Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Navoněná bída, Cook se jenom snaží co nejvíc podojit název „Air“, aby ho akcionáři ještě chvíli něchali dělat šéfa. Když už se pomalu ukazuje, že to je jenom lepší účetní bez jakékoliv vize.

  Jako chtít výkon Pročka v Airu, ze cenu alespoň o 10tis nižší než je pročko, s dvakrát delší výdrží baterie než je u MBP, to vše zabalené v líbivém tenkém designu s retinou to by chtěl asi každý a je to hezké scifi. Apple by pak mohl v pohodě stáhout z prodeje všechny ostatní MB a nechat jen AIR:-D

  … na druhou stranu, chtit po lidech, aby si koupili slaboucky Air za cenu jen o malinko nizsi, nez je cena nejlevnejsiho a mnohem vykonnejsiho MBP je dost pochybna taktika. To je to, na co recenzenti narazeji ;)

  A přečetl jste si i slovní spojení „delší výdrž baterie“ nebo se vše točí vždy točí pouze kolem výkonu? Já mám rád výkon, ale pokud ho nepotřebuji ocením dlouhou výdrž baterie a bohužel stale platí a asi i dále bude platit, že mezi vysokým výkonem a výdrží baterie je nepřímá uměra. Takže Air s výkonem MBP a 10ti hod. výdrží byste rádi? zkuste nějaký takový stroj navrhnout, Apple Vás mile rád jistě zaměstná. Já AIR mám, jako druhý NTB, na kancelařinu, administraci webu a konzumaci obsahu, bohatě stačí, jen ten displej je naprd. ale výkon mi nikdy na to, co na něm dělám, nechyběl, ale jeho výdrž i po 300 cyklech baterie bezproblému celý den, je naprosto pecka. i5 1,4 4Gb RAM 256 Gb SSD stál nový někdy v roce 2014 34tis Kč ….což je cena letošního se 128Gb SSD ale 8GbRAM 2133MHz, retinou a 1,6 Ghz s turbem na 3,6. Ano ceny jsou škaredě vysoké, ale řekl bych že to přiliš nevybočuje z toho, co Apple v poslední době předvádí…na práci mám za stejné peníze HP i7 4×3,2ghz 512SDD 1TB GPU1050 ale na baterku vydrží max 3-4 hodiny a mám ho permanteně v dokovačce, a nikde bych se sním moc netahal a jsou v tom Widle.

  Kteryho PROcka? Toho 2017, ktery ma multithread vykon asi 60% sracky od Aceru za 16 tisic, protoze dneska uz ma vsechno ctyrjadra? Krom Applu, kde nejlevnejsi notebook procesorove odpovidajici letosnimu hw stoji 56?

  Omyl, displej nového MB Air je horší, než u old Pro (tj. bez TB)!

  Proč?

  1. Má jen sRGB oproti o +25% barev lepšímu P3 gamutu u Pro-čka

  2. Má nižší hodnotu max. jasu, jenž je shodná s původním Air-em 2017 tj. jen 300nit-ů aneb cd/m2 oproti Pro, který má solidních má 500 nit=cd/m2.

  Tedy nejen na slunci poznáte zcela zřetelně ten setsakra velký rozdíl, že Retina nového Air-u je značně podvyživená! :(

  Jinak to chtělo též hodně drzosti použít pouze nejšitovější i5-8210Y, což je vergl, jenž mezi i5 8gen. nemá prakticky co dělat, neb jde v podstatě o přemarkovaný prehistorický potrat Core M… …vždyť to neumí ani DDR4! V Air 2017 byla/je alespoň možnost záměny za i7 (samo rovněž 5.gen). Tady no option aneb leda H :( Tak s tím ať jdou do P!

  Tedy volba je jediná možná a zcela jasná: old PRO = i v základu za pouhé +4 litry mnohem lepší: i5-7360U (+možnost i7), grafika, displej, adaptér (+31W, tj. >jednou tolik výkonnější, jenž m.j. samo naláduje vydrancovaný aku za ±1/2 času) a v neposlední řadě robustnější (ale jen o 0,12kg těžší) konstrukce s lepším chlazením.

  Nový Air je oproti Pro jak vidno předražená polomrtvá hajtra!

  Jo, presne to jsme tu psali v den keynotu, kdyz se prislo na to, ze to je M pojmenovana i5 pro zmateni neboheho zakaznika.
  Srovnani s MBP 2017 je kvuli cene na miste a nema proste smysl premyslet nad Airem, leda bych opravdu nutne potreboval tech 20% vydrze navic. A je to smutne, protoze MBP 2017 procesorem dost zaostava i za nejvetsim lowendem, protoze i5-8250u je dneska ve vsem. Nehlede na to, ze list price te M srajdy a i5-8250u je naprosto identicka.

  Skoro to až vypadá, že chtěli, aby si lidi připlatili za Pro. Dlouho jsem čekal, že obměním svůj Air 2015. Bohužel. Asi budu muset sáhnout po konkurenci. To, co Apple vyvádí poslední dobu s cenami a inovacemi nechápu. Tehdy jsem těch 26k dal za Air rád, i když displej nebyl nejlepší. Teď stojí stará verze 30k a nová skoro jako Pro, který výkonově nevyužiji. To dík. :/

  Já si koupil starej air za cca 900 eur 100 eur příplatek 5 let záruka. Mám stare redukce a stejně to napixhnu na ext displej. Ano horší displej, ale jinak? Za příplatek 300 eur nověj air neeee.

Vložte vlastní komentář

celý text