Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jednoznačně: nemusím vyndavat kartu z peněženky, pouze přiložím hodinky. Nemusím zadávat pin pokud platba překročí 500Kč. Už aby se mohlo platit Apple Pay i na eshopech a nemusel jsem vyplňovat vše z karty.

  Ja sem si to aktivoval hned rano. A hned sem bezel do trech kramu na nakup. Platba jak mob tak i watch. Watch mi prijdou vyhodnejsi na rychle platby. Ale i mob ok. Clovek to nemusi prikladat az k tomu jako kartu. I par cm nad terminalem to vezme. I mam vyzkousene vyber z bankomatu a vse ok. Uplne pohodlne. A mnohem bezpecnejsi nez kartou.

  …..tak tak…. Mam CSOB a kvuli  pay jsem si zridil jeste ucet u AirBank. Vzhledem k tomu, ze CSOB ucet skrz hypoteku musim mit, tak penize nim ted jen protecou. Navic ma CSOB na sporicim uctu 5x mensi urok, nez AirBank…..

  Ano, je to rychlejsi, bezpecnejsi a praktictejsi. Prvni den jsem objel v okoli 4 benziny, kde jsem vzal benzin jen za 200, abych  pay poradne otestoval :-)

  Moc ty počty teda nesedí.

  100.000 lidí aktivovalo * 30kč ročně. 100.000 * 30 = 3.000.000Kč.
  To by sedělo, ALE! Nedá se říct, „první den provozu jste nás stáli 3 miliony korun, tak moc je to drahý…“ Z toho se zdá, že každý den bude stát Apple Pay takovej masakr.

  Přes ApplePay proteklo 12.000.000 * 2 promile = 24.000Kč.
  Takže české banky zaplatily první den provozu Apple Pay cca 275.000kč.

  Celkem je to tedy cca 3.275.000Kč, což jsou ale smíchané hrušky s jabkama.
  Nicméně i tak je to sranda, oproti tomu, co se platí za používání platebních karet. Tam jsou poplatky v procentech, ne v promile.

  Za mě je to mnohem bezpečnější než platba kartou, která při ztrátě/odcizení je okamžitě vyždímaná na denní limit (a je otázka kdy na to přijdete)

  Ano, kartu jsem si ihned vložil do Wallet a utíkal jsem to vyzkoušet. Po 5ti neplatných pokusech jsem zjistil, že na mojí 6s odešel NFC čip.. :((

  Zůstávám u karty, nevim proč s sebou tahat telefon. Z baráku nevylezu bez peněženky, kde mám automaticky platební kartu, občanku, řidičák.
  Kdybych chtěl platit „telefonem“ pořídil bych si bezkontaktní nálepku.
  I když uznávám že zabezpečení otiskem prstu je lepší než pětikilo bezkontaktně komukoli kdykoli.

  Samozřejmě se bance neprodraží. Vždy to mají nastavené tak aby vydělali. Jinak by zanikly. Apple Pay, Google Pay jsou dobré věci a ušetří spoustu času, tedy i peněz.

Vložte vlastní komentář

celý text