Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ja chci ty se safirovym sklem, ktery jde poskrabat stejne jak obyc sklo

  Je zajímavé, že ty s tím sklem „co jde poškrábat jako obyčejné“ mám již dva roky a nemám na nich jediný ani vlásečnicový škrábanec ;)

  Zkusim ti to vysvetlit jak pro momentalne zaostaleho: Test tvrdosti se dela tak, ze vemes hrot o urcite tvrdosti a skrabes s nim po tom skle. To ze sis svoje hodinky nikde neposkrabal nerika o jejich tvrdosti nic.

  Já si svoje ocelové škrábnul poměrně snadno o zeď, když jsem uklízel. V tu chvíli jsem myslel, že rozkopu celý byt a doteď mě to neskutečně štve. Pokud ty hliníkové vydrží ještě méně, tak to je fakt na *****.

  Samozřejmě pokud chodíte po světě, kde každou chvíli narážíte na safírové, či diamantové hroty, poškrábete je stejně jako sklo obyčejné. Netuším, jak je to konkrétně u apple watchek, ale u ostatních hodinek, které se safírovým sklíčkem mám, škrábance i přes veškeré vrážení do zdí, zábradlí, etc. nemám, kdežto při stejném používání levnějších hodinek s obyčejným sklem jsem o škrábance nouzi neměl.
  Pokud vím, na Mohsově stupnici tvrdosti je safír ohodnocen číslem 9 a dá se tedy poškrábat pouze něčím stejně tvrdím (další safír), nebo tvrdším (diamant). Co se týče skla, poškrábe je i hrot o tvrdosti č. 7. Učitě mě opravte, pokud nemám pravdu. Člověk by se neměl přestat vzdělávat a toto není můj obor, tak se můžu mýlit.
  Přeji Vám pěkný den.
  Pokorný

  Pravdu mate, je to presne tak. Problem je v tom, ze „safir“ od Applu jde poskrabat hrotem o tvrdosti 6.
  https://youtu.be/9EBgaxFfDA0?t=101
  Vedle Tissot se safirovym sklem odolal. Vtipne je, ze tyhle Tissoty jsou levnejsi nez je priplatek za ocel + ten podivny safir oproti hlinikovym AW se sklem.

  Pěkně jste to vysvětlil a máte pravdu. Nebo alespoň po teoretické stránce. V praxi to většinou funguje jinak, i méně tvrtý materiál dokáže poškrábat ten tvrtší, záleží na tlaku. V tom případě se ten méně tvrdý zcela zničí a ten tvrdší se třeba “jen” poškrábe. Ale také to není můj obor, jsou to jen zkušenosti.

  v cechach nemaju este ani euro …tak ake LTE chcu ….inak je smutne ze pri tak masivnom predaji watch v EU nejde LTE …myslim ze za to mozu operatori nie apple …my nie sme 100 rokov za opicami ale Milion v USA maju po kabli net 2 GBiT/s a tu sa nasi operatori ťuťkaju s marketingom ze „Až 300 alebo 500 mega “ hanba im žmykaju ludi ale pokrok 100 rokov za opicami

Vložte vlastní komentář

celý text