Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  S aktualní Siri se alespon procvičuje angličtina a vyslovnost – me osobne lepe rozumí UK paní nez US. Jinak je to moc dobré na trenovaní vyslovnosti, nekdy peklo:-))

  ve chvili kdy potrebujete ceske nazvy jste v haji. proto se to u nas pouzivat neda…. prejmenovavat telefonni seznam opravdu nebudu

  Pokud se spokojíte s ovládáním domácnosti a hudebního přehrávače, tak cajk. Případně někoho vytočit. Ale na psaní/diktování, správu denní agendy a podobné vyfikunfdace které přes HomePod umí jsou peklo a v podstatě nepoužitelné. Takže záleží, k čemu jí potřebujete / využijete.

  Co je to prosím za argument že nás je málo a že jsme malý trh?!?!? Norové mají siri a je jich o polovinu míň než nás 😂😂😂 takže si pojďme nalít to čistého vína…..

  Přesně, článek je vycucaný z prstu. Pokud bude umět Google Assistant česky (jakože už měl umět v roce 2018, ale nějak to nestihli), tak není důvod, aby nebyla časem česká Siri.

  Přesně tohle jsem chtěl napsat i já :D Dokonce jsem to už i jednou zmiňoval někde v diskuzi Norů je necelejch 5 a půl milionu a siri ve svém jazyce mají. Dánsko má 5,7 mil obyvatel a siri ve svém jazyce mají , Finsko má 5,5 mil obyvatel a siri ve svém jazyce mají . Švédsko má přes 10 mil obyvatel a siri ve svém jazyce mají. Takže kde je chyba u nás ? Proč jí nemáme taky ?

  Tak zrovna tady mi to přijde třeba úplně jasné. Tyto skandinávské jazyky jsou si prostě velmi podobné a Apple na nich mohl jednoduše pracovat jakožto na celku a ve finální fázi je jen přizpůsobovat dané zemi. Čeština ale mnoho podobných jazyků nemá, což může její vývoj brzdit. Kdyby se tu česká Siri rozjela, dá se očekávat v podobném období i spuštění Siri slovenské a třeba i chorvatské. Těžko říci.

  No nechci dělat chytrého , ale čeština, slovenština, polština si jsou dost podobný ještě jsem neviděl někoho kdo by se nedomluvil s polákem nebo slovákem nevím jak to je s chorvatštinou jak to zní pač jsem to nikdy neslyšel ale pokud je to podobné tak proč by to nešlo že ? :)

  Dorozumět se s Polákem ? Tak to teda opravdu víš prd o tom jazyku. Polština je zrádná právě proto, že význam slov je zcela posunutý oproti češtině (statek, sklep, lody atd. atd.).

  No nevím já s tím Berte nemám sebemenší problém, jasný že tam jsou různé zrady jako Když polákoj řekneš že jdeš š*kat jeho sestru , tak s tím nemám problém pač neví že mu jí jdeš prc*t :D Ale je tam i spoustu věcí co jsou stejný. Já nevím já mluvím plynule polsky , nemám s tím problém a vidím to jako velice lehký jazyk ikdyž je to kolikrát o zlomení jazyka :D

  Myslím ze právě Polština je cestou k české Siri. Polsko je velký trh a dříve nebo později bude Siri v polštině a je dost dobre možné ze ve stejný okamžik i v češtině a slovenštině. Nezapomínejme ze diktovani v češtině funguje velice slušně od tud není k Siri zase tak daleko.

  S tím souhlasím , diktování v češtině funguje výborně. Pokud toto telefon zvládá , tak myslím že nemůže být zas až takový problém toto použít a implementovat do siri. Polsko je sice velké ale tuším že ta ekonomika u nich není zas tak super a těžko si troufám říct, ale myslím že zas až taková obliba Apple produktů tam není. Nicméně je vidět že na počtu obyvatel v dané zemi opravdu nezáleží kdyby ano už by poláci siri v polštině dávno měli.

  Polsko má 38 milionov obyvatelov a siri tiež nemá, takže to víno nie je až tak čisté.. a zabudli ste spomenuť napr. ruštinu ako slovanský jazyk.. takže v tom tiež nebude problém. Ešte si pamatám ako mac os sierra systémovo bola pripravená na príchod českej, slovenskej, polskej, rumunskej siri kde už bola dokonca preložená do týchto jazykov (textové hlášky).. a stále nič.

  Tady nejde o to že bych se naučil pár příkazu v angličtině, problém je ale v tom že chci poslat z auta SMS nebo si chci uložit nějakou namluvenou poznámku a to si určitě nebudu namlouvat v angličtině nebo nebudu rodičům posílat SMSky v angličtině. Někdy mi přijde, Že někteří rychleji píšete než přemýšlíte…

  Tak pokud vím tak sms nebo celkově text můžeš diktovat v češtině a je to celkem dost přesné , já to tak používám na Apple Watch abych nemusel vytahovat iPhone ;)

  V momentě kdy řekneš, „Hey Siri“, tak nemůžeš diktovat klasickou češtinou. Math to myslel tak, že v momentě kdy jedeš například v autě, tak řekneš „Hey Siri“, „Send a message to Pavel“, a potom už diktovat zprávu, ale to nemůžeš jinak než v tom jazyce, v kterém Siri mluví.

  Je to opravdu smutné když nikdo v tomto státě nedokáže vykomunikovat tuto obchodní příležitost pro Apple. Aby sirí opravdu využívalo celé ČR a SR. Což by byl už přímost hned pro 3 strany. Jsou menší státy a ve světě se obchodně prosazují opravdu obratně.

Vložte vlastní komentář

celý text