Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Bohužel domů se mohu připojit pouze PPTP a nad tím apple zlomil hůl a zdá se to neřešitelné. A chránit svoje data pomocí VPN, která vede kdoví kam a ještě za to platit se mi moc nechce..

  QNAP NAS, v něm QVPN Services a donedávna jsem používal L2TP VPN spojení, ale 2 týdny nazpátek vyšel QBelt, takže na iPhonu atd. už používám jen tohle ;)

  Já používám VPN od společnosti Windscribe. Měsíčně můžete zdarma přenést 10 GB dat přes jejich VPN. Nebo za poplatek můžete přenést neomezený objem dat.

  Na mobilních datech neexistuje snad jediný rozumný důvod pro použití VPN, naopak přináš celou řadu negativ. Smysl to má jen na cizí WiFi, ale těm je lepší se z principu vyhnout úplně.

  Chapu, ze je VPN placeny a proto se ptam : Kdyz mam Ad guard pro a nahore mam VPN ikonu, tak to funguje jak ? Protoze neplatim nic mesicne :)

  on si urobi lokalny vpn server a pouziva ho na filtrovanie obsahu „pre seba“ sameho – takze smerom od teba von uz ide dalej nesifrovane pripojenie :) Tiez pouzivam adguard ale to vpn som ani nezapol :D

  Ahaa : )) , nezapl ? Me to dela od zacatku teda a to jsem se v tom i hrabal, ale je fakt, ze je mi to napul k nicemu, stejne pouzivam Chrome prohlizec, takze reklamy mam porad :

  Staci na verejnej wifi nepozerat mail, fb, bankovu apku a si v pohode :)

  vpn maju vacsinou datove limity a poplatky za vpn stoja tak ako mobilne data

  Tak ale apky ako mail a fb predsa bežia na pozadí. Alebo to nevadí?

  len ak mas upozornenia, da sa to nastavit, aby zobrazilo len ikonu s cislom pri mailoch alebo nacitalo len ked potiahnes nadol v apke, apku fb nemam lebo to zralo baterku a slo v pozadi, messenger je ok

  Prakticky všechny tyto appky (mail, banky,…) jsou dnes již stejně šifrované, takže VPN nemá prakticky žádný význam. VPN mělo význam z tohoto důvodu tak před 10 lety kdy šifrované vše ještě nebylo. Dnes dobré pouze na připojení k nějaké vzdálené síti a práci na této síti (doma, práce,..) a nebo z důvodu překonání geolokace.

  Všetky 3 argumenty sú na vode …
  1/ identita: pokial užíval nie je “low level”, tak nepoužíva to iste heslo od lsa.eu cez FB až po IB. a používa 2-FA kde sa dá… tu VPN pred blbosťou nepomôže …

  2/ browsovať web, cez VPN a by prihlásený na účty Google a FB, Insta, TW … mno, to asi tiež VPN nepomôže, že? ;)

  3/ je niekto presvedčený, že kritické appky ako IB komunikujú nešifrovane?… tak to zašifrujeme ešte raz cez VPN? To by som sa viac obával, že vám niekto podstrči exploid po volnej sieti … tu VPN zase nepomôže.

  4/ … nevyjadrujem sa … kvôli tomu, aby som v práci/škole mohol “hrať hada”, používať VPN …

  VPN ma(l) význam pri prístupe do infraštruktúry a tento prístup končí a je zastaralý … nastupuje identity management.

  Btw: čakal som, že to bude reklamný článok a nakoniec nič :)

  Zdar dobré argumenty ale…

  Čo takto “zoznam” navštívených stránok možno aj u providera internetu ?

  Resp ak ma stránka https tak ok – ale názov stránky sa bezproblémov dozviem nie ? Ak teda “dáta” odchytím

  Je pravda že už je šifrovaná väčšina používaných služieb, mailov a IB takže pohoda ale aj tak…

  Ale chápem čo si myslel pod prihlásením do google a spol – asi stačí aby “tajná, anonymná” stránka použivála napr adsense alebo niečo a už mám po utajení 🤣

  História navštívených stránok (v Dano prehliadači) je pre web priamo viditeľná. Aj toto info sa používa na identifikáciu užívateľa alebo odpočet zmazanej (zombie) cookies. Takze mazať históriu.

  U https je vidieť nejakú info, nie som istý, asi iba názov z hlavičky. Operátor, aspoň ten Modry, to zbiera, kategorizuje a profiluje podľa toho užívateľov pre predávanú kontextovú reklamu.

  Ale čisto pragmaticky … moju trafik pod VPN neuvidí provider pripojenia, ale provider VPN … a ešte to mám zaplatiť.

  Nevidím jediný dôvod používať VPN na iOS. Resp jeden existuje, na com údajne  pracuje – pripojenie domov. Natívne Apple VPN pripojenie domov do HomeKit hubu ( tv, iPad), čím chcú efektívne filtrovať útok na “domácnosť”, pretože len Apple VPN autentifikované pripojenie prejde cez filter – Hey Siri, unlock door!

  Jaro – ale ked idem v private rezime tak sa tusim nic neuklada resp po zatvoreni maze takze celkom fajn nie ?

  No ano ale vpn provider s tym neobchoduje – a vzhladom na to ze je to jeho obziva by do toho ani nemal mat moznost nahliadat alebo akokolvek manipulovat

  Odkedy VPN straca vyznam pri pristupe do infrastruktury? Nebavime sa o nejakom cloude ale privatnej ci korporatnej infrastrukture! Co take rozumiete Kefalin pod pojmom identity management?!

  VPN pre uzivatelov mal Apple uz v minulosti – Back to my Mac, pouzival modifikovany IPSec protokol.

  Neverím, že v dnešnej dobe existuje spoločnosť, ktorá je plne onprem (okrem možno jadrovej elektrárne, ale aj to pochybujem). V hybridnom a cloud prostredí corporátna sieť nemôže byť definovaná hranicami FW, ale potvrdením, že pristupujúcich užívateľ je ten správny.

  RE: identity management
  http://bfy.tw/LkpW

  RE2: back to mac, príde back to home …

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější