Zavřít reklamu

V podvečer spuštění prodejů nových produktů od Applu vypluly na světlo světa první recenze na novou generaci MacBooku Air. Ta se může konečně pochlubit Retina displejem, po kterém jeho uživatelé volali už léta, či opět perfektní výdrží baterie. Dokonalý však tento stroj rozhodně není, tedy alespoň dle recenzentů.

Jelikož již nežijeme v době, kdy by MacBook Air naprosto dominoval na trhu notebooků s nízkou hmotností a extrémní výdrží baterie, je velice důležité si takovou koupi důkladně promyslet. Například pokud připlatímě 4 tisíce navíc, dostaneme výkonnější verzi Pro. Ta disponuje stejným, 13″ displejem, lepším procesorem a váží pouze o 120 g více.

CNBC

Magazín CNBC poskytl neutrální náhled, který pojednává o cílové skupině MacBooku Air. Dle slov recenzenta je daleko výkonnější než 12″ model, který je pro něj osobně zcela nevyhovující, avšak na verzi Pro zkrátka nedosáhne. Pokud na svém Macu provozujete především profesionální editaci videa, či jiné náročné operace, měli byste důkladně zvážit MacBook Pro. Pro nenáročné uživatele, za jakého se recenzent sám považuje, je nový Air dokonalou volbou. A to díky dobře známému výkonu ve spolupráci s vysokou výdrží. Navíc letošní model je obohacen o dokonalý Retina displej.

CNET

Magazín CNET ve své recenzi už tak přívětivý nebyl. Ačkoliv taktéž pochválil vylepšený displej, nesouhlasí se značně přemrštěnou cenou. Chvály se však nedočkal ani procesor. Přestože výkonnostně si Air oproti jeho předchůdci polepšil, zkrátka to není to pravé ořechové. CNET raději doporučuje připlatit 4 tisíce korun a pořídit si daleko výkonnější MacBook Pro.

Macworld

Magazín Macworld nejnovější MacBook především srovnává s jeho 12″ menším bratrem, přičemž úplně nadšen z výsledku není. Ačkoliv nový Air přinesl spoustu nových funkcí a přiblížil se ke standardům ostatních MacBooků, dokonalý rozhodně není. Přestože Retina displej, porty Thunderbolt 3, nový procesor a Touch ID jsou perfektními prvky, dle magazínu tento model není hoden své vysoké ceny. Celý model označili jako aktualizovaný MacBook 12″, a to pouze s větším displejem a dodatkem „Air“. Pokud již léta čekáte na dokonalou revoluci tohoto produktu, letošní rok vás bohužel nepotěší.

Mashable

Recenze magazínu Mashable nový MacBook Air ve finále označila za dobrý, však ne za lídra své kategorie. V momentu, kdy recenzent spustil veškeré své programy, ve kterých v reálném čase pracuje, MacBook Air se začal potýkat s výkonnostními problémy. Dle jeho slov na MacBook Pro zkrátka nemá. Navíc daná váha se v praxi téměř neliší od verze Pro. Je však nutno podotknout, u produktů od Applu platíte z velké části i za možnost využít macOS v dokonale funkčním ekosystému. V závěru byl bohužel nejnovější počin jablečné společnosti označen za ne zcela inovativní a na pravý převrat si budeme muset ještě počkat.

SixColors

Magazín SixColors ve své recenzi tak negativní nebyl. Jejich kritika se snažila nastínit vizi Applu a označila nejnovější MacBook Air za jakýsi výchozí laptop jablečné společnosti. Dle jejich slov by si měl uživatel jasně ujasnit, co od daného zařízení vyžaduje a podle toho se rozhodnout ke koupi. Požadujete něco lehkého a malého? Nevadí vám nižší výkon? Pořiďte si MacBook 12″. Plánujete z macOS dostat co nejvíc? Zvolte MacBook Pro, případně si připlaťte za silnější konfiguraci. MacBook Air se nachází přesně uprostřed, kdy kombinuje vlastnosti obou laptopů. Ačkoliv v SixColors nebyli nadšeni cenovou výší letošního modelu, stále je třeba si uvědomit, že se jedná o nejlevnější jablečný laptop s Retina displejem. Vše je o ujasnění priorit. Spotřebitel musí pevně vědět, k čemu chce svůj Mac využívat a podle toho si vybrat.

TechCrunch

Magazín TechCrunch označil Air za předělávku již zastaralého MacBooku 12″, který ani zdaleka nedosáhne výkonu jeho „staršího bratra“, modelu Pro. Dle jejich recenze je cena naprosto přestřelená a v drtivé většině případu je MacBook Pro daleko lepší volbou. Pokud na svém Macu máte v plánu provozovat náročnější činnosti, nebo dokonce pracovat na editaci videa, rovnou na Air zapomeňte, tak daleko se Apple ještě nedostal.

TechRadar

Recenze magazínu TechRadar se dá považovat za víceméně přívětivou. MacBook Air je totiž prezentován jako nejlevnější Mac, který disponuje Retina displejem. Ačkoliv opět poukazují na vyšší cenu, přesto Air favorizují. Nikdy nebyl vytvořen pro nějakou složitou práci, tudíž by se to od něj nemělo očekávat ani nyní. Je třeba pochopit původní koncept a radovat se, že Apple „jemně“ navýšil výkon, snížil váhu a přesto dokázal zachovat klíčovou vlastnost – extrémní výdrž baterie.

The Verge

Magazín The Verge nepřináší o moc jiný pohled, než ostatní recenzenti. Ačkoliv se jedná o skutečně schopný stroj s uspokojivým výkonem, jeho cena je zkrátka vysoká. Pro většinu uživatelů bude daleko lepší volbou si připlatit 4 tisíce korun za verzi Pro, která je schopna daleko lepších výsledků. Pokud chcete získat prémiový produkt od Applu, který disponuje skutečným výkonem, měli byste se jednoznačně rozhodnout pro MacBook Pro.

Wall Street Journal

Magazín WSJ přišel se skutečně troufalým, leč pravdivým tvrzením. Letošní upgrade považují za silně opožděný a tvrdí, že z Air ztratil status lídra. Jejich recenze však svým způsobem MacBook Air i chválí, jelikož se jedná o dokonale vyvážený Mac, který je jakýmsi výchozím modelem pro celou jablečnou řadu. Bohužel, jeho cena je v jeho případě neadekvátní.

Wired

Recenze magazínu Wired je ve většina totožná s ostatními. MacBook Air již zkrátka není lídrem, avšak stále si zachovává své osobní kouzlo. Dle nich si Air cestu ke svým spotřebitelům najde, avšak rozhodně ho nepovažuje za jakkoliv inovativní. Apple se častokrát potýkal s požadavky na nový MacBook Air, na které nyní odpověděl. Pravděpodobně jsem očekávali více než jsme měli.

Osobně mi představení nového MacBooku Air udělalo ohromnou radost a v kombinaci s Retina displejem je naprosto perfektní. Bohužel jeho cenová výše trápí nespočet uživatelů, kteří si díky tomu vytváří negativní úsudek. Rozhodnete se pořídit si letošní MacBook Air? Nebo se řadíte do skupiny, která si radši připlatí za model Pro. Dejte nám vědět váš názor do komentářů.

Jak si poradí MacBook Air s editací 4K videa? Bez jediného problému.

macbook_air_2018_Fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější