to očividně nemá a ještě má tu drzost to předkládat jako úplnou pecku. Kam ten svět spěje… Dnes si člověk ani pořádně nepočte a když už, tak víc v komentářích, než samotném článku.

  Zajimave je, ze neni zminen dotykovy displej na Surface Laptop a jeho kompatibilita se Surface Pen. Vlastnim obe zarizeni a na MacBook Air uz mi postupne seda prach, jelikoz ten dotykovy displej je velmi navykovy a Maca uz jsem delsi dobu nepouzil. Dost casto si delam poznamky ve OneNote, s kolegy v ramci porad kreslime vzdalene v Microsoft Whiteboard a pri prezentacich zvyraznuji nektere objekty prave pomoci Inking funkce v PowerPointu, coz je velmi efektni. Jak si na tyto skvele kreativni veci zvyknete, uz proste nechcete jinak. Panu redaktorovi vrele doporucuji vyzkouset a pripadne doplnit do clanku, aby zachoval objektivitu. S ostatnim srovnanim vesmes souhlasim, vcetne pocitove lepsi klavesnice u MacBook Air

  Windows mají jeden velký problém, a to je škálovatelnost zobrazení. Vývojáři programů to musí do svých aplikací udělat a přestože to už je dlouho možné, valná většina na to dlouho kašlala. Takže Windows se dají buď provozovat v nativním režimu a při tomhle rozlišení bude potřeba lupa nebo mikroskop, nebo přepnout do nižšího rozlišení. To pak výhoda takového pěkného displeje jde do kopru.
  Takový problém na MBA opravdu neexistuje.

  Který hlupák toto chce porovnávat? Že konkurence – apple nikdy nevydal nic, o čem by se dalo z hlediska hardware, software, nebo užitečnosti hovořit jako o konkurenci pro surface. Jediné co by mohlo konkurovat a to jen v uvozovkách je cena, ale ne už cena/ výkon/ užitečnost. Od značky apple teď oprávněně postupně odchází všichni mí známý a na fakultě to nikdo nechce mít. V momentě, kdy potřebujete něco na studia, tak vás apple ani nenapadne. Za to surface je poklad (ještě bych doporučil mrknout i na surface book – s jeho stylusem se píše podobně jako s reálnou tužkou – luxusně se s tím dělají poznámky). Je mi líto, ale pokud se apple nepochlapí, tak dává na trhu svou hlavu na špalek. V současné době již neexistuje moc důvodů, proč apple kupovat.

  Mám HP Pavilion se 4K displejem a Win10 a až na pár aplikací, které ale nemám zakoupené v akutálních verzích (zonerphotostudio, splashplayer nebo starší gimp…novější verze už to ale zvládají) je všechno, co používám škálovatelné, kdy jedu v nastavení win na 225 %, takže to co píšete platilo tak možná před 2-3 lety, nebo používaté nějaké speciální aplikace, na které vývojáří opravdu kašlou.

  Pro objektivnost hlásím, že mám i starý MB Air a na to jaká je to HW „šunka“, tak funguje pořád skvěle. I ten strašný displej se dá překousnout.

Vložte vlastní komentář

celý text