Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A bude hur :) doufam,ze to vsechno je pravda,ze jim to moc nejde na dracku… aspon je tento stupidni tah za 43 000,- vyfackuje v te kancelari 🥶🤳🏼 Klidne 30K at si reknou ale 512 max by mela byt max za 32k a to uz je moc.. a pak prodaji 2x tolik… ne nadarmo se rika staci,kdyz kape 💧kap💧kap💧kap… ale v Applu musi byt povoden.. ale ted maji sucho prazdno

  No… “sucho prázdno”… Jestli je 70 milionů prodaných iPhonů za 3 měsíce “sucho prázdno”, zvláště v té cenové relaci v jaké se Apple pohybuje, tak nevim no, co by za to ostatní dali… Ani Samsung ani Hujaj neprodávají pouze highendy, ale v těch jejich součtech je převážně zahrnuto plno lowcost odpadů která vytváří tyhle jejich čísla… A to se vůbec nebavím o zisku, což je mnohem důležitější než celkové prodeje… Tam je Apple úplně jinde než tihle “konkurenti”, kteří prodávají s marží jednoho pytlíku rejže… Takže bych se hodil do klidu, Apple rozhodně nekrachuje a není potřeba žádné paniky, je to asi stejné jako kdyby Ferrari prodalo jen o pár méně aut než Mercedes :)

  jestli z Vás spíše nemluví závist, že si takový telefon nemůžete nebo nechcete pořídit. Obojí je samozřejmě zcela pochopitelné, ale cenotvorba je daná výrobcem a pokud si myslí, že to za takové peníze prodá, proč ne. Ta cena se zdá „neospravedlnitelná“, protože Apple moc neinzeruje, v čem jsou iP XS lepší než X (pokud tedy vůbec v něčem). Svého času se za částky přes 20 tis. prodávali i iP 6, 6s, 7, 8 a to v základních pamětových provedeních.

  1) to, že je cenová politika špatná je evidentní což potvrzuje propad hodnoty firma Apple a prodejů (dne již za Amazonem + Googlem + Facebookem)
  2) Apple inzeruje giganticky, ale ne v ČR, náklady na právníky i náklady na marketing jsou u Applu větší než náklady na vývoj
  A nebojte se i ten nejdražší iPhone so mohu dovoolit koupit minimálně 1 každý měsíc.

  „myslí, že to za takové peníze prodá, proč ne“

  Jste si odpověděl, neprodá. Období 2018/2019 patří prodeji starších modelů, což lze usoudit i z toho, že se nám už nesvěří s detailními prodejními čísly.
  To v předchozích letech neplatilo, neboť lidé jim „takové“ peníze za to prostě nedá.

  Apple jen postupne dojizdi na svou strategii a dotycni tvurci by meli letet.
  A nesouhlasim s tvrzenim ze se nic nedeje, 15% propad je ti malo??
  Doufam ze cely mobilni svet dostal pres hubu a ceny se vrati do normalnich vod. Apple by mel predvest nejake kouzlo protoze zacina ztracet zakazniky na mobilni platforme. Jen v mem pracovnim okoli jsme z 10 lidi zustali 2 verni.

Vložte vlastní komentář

celý text