Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jako je to hezka vychytavka, ale nechapu proc jste na to vsichni tolik nadrzeni :D Jelikoz mam ridicak, tak kvuli dokladum stejne s sebou beru penezeku, tim padem i kartu a tim padem je fuk, jestli sahnu do jedny kapsy pro kartu, nebo do druhe pro mobil :D

  V tomto případě je jedno, že sáhnete do druhé kapsy. Třeba v létě můžu jít ven jen s AW a zapltit jimi. Takže nemusím tahat ani kartu a ani telefon.

  Což je díky absenci cellular na AW hodně omezující. 🙁
  Na webu apple jsem se mimochodem dočetl, ze někteří zahraniční operátoři dokonce poskytují službu, pomoci níž lze napr. i při úplně vypnutem iPhonu přijímat hovory na jiném zařízení jako je iPad či MacBook. Stačí být na jakékoli wifine.
  Pro úplnost jen dodám, ze u nás to lze sice také ale iPhone mus být zapnutý a na stejně Wi-Fi síti což muže být v některých situacích umezuji. Jsou situace, kdy by mě stačilo vzít pouze iPad a nemusel bych mít sebou vůbec iPhone.
  Možná tohle bych uvítal víc než Apple Pay.

  Protože tím mobilem je to rychlejší (žádný PIN, ale jen Touch nebo Face-ID), bezpečnější, přehlednější a celkově lepší. Kartu si dnes kdekdo načte (RFID), okopíruje a zneužije. Je zde taky jeden takový nešvar – říká se mu „offline-terminály“. S manželkou jsme lítali po nákupním centru a platili všude kartou za dárky. Díky offline-terminálům se některé platby projevily na účtě až po 3-4 dnech. Byli jsme pouze překvapeni, s jakým zpožděním se to projevilo – ale někomu jinému by to mohlo způsobit docela chaos v jeho měsíčním rozpočtu. Toto u Apple Pay či u Revolutu nehrozí, platba se projeví obratem. V mobilu zároveň vidíš přehlednou historii nákupů, atd.
  Není to jen úchylka či machrování iPhonem u platebního terminálu, ale je to především vyšší level placení.

  Akorat jsem presel k Monete, tak doufam doufaaaaam

  Dříve GE Money Bank, nyní Moneta, od poloviny příštího roku AirBank (fúze). Gratuluji, přešel jsi k jedné z nejhorších bankovních institucí, která je až tak špatná, až si každé 2 roky mění název, skupuje konkurenci a pořád to nějak nepomáhá.. Z celé nabídky mi vychází nejlépe KB, ale je to pouze můj názor a vlastní zkušenosti.

  Lool KB to si děláte srandu , tato banka vůbec není inovativní vše zastaralé pod komunistické :-), podle mě druhá nejhorší banka po České spořitelně.

  To je hrozne vtipny, na applefan strance kritizovat banku ze neni inovativni. Jak dlouho se cekalo u fapplu na novy mac mini, air, displej lepsi nez na 4s? Oh wait

  Arnika a ostatní co na KB jen nadávají. KB že je nejméně inovativní? Podporovala bezkontaktní platby u iPhonu ještě než to bylo in -> pomoci speciálního krytu na iphone viz https://www.letemsvetemapplem.eu/2012/09/13/bezkontaktni-platby-iphonem-s-komercni-bankou-uz-to-jde/

  Dále měla jako první bezkontaktní platby u Androidu ve spolupráci s O2 a jejich NFC SIM. Poté testy s HCE (které některé banky mají doposud jako horkou novinku), Google Pay, Garmin a Fitbit a je plně připravena na Apple Pay.

  Ano, bankovnictví se dá brát za zastaralé, ale ani to už neplatí, když nemusíte mít certifikat, ale co se týká technologií a mobilních platforem, tak je to leader v ČR.

  Tak ten je dobrej.
  Nejlepší sou bankomaty kde si muzes vybrat buď 200, nebo 500,- Kč.
  Přihlašování pomoci certifikátu atd. 🤦🏻‍♂️
  Nej banka je EQUA bank.
  Vse zdarma včetně výběru kdekoliv.

  Moneta na piču, Kb tak též. Kb mám jen na hypo. Protože bankovnictví u nich je naprostá katastrofa. Moneta tak též. Shit jak svině. Používáme fio, airbank, uncb. Ale nejvíc airbank.

  Zajímavé na těch screenshotech je, že v postupu zprovoznění je uprostřed na telefonu postavička androidu a na konci podmínka použít aplikaci od Monety. A celé mi to připadá jinak vizuální, než Apple předepisuje.

  Takových článku ve stylu Apple Pay se již blíží, všichni to testují a všichni o tom píší. Brzké spuštění – slovo brzké znamená myslím něco jiného než psát každý měsíc rok v kuse už to bude. Ale chápu. potřebujete nějaké články, aby bylo co číst.
  Doufám, že to zase smažete jak mažete vše co je pro Vás nepohodlné (prostě objektivní web.)
  P.S. ale jinak jsou články zajímavé až na některé

  Platit mobilem je oldschool :-) platím hodinkama (aktuálně Garmin, ale už se nemůžu dočkat Apple až tu bude). Nehledám peněženku, ani mobil po kapsách. Je to rychlé a neuvěřitelně návykové.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější