Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Vytvoř takovou firmu, nabízej takové služby a tvoř takové produkty levněji – pro lidi.

  A tak klídek, nejde přece o levnější produkt. Jde o to, že Gruber v podstatě napsal, že by tyto produkty mohly být i dražší, aby na nich Apple více profitoval. A to je to, co je v kontextu dnešní doby a Applu úsměvné. :-)

  Btw. osobně si myslím, že kdyby byla cena Apple TV vyšší, tak se bude prodávat ještě hůře. Já osobně Apple TV nemám, protože jsem po zralé úvaze dospěl k jinému produktu, který mi vyhovuje a je otevřenější než Apple TV. Ale nikomu to nevnucuji ani neberu. A Home Pod? Tyhle „chytré reproduktory“ jsou podle mě „Hlava XXII“ v přímém přenosu. Lidé dobrovolně dávají své soukromí do rukou třetí strany. Ale, pokud to někdo chce, je to jeho věc.

  @Vlado: a pointa je kde? Jestli fakt nevidíte rozdíl mezi mikrofonem v telefonu (ano ten může někdo hacknout), ale za normálního stavu neposlouchá, a chytrým reprákem, který poslouchá pořád, je mi vás dost líto.

  @Karel . Prosim nelutujte ma – len to nie :)

  Mikrofon v telefone , tablete , PC , V TV aktivujete dakym prikazom – tlacidlom.
  Zariadenie napr Google Home aktivujete hlasom cize poviete napr „OK , Google“ – az vtedy vas zariadenie zacne pocuvat. To je default rezim ktory je nastaveny. Da sa to mozno zmenit – neskusal som.

  Rozdiel ?
  Telefon – „tlacidlo“ (aj sw tlacidlo)
  Chytry reprak – hlas

  Ak vas chce niekdo pocuvat tak sa vam musi do zariadenia naburat dako. Tak isto vas vie pocuvat cez mikrofon mobilu (pokial ma mobil stavu) a tak isto vas vie pocuvat aj cez chytry reprak.

  Cize ak chcete aby vas niekdo nepocuval (neofiko) tak nemajte doma zariadenia co maju mikrofon a maju pristup na net.

  Apple TV si myslím, že je cenově dobře nastavené. U HomePodu bych nesouhlasil. Když vezmu kvalitu zvuku, tak je to drahý reprák. BangOlufsen za tuto cenu zní lépe. A záměrně srovnávám jen reprák, protože Siri je hodně slabá. Ve srovnání s Alexa neobstojí. No a Alexu pak stačí na ten BO už jen připojit.

  Cena Apple TV je naprosto v pohodě. A to ani nemluvím o filmech, kde za 4K BD dá člověk 8 stovek a za 4K film na iTunes 3 stovky. To je prostě naprost něco jiného.

  HomePod jsem si koupil, mluvím na něj, poslouchám muziku, ta cena mi přijde v pohodě, když vemu že repráky od BeoPlay jsou i 2x dražší, třeba taková M5ka a přitom nehrajou o nic líp a ovládat domácnost přes něj taky nemůžete.

  Jestli někde Apple přestřelil cenu, tak je to iPhone letošní a samozřejmě novej MacBook Air, ten prostě v základu by měl být pod 30 tácy a už s 256 gigovym diskem. Ale to je na jinou diskuzi.

  Moje slova. Homepod s EU zásuvkou na alze za 9,5 a ovládám celou domácnost (Philips Hue). Apple TV a vypůjčení filmu za 79 Kč, hry,… super. A Michale, cenu Airu jsem vyřešil v Black Friday: MacBook Air za 35tKč s 256 SSD :)

  Už jsme velcí kluci, tak než hodinu hledat správný torrent a k němu správné titulky (a mezitím večer skončí), tak jedním klikem máš film stažený

Vložte vlastní komentář

celý text