Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Je sranda, že je to opravdu jen chyba… Sice obrovská, ale prostě pouze chyba, která bude ihned opravena. Jinde z toho ale udělají hon na čarodejnice, viz na Seznamu kde už píší „o štenici“… :)

  Ano, také jsem to zaznamenal. Byla to první strana Seznamu a i slovo ŠTĚNICE tam bylo. Viděl jste k tomu diskuzi? Okamžitě všichni psali, že Apple je stejný jako Huhlavej. Že je jedno, jestli vás šmíruje Čína nebo USA. Vzhledem k tomu, že včera pan Zeman mluvil o tom, jak chce Huhlavej u nás investovat a jaká je to fajn firma, ani se mi nechce věřit, že tyto články jsou náhodné. Určitě se o tom Zemamn zmíní i u Soukupa. Pro méně chytré a nechytré je to krásné téma a také důkaz. Ta manipulace ve veřejném prostoru je opravdu šílená.

  Manipulace šílená je. Delší dobu už pozoruji, že vycházejí manipulativní články, které zkreslují skutečnost ve prospěch komunistické Huawei a pošlapávají Apple, jak jen to jde. O zatčení zaměstnance Huawei v Polsku zdaleka tolik článků nebylo. Ani není tolik článků o krádeži technologií T-Mobile.

  Přesně tak: Noviky: štěnice, odposlech atd. a hned banda dementů v diskuzi začalo srovnávat s Čínou :) Přitom každý, kdo má IQ alespoň 90 a mí číst musí vědět, že je to úplně něco jiného a je to pouze SW chyba.

  Na Apple strankách chyba, jinde štěnice. Kdyby se to stalo u Huawei, tak by tady byl článek o štěnici…..

  Vzhledem k tomu, že ta „štěnice“ funguje pouze za určité situace, tak to jako chybu považuji. Srovnávat s Huawei, který má špionáž zakořeněnou přímo v HW je dost zvláštní.

  Jistě, že tam mohla být záměrně. Ale v tom případě si dali celkem na čas, že ji implementovali až nyní do nové funkce a ještě ji tak blbě zamaskovali…

  Fbio
  Vy asi nebudete moc chytry ze?!
  Hnujwei predava informace o uzivateli tretim stranam zatimco zde jde o “odposlech” z druheho telefonu na ktery je volano.
  Z tohoto nikdo zadny uzitek nema. A jde o chybu ktera bude opravena. Zatimco Hnujwej naprosto cilene a planovane pase po uzivatelich.
  Blabolite tady nesmysly a ani nevite o co se tady jedna.

  Důkazů je dost. Těch veřejných. Samozřejmě, že důkazy, co mají tajné služby jen tak zveřejněné nebudou, to by to mohly tajné služby zrovna zabalit. Stačí jen to, co Huawei předvádí v Africe, zatčení dcery zakladatele a třeba i zatčení zaměstnance Huawei v Polsku. Ano Čínská komunistická strana chce rozšířit svůj vliv a jdou do toho hodně tvrdě.

  ach jo
  sám využívam veľa produktov apple ale trochu kritického myslenia by neuškodilo žiadnemu apple fan
  či to bola chyba alebo zámer sa nikto z vás objektívne nedozvie ostatné je špekulácia isté je len jedno Apple to isto opraví a isté je aj to keby to bolo v súčasnej napätej situácii u Huawei bolo by to brané rozhodne inak takže tvrdiť že to je len chyba aktavoris prinajmenšom neobjektívne

  druhá rovina je tá že posledných 24 mesiacov bolo kritických chýb ios a macos podstatne viacej ako za rovnaké obdobie predtým a to má Apple 100% kontrolu nad hardware aj software , na to nech si spomenie každý kto bude písať aký je Apple dokonalý len príklad keď Microsoft uvoľní update win 10 a niečo zbabre tak si uvedomte koľko je len hardwarových kombinácii určite to bude číslo v miliónoch a koľko kombinácii hardware má Apple sú to len 10 hneď sa prácu Microsoftu Apple pozerám trochu triezvejšie

  Ale já zde nepíši, že je Apple nejlepší nebo bezchybný. Nemám doma plný stůl Apple produktů, abych si to tady musel nějak obhajovat. Ale jestliže si přečtu několik článků, nejenom na našich webech, tak si umím představit, že je to opravdu chyba. Za prvé je to u skupinových hovorů, které přišli v relativně nedávném udpatu, za druhé tento „odposlech“ nefunguje nonstop, ale jak už jsem zmiňoval pouze za určité situace. Z těchto důvodů se to v mých očích jeví jako skutečná chyba v programu.

  A Vámi zmiňovaná druhá rovina… Nesouhlasím. Jediné co se za posledních 24 měsíců změnilo je to, že se každý stará jen a jen o Apple. Všichni poletují kolem a čekají na každou záminku, jen aby se do Applu mohli obout. Tudíž ano, chyb se objevuje dost, přesto jich je stále minimálně stonásobně méně než na jiných platformách.

  Nakonec pouze podotýkám, že svým názorem neberu ten Váš. Jen s ním nesouhlasím a mám svůj…

  Komplexnost dnešních OS (pc, tablety, smart-phony) je taková, že chyb na nich je určitě víc, než které takto probublají. Těžko s tím v reálném světě něco nadělat. Tento typ problémů jsou klasické chyby, ne záměrné díry. Ty se řeší jinak. A pokud jde o takovéto klasické chyby, je lhostejno o jakou značku jde.
  Na druhou stranu – když si vzpomenu na první iPhone, nebo třeba na můj oblíbený 3GS, tak se nemůžu ubránit pocitu, že z uživatelského pohledu zkušenost vůbec neodpovídá tomu, že HW výkon se posunul asi o dva řády.
  Rychleji se vyrenderuje webová stránka – to určitě ano. A téměř okamžitě naskočí foťák (což na zmiňovaných dědečcích trvalo i sekundy – pokud jste toho měli spuštěno více). Ale tím z mého pohledu končí jakýkoli posun (za dekádu vývoje).
  Ovládání samotné (rychlost odezvy) je stejná, jako na počátku. A pokud k tomu připočtu, že mi rozhodně připadal přehlednější původní (až do iOS6) vzhled systému a že dřív nebyl problém přijímat emaily (a být na ně upozorněn) okamžitě po reálném doručení (a dnes musím čekat i půl hodiny, než si iPhone všimne), že výdrž baterie se nikam nepohla, že místo telefonů se vyrábějí prkýnka na krájení že se technický ústupek (výřez v displeji) vydává za něco hodného obdivu, že trčící foťák z těla nikomu nevadí, že zmizel 3.5mm jack, že dnes není možné koupit jablečný noťas a telefon a spojit je kabelem bez redukcí, …. to je zkrátka velká bída.
  Je to dáno změnou klientely značky – dnes téměř výhradně fríkulíni, kteří si nechají nakukat asi i to, že i tahle profláklá bezpečnostní chyba je fíčura hodná adorace. Zkrátka se z inovativní technologické značky stal další Mattel s image značkovosti. Původní dlouholetí uživatelé, kteří v době, kdy Apple byl naprostou minoritou, její produkty používaly, protože tehdy byly Apple produkty uživatelsky úplně někde jinde, než okolní svět, dnes šílí z toho, co Apple vyvádí. Ubírá dosavadní funkcionalitu a dodává takovou, kterou ocení právě jen ti fríkulíni. A jde jen o navyšování GHz, MPx, úhlopříčky, ztenčování pod praktické hodnoty za cenu nepochopitených ústupků – prostě, jak jsem psal, inovace už roky žádné – další Mattel.
  Tedy – chyba popisovaná v článku je sice skutečný trapný zářez, ale je to prd ve srovnání s jinými „problémy“ Applu.

  V lecčem můžete mít pravdu. Přesto Applu stále (chtě nechtě) udává trendy – stále se mraky značek „inspiruje“, stále mají všichni porovnávat se s Applem, že jsou lepší atp…. Za mně přináší i inovace – FaceID do dnes nemá odpovídajícího soupeře, AirPods jsou dle mně parádní počin… Tzn. stále (ikdyž možná méně než dříve) dělá Apple něco správně.

  Pokud ještě i dnes Apple udává trendy, tak je smutné, co se dnes za „trendy“ vydává.
  Dřív bylo možno se pousmát nad tím, jak se jiné tech. značky snažili bodovat (PR) tím, že se pokoušeli vyrobit podobný produkt jako Apple, ale zvýšit nějaký vyčíslitelný parametr a stavět se tak na roveň Applu (či výš). Dnes už ani sám Apple nedělá nic jiného. A to já neberu za udávání trendů.

  Pokud jde o FaceID nebo i „jen“ o snímání otisků prstů – to jsou věci, které mě naprosto děsí a nehodlám je hodnotit jako hodné obdivu. Není daleko doba, kdy si na tento můj post vzpomenete.

  AirPods – možná. Asi ano. Ale to je „poněkud“ málo na Apple.

  Rozumím, že pokud patříte k části populace, která má strach ze ztráty identity, respektive z podobných funkcí jako je FaceID, samozřejmě to pro Vás nemusí být hodné obdivu. I tak je to inovace, byť ne každá se musí zamlouvat všem. Můj kolega z práce má z těchto věcí taktéž respekt, naproti tomu já si klidně nechám dát čip do zápěstí a nahraji si do něj občanku, kreditku i další podobné věci a nechá mně to klidným, poněvadž pokrok stejně nezastavíme a navíc pokud někdo mou identitu ukrást chtít bude, tak to udělá nehledě na to, jestli tyto moderní věci využívat budu nebo nebudu…

Vložte vlastní komentář

celý text