Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Upřímně nevím, jeslti má smysl dělat tutoriál v češtině, když je plno kvalitnějších(no offence ale třeba Stanford) anglicky. Bez angličtiny si člověk stejně ve Swiftu kromě Hello World prakticky nezaprogramuje.. :)

  Haha, no vlastně máte pravdu, nedošlo mi, že vlastně smyslem těchto stránek je poskytovat obsah v češtině, tím pádem máte 100% pravdu. Spíš jsem tím myslel to, že pokud člověk neumí anglicky, tak si mimo tutoriál moc nezaprogramuje, na druhou stranu to může být motivace pro výuku angličtiny, těžko říct 🤷‍♂️

  Jinak to, že se na VŠ učí programování češtině je trošku mimo, neboť tady se jedná o internetový tutoriál. Ve chvíli kdyby to byl třeba workshop tak jsem pro všemi deseti…

  Syntaxe právě naprosto vůbec nevychází z ObjC (naštěstí). Naopak vychází z mnoha jiných, moderních jazyků a je podobná (téměř stejná) jako např. Kotlin.

  Protože syntaxe ObjC je přímo zločin. Komplikovanější a podivnější syntaxi sotva někde jinde najdete. Přechodu z čehokoli na ObjC je utrpení.
  Naopak Swift je čistá radost – moderní potomek C, čitelný, jasný. Proto nastalo po představení Swiftu takové nadšení. Všichni se těšili, jak se ObjC zbaví.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.