Zavřít reklamu

Když Apple odstranil před více než dvěma lety ze svých iPhonů 3,5mm jack konektor, vyvolal tím poměrně vášnivou diskuzi o tom, zda je tento krok správný či nikoliv. Ta však později utichla a mnozí výrobci se bez problému z 3,5mm jacku přeorientovali na Lightning, který nemá s vedením zvuku též žádný problém. Jedním z nich je i hoco. které uvedlo na trh sluchátka L7. A právě na ty se podíváme v následujících řádcích. 

Balení

Pokud máte rádi styl balení, které používá u svých produktů Apple, ze sluchátek hoco. budete též nadšeni. Dostanete je totiž v bílé krabičce, která se až nápadně podobá té, do které balí Apple své AirPods. Horní stranu zdobí obrázky sluchátek a Lightning konektoru spolu s logem hoca., na zádech naleznete detailnější specifikace produktu a na bocích drobné informační nápisy a symboly, které vám mají sluchátka ještě více přiblížit. 

Po odstranění fólie a sejmutí horního víka dostanete jako první do ruky velmi krátký manuál s dalšími informacemi o sluchátkách a návodem, jak je k telefonu zapojit. Právě připojení totiž může některé uživatele překvapit. Nestačí totiž jen zastrčení konektoru do Lightning zdířky, ale je potřeba i přes nastavení Bluetooth sluchátka spárovat. Nahlédnutí do manuálu by tak minimálně méně zkušení uživatelé neměli vynechat. 

Pod samotným manuálem se už skrývají samotná sluchátka, která jsou důkladně smotána v plastové krabičce s průhledným víkem, která též nápadně připomíná tu, kterou se chlubí i Apple. Nakousnuté jablíčko byste na ní ale hledali marně. 

Design a zpracování

Není to jen balení sluchátek, čím se hoco. inspirovalo u Applu. I samotná sluchátka jsou totiž prakticky na chlup stejná s EarPods z dílny kalifornského giganta, což však rozhodně není na škodu. Pokud vám totiž tvarově tento typ sluchátek vyhovuje, budete z nich nadšeni. 

Sluchátka jsou vyrobena z bílého lesklého plastu a na dotek jsou velmi příjemná. Mile mě překvapil i jejich 1,2 metrový kabel, který je sice velmi tenký, nicméně se jeví skutečně pevně a na dotek též skutečně příjemně, jelikož je jemný. Lightning koncovka je pak poměrně bytelná, takže nemusíte mít strach například z toho, že byste jí neopatrnou manipulací poškodili. Pokud za ní nebudete vyloženě škubat, nebudete mít s její životností problém.

Sluchátka disponují mimo jiné i tlačítky pro ovládání hlasitosti či přijímání hovorů, které jsou řešeny jako ty z dílny Applu – čili podlouhlým přepínačem, ve kterém je implementovaný i mikrofon. I zde odvedlo hoco. velmi dobrou práci. Na tuhost při mačkání tlačítek či podobné věci totiž rozhodně nenarazíte.

sluchatka mikrofon

Zvuk a mikrofon

Nejdůležitějším aspektem u sluchátek je samozřejmě jejich zvuk a právě ten má model N7 vskutku dobrý. Při testování jsem nenarazil na žádný žánr, se kterým by měla sluchátka jakýkoliv problém. Poradí si jak s výškami či hloubkami, tak i se středy. Poměrně slušně zvládají sluchátka dokonce i basy. Zvuk z nich mi přišel velmi živý a příjemný, což rozhodně není u produktu, jehož cena se pohybuje kolem 500 korun, pravidlem.

Sluchátka jsem porovnával jak s EarPods od Applu, tak s bezdrátovými AirPods a mohu říci, že jsou sluchátka od hoco. prakticky na stejné úrovni. Od drátové verze sluchátek od Applu se totiž zvukově prakticky neliší a ani mezi nimi a AirPods není žádný obří rozdíl, byť se mi zdají bezdrátová sluchátka z dílny Applu zvukově o něco málo živější. 

airpods hoco

Při pořizování sluchátek si je však potřeba uvědomit jednu věc – téměř nulové tlumení okolního hluku. Sluchátka vám totiž ucho zcela neucpou, čímž otevírají cestu okolnímu zvuku. To ale na druhou stranu nemusí být nutně nevýhoda, jelikož například v rušných městech je mnohdy nezbytné slyšet zvuky kolem sebe kvůli bezpečnosti. Za nevýhodu, která by omezila každého majitele těchto sluchátek, tak takřka nulové potlačení okolního hluku označit zkrátka nelze. 

Otestování se samozřejmě nevyhnul ani mikrofon, který je umístěn v ovládání na kabelu. Ten vám umožní uskutečnit vaše hovory se vší parádou. Druhá strana mě přes něj slyšela bez problémů jasně a zřetelně, takže mikrofon plní svou funkci na jedničku. 

Resumé

Pokud hledáte kvalitní Lightning sluchátka, model L7 od hoco. vám mohu s klidným svědomím doporučit. Plní totiž bez problému vše, co se od nich očekává a to navíc na jedničku s hvězdičkou. Jediné, co je potřeba, je mít tvarově “kompatibilní” uši. S pevným plastovým tělem si totiž všechny nerozumí. 

Slevový kód

Ve spolupráci s iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete na tyto řemínky uplatnit. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „sluchatka10„ a z ceny sluchátek bude odečteno 10 %. Kód je platný do 11. prosince 2018, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Sluchátka hoco. L7 můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

rsz_ipouzdroprodejna
IMG_0001

Související články

Dnes nejčtenější

.