Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nechápou (a zjevně až na Jobse to nechápou ani v Applu), že tablet nemá nahrazovat laptop v pravém slova smyslu. Chtít myš nebo touchpad na tabletu? Tohle je úplně jiné zařízení s jiným stylem práce, ale bohužel to jaksi nikdo není schopen uchopit a posunout. Opravdu ten Jobs, který nikdy nic nevymyslel tu znatelně chybí. Tablet je totálně zbržděn a asi jen málo kdo co s ním dál. Apple se toho bojí nebo prostě nechápu co sledují. Panebože ať k tomu necpou ještě myš a touchpad. Stačí, že tomu narvali pouzdro ala Surface místo toho aby mysleli jinak, tak jako dřív.

  Ty zas nechápeš, že tablet, je za cenu cca 28 tisíc úplný úlet! Kor pro konzumní společnost, tak jak ty popisuješ- je to pro konzum. Ale klávesnice se k tomu hodí, pro pohodlnější psaní, ale to je taky výsměch, kus plastu, který pro android stojí pár stovek v podání Applu přes 5 tisíc! Apple pencil docela s cenou 3500 jde, sám mám od Wacomu kvalitní pero a stálo cca 2500 Kč.
  Jo, abys to pochopil, tak spíš se na to dívej tak, že lidi s toho chtějí „udělat surface“, jen aby obhájili přemrštěnou cenu. Když totiž obyčejným lidem povíš, že můžou serfovat na webu + FB, a ostatní pičoviny na tabletu za skoro 30 tisíc, tak se ti vysmějou, nebo na tebe rovnou pošlou Chocholouška, ať tě odveze do blázince :-)
  ps: Ale pokud jsi konzumní trendy hypsterská (hetero)buzna, tak je pro tebe Applí tablet naprostá povinnost! Jo a ten kryt si nezapomeň přestříkat růžovou barvou :-D :-D :-D
  A až si ho koupíš, hned se pochlub na FB, že jsi první a užij si své 5ti minutové slávy :-D

  Naprostý souhlas. Dokud bude na iPadu iOS, tak se nikdy nebude dát mluvit o náhradě za notebook. Jestli myš, trackpad, pencil nebo prst je osobní preference, ale bez rozumné práce se soubory a spolupráce s periferiemi je to zařízení velmi omezené.

  Dokud bude CEO účetní, bude ipad jenom drahej doplněk k MACu. Větší vejvar je ze zákazníka, co si koupí macbooka a ipad k tomu, proto se tak brání dotykáči na macu a myši na ipadu. Výkon jako kráva, externí monitor to už umí, vždyť stačí jenom myš, klávesnice a možnost externího úložiště a je z toho opravdu věc co nahradí PC.

  nee, bohužel není, zapoměl jsi podstatnou maličkost a tou je iOS. Kdyby tam byl MacOS, tak to pak ano.
  btw: iOS je poslední mobilní operační systém, který neumí pracovat s myší – nefungují bezdrátové ani drátové varianty. Android i ostatní systémy, které tady byly, nebo okrajově jsou, to již dávno umí. Ale víme proč! Stejný důvod, jako s pevným úložištěm :-)
  „prychy prachy prachy, ještě jednou prachy – dejte nám své prachy“ :-D

  Líbí se mi názor Sirky. Taky nechápu iPad Pro jako plnohodnotnou náhradu maca. Apple to sice tak v kampani komunikuje, ale to protože je tu obrovská skupina lidí, kterým iPad odbaví 100% jejich agendy a ty chce mimo jiné také oslovit. Ipad Pro je ale zařízení na profi práci v ruce a v terénu. Jsou tu profesionálové, kteří ho využijí pro dílčí úkoly. Například ilustrátoři, designéři, architekti. Například Procreate je aplikace, která ve spojení s iPadem Pro nemá konkurenci. Tak skvělou odezvu pera nemá žádný tablet. Fotografové také jistě dobře využijí danou mobilitu. S příchodem plnohodnotného photoshopu se to zase o kus posune. Už z podstaty věci je jasné, že na sazbu tiskovin to zařízení nikdy nebude, ale na kreslení, malování, retuše, úpravy fotek, stříhání jednoduchého videa a práci v terénu to je skvělé. A jako bonus obstarání běžných věcí jako jsou emaily, poznámky, texty a tabulky. Takže zjednodušeně řečeno, iPad Pro nikdy nebude na všechno, stejně jako stolním compem nikdy nebudete fotit, nebo na telefonu programovat. :)

  „iPad Pro nikdy nebude na všechno“ Ale mohl by a bylo by to supr. Jobs by to dotáhnul, ten pomáhal na svět cool věcem. Cooka zajímá jenom účetní uzávěrka a jeho židle jakožecelebrity co parazituje na Jobsově odkazu.

  To je tvoj nazor. Podla mna je len dobre ze sa z toho nesnažia urobit notebook. Mne osobne to takto veľmi vyhovuje a na moju pracu je to ideál. To ze to nieje dotiahnuté je tvoj nazor, podla mna to je dotiahnuté ale iným smerom než by si si ty prial

  Cabinko, tak jasně, pokud je tvá práce serfování na netu, nějaký ten fejsbůček, twitřík, instáč… a já nevím co jeŠtě, tak to pak ano :-D

  Najlepšie to vystihol theverge. ten tomu ipadu riadne natrel. A to vždy tento web daval apple produktom dobre hodnotenia až som si myslel , že im tam chýba trochu objektivity. Ale ked som videl, že novému ipadu pro dali 7,5/10. Riadne ma to zarazilo. A dávam im za pravdu. Je to určite výborný nástroj hlavne pri práci s perom, na ilustovanie,animovanie, práca z fotkami, render a úrava videí. Avšak je tam velké „ale“. Ak chcete preniesť daný výtvor niekam inam, nemáte ako. Tá podpora externých úložísk pekelne chýba. V recenzii spomínali že komprimovali 4k videa či upravoali raw fotografie, ktoré sa následne dali preniesť iba cez cloud. také obrovské množstvo dát a iba po sieťi? Nepraktické a zdĺhavé..

  Recenze verge je perfektní, přesně tohle Tim Cook potřebuje, jinak apple zlikviduje. A ne ty omlouvačný žvásty od morrisona nebo Tailosive techu či jeho český varianty dua březina/mára.

  Tvůj názor pramení pouze z vyčtenin na webech, nikoliv z praktických zkušeností. Je to škoda, možná bys se pak díval na věc trochu jinak.
  Chce si to zjistit informace, ne jen papouškovat kdo co kde napíše:

  https://www.appleking.cz/idiskk-pridavna-flash-pamet-lightning-usb-20-pro-iphone-ipad-macbook-32-gb?gclid=Cj0KCQiAlIXfBRCpARIsAKvManyiu4FEn2M8RSx9IotYJzKJ6mfPEPxLSUCKB0XmeVtA1NNwQK7IWmcaAkitEALw_wcB

  Roman 70 redukcie redukcie ach jo fakt super
  IPad bol primárne koncepcia na konzumovanie obsahu to zvláda na výbornú a nemá konkurenciu ale prácu je to stalé tak polovičaté riešenie a to preto lebo tak bol stvorený ako zariadenie na konzum obsahu , a stále je to len zväčšený iOS pre mobil s drobnými úpravami väčšina ľudí bude produktívnejšia na notebooku ako na ipade pro len na okraj dúfam že sa zas neozve niekto že je to dokonalosť sama a spĺňa všetky jeho potreby samozrejme je to možné a nevylučujem to

  To jk001:
  ano nepopírám co píšeš, ale o tom řeč nebyla. Já reagoval na koment jeckie123456 a jeho tvrzení o nemožnosti přenášet soubory jinak než přes cloud.

  Souhlasím…iPad je iPad, jestli Air nebo Pro je jedno. Vnímám ho také jen jako rozšíření k Macu. Osobně, bych si nikdy nedovolil tvrdit, že je to plná náhrada NTB. V tomto se Apple snaží tlačit na kupující a prodat svůj produkt, to jim nemějmě za zlé, koneckonců pro určitou skupinu uživatelů to i tuto roly splnit může. Pro mě třeba ne, proto ho mám jen jako rozšíření na určitou část mé práce.

  Nedělejme ze všeho vědu jako prase a za každou cenu. Kdo chce, cestu a řešení najde.

  roman70 z recenze ipadu pro, vše při starém

  But one extremely important category of devices will definitely not work: iOS does not support external storage. You can plug as many flash drives or hard drives as you want into the iPad Pro’s USB-C port, and nothing will happen. Apple says third parties can write apps to talk to external storage, but out of the box, this $1,899 tablet simply won’t talk to a flash drive.

  The one thing iOS can do with external storage devices is import photos: if you plug in a camera or a memory card from a camera, iOS 12 will automatically pop open the camera import screen and let you import photos into your camera roll.

  That’s it. That is the sole way iOS 12 can address external storage. And to make matters worse, you are required to import to the system camera roll — you can’t import photos directly into an app like Lightroom CC. Apple has to be in the middle.

  hmm, zajímavé. OK zřejmě podpora ext uložišť opravdu schází. Já tohoto způsobu přenosu dat nikdy nepotřeboval využít, vždy jsem používal Airdrop nebo iTunes a byl jsem přesvědčen, že lze i na flash. No, asi nejde.
  Tak a vy dva jste teď zřejmě dospěli k orgasmu, že?

  Nicméně jak jsem psal dřív, takovou vědu, bych z toho nedělal. Pořád existují jiné cesty jak soubory přenášet mimo cloud a o to jde. Jenže důležité je mít důvod k hejtu, viďte.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.