Zavřít reklamu

Bezdrátové nabíječky už dávno nejsou dominantou jen pracovních stolů. Své uplatnění našly také v automobilech, kde mohou být obzvláště užitečné. Přeci jen možnost umístit telefon do držáku a okamžitě jej začít nabíjet bez nutnosti k němu připojovat kabel je lákavá. Proto jsme se rozhodli otestovat dvojici držáků do auta, které bezdrátové nabíjení umožňují. Obě nabíječky jsou od značky Hoco, i tak se ale liší parametry, funkcemi a možnostmi použití.

IMG_0729

Hoco CA35

Zajímavější, funkcemi nabitější, ale dražší je model CA35. Přidanou hodnotou je, že spolu s nabíječkou dostanete nejenom držák do mřížky ventilace, ale také pro připevnění na sklo. Sami se tak můžete rozhodnout, které řešení vám vyhovuje více. Spolu s tím nechybí v balení metrový kabel zakončený na jedné straně klasickým USB-A a na straně druhé pak konektorem USB-C. Adaptér však musíte použít vlastní, případně si nějaký vhodný dokoupit.

Hoco CA35 nabízí jednu skutečně zajímavou funkci. Disponuje totiž infračervenými senzory, díky čemuž se držák automaticky rozevře a uchytí telefon v momentě, kdy jej do něj vkládáte. Jakmile budete chtít držák uvolnit a telefon sundat, stačí stisknout tlačítko na spodní straně nabíječky. Zařízení lze však v případě potřeby vyjmout i bez stisku zmíněného tlačítka. I navzdory tomu ale drží telefon v držáku dost pevně a ani při přejíždění nerovností na vozovce se nestává, že by sklouzával a podobně.

Jedinou nevýhodou nabíječky je, že nabízí jen pomalejší formu bezdrátového nabíjení, a to konkrétně výkonem 5 W. V praxi tak po 30 minutách nabijete baterii iPhonu X na 17 %, za hodinu na 33 % a za 1,5 hodiny pak na 47 %. Ve výsledku je tak nabíjení ještě o něco málo pomalejší, než skrze standardní adaptér dodávaný k iPhonům. Naproti tomu pokud vyrážíte na delší cestu, pak není pozvolné, pomalé dobíjení překážkou. Naopak jím nic nezkazíte a šetříte tak baterii.

Hoco CW12

Model CW12 je o něco klasičtější, ochuzenější, avšak také o celých pět set korun levnější a hlavně nabízí podporu rychlého bezdrátového nabíjení. K nabíječce dostanete pouze držák do mřížky ventilace a klasický USB-A/microUSB kabel o délce jeden metr. Držák pro připevnění na sklo v balení chybí a stejně tak je nutné dokoupit adaptér.

O připevnění telefonu do držáku se v případě tohoto modelu nestarají infračervené senzory, ovšem i tak je vyřešené poměrně chytře. Jakmile zařízení umístíte na spodní opěru, tak se jeho vahou semknou i postranní svěrky a telefon tak pevně uchytí. Zařízení tak lze umístit i vyjmout jednou rukou. Výhodou také je, že všechna místa, jež s telefonem přichází do kontaktu, jsou vypolstrovaná.

Nicméně tím největším benefitem Hoco CW12 je, že podporuje rychlé bezdrátové nabíjení, a to až výkonem 10 W (iPhonům přitom stačí 7,5 W). Ve výsledku tak po 30 minutách nabijete baterii iPhonu X na 21 %, za hodinu na 39 % a za 1,5 hodiny pak na 54 %. Abyste ale zmíněných výsledků dosáhli, je potřeba nabíječku připojit k dostatečně silnému adaptéru, nejlépe s výstupem okolo 16 W a podporou Quick Charge 3.0 (QC 3.0) od Qualcommu. Vhodným zástupcem je například Devia Extreme Speed, který má dostatečný výkon a kromě QC 3.0 podporuje také PD 3.0 na portu USB-C pro rychlé nabíjení iPhonů.

Resumé

Ať už si vyberete první či druhý model, ani v jednom případě neuděláte chybu. Hoco CA35 nabízí bohatší balení a zajímavou funkci v podobě automatické uchycení telefonu. Naproti tomu Hoco CW12 disponuje podporou rychlého bezdrátového nabíjení a je o celých 500 Kč levnější. Obě nabíječky jsou však dobře zpracované a při nabíjení v automobilu při současném sledování navigace poslouží dobře. 

Slevový kód

Jestliže se vám nabíječky zalíbily a chcete si některou z nich pořídit, pak právě pro vás jsme ve spolupráci s iPouzdro.cz přichystali slevový kód. Při objednávce tak stačí v košíku zadat kód drzak10 a tím získáte 10% slevu. Slevu lze využít na oba modely a je platná do 18. prosince

iPouzdro navíc stále stíhá doručit objednávky do Vánoc. Pokud tedy chcete nabíječku darovat někomu pod stromeček, pak stačí vybrat platbu kartou či na dobírku, jelikož tím urychlíte odeslání produktu z prodejny. Stejně tak je možné navštívit prodejnu osobně.

Hoco CA35 bezdratova nabijecka do auta

Související články

Dnes nejčtenější

.