Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A abych k tomu připojil USB flashku, nebo BT myšku, tak si budu muset koupit USB dongle za dalších X tisíc a tahat další zařízení s sebou? Tomu říkám pokrok!

  Na připojení BT myšky nepotřebujete nic a USB-c/USB flashek za pár stokorun je na trhu plno

  Jenže ono je to o tom, že nejde o vaši flsku, ale těch, od kterých ta dat kopírujete a 99,9% flashidků prostě bude ještě dlouhou dobu USB-A. Tak na akutálním MBA mi bez vlastního BT adpatéru myš nefunguje, takže jistě nebude fungovat ani u nového MBA.

  Vole ty chces pokrok a chces pouzivat zastarale usb a ? :D

  Nejsem vůl, netykáme si, a pokrok musí korelovat s reálným použitím. 3,5 jack nechají, ale USB-A ne?

  BT myš bez adaptéru používám snad už 10 let. A flešku jsem do počítače nestrčil ani nepamatuju. To je skoro jako si stěžovat, že to nemá CD mechaniku.

  @cabadaj. No vidíte a MBA moje myšky od Logitechu nebere bez adaptéru. Jsou situace, kdy to jinak než přenášet přes flash disk nelze. Tak jak fungujete vy, neznamená univerzál pro všechny. To je to, co neumí spoustu lidí pochopit a Apple rovněž. Nežijeme v Č/B světě.

  To JaJa:

  víte, ono to asi nebude tak zcela problém Applu, že máte myš, která není zcela kompatibilní s jejich zařízeními. Vyzkoušel jste už někdy tu jejich? Já ji třeba mám a jinou, už bych nechtěl i přesto, že má nějaké mouchy.
  Apple má svou filozofii a svou strategii, vývoj technologií a marketing. Celý tento systém, včetně vývoje software, musí do sebe nějak zapadat. Pokud toto celé nejste schopen pochopit a částěčně se tomu i podřídit, pak opravdu jejich produkty nejsou určeny zrovna Vám a nikdy ani nebudete schopen využít jejich plného potenciálu, který nabízí.

  Píšete tady, že nežijeme v Č/B světě, ale sám ho tak pravděpodobně vnímáte. Taky píšete, že Apple neumí něco pochopit, jenže to je velký omyl pane, Apple nemusí nic chápat oni něco nabízí a Vy (potažmo my) to buď přijmeme nebo ne. Tak to prostě je.

  Víte, je to jakoby jste na Mercedes chtěl nasadit stěrače od Fordu. Taky to asi nepujde, případně jen s nějakým adaptérem, ale rozhodně to chyba Mercedesu nebude. Nebo ano?

  @Roman. Děkuji za ukázku iOvcovství. Tohle si uložím pro jeho definici v budoucnu, až se někdo bude zase ptát.

  Mýlíte se, stejně jako Apple. Zákazník potřebuje kompatibilitu a použitelnost a to je jeden z důvodů, proč je v PC světě MAC neúspěšným, vyjma okruh Markeťáků, designerů, umělců a fandů. Já, jako uživatel se musím přizpůsobit světu reálnému, nikoliv vizi pár lidí z Cupertina. Vaše hodnocení mé osoby nekomentuji, neboť invektivní trolly nekrmím.

  Není žádnou výhodou tahat USB dongly společně s lehkým MBA/MB/MBP jen abych se uměl kdekoliv připojit a přenést dat jinak než bezdrátem. To je ten důvod, proč mnohdy mají firmy problémy s prezentací, neboť si nevezmou dongly, ATV či jiné, aby se mohli napojit na standardní projektor. Pokud přijde někdo s Windows NTB, nemá nikdy problém, vždy tam je VGA, HDMI nebo DVI konektor.

  Roman & JaJa: a nebude to skor tym, ze vacsina dnes predavanych bezdrotovych mysiek nepouziva na komunikaciu BT ale Wifi?

  to JaJa

  ne to opravdu nemá cenu vám něco vysvětlovat. Nic jste nepochopil a po této vaší odpovědi ani nepředpokládám, že někdy něco pochopíte.

  Já se mýlím, v Applu se mýli, jen vy jediný máte rozum a víte jak se to dělá. Vaše počiny v praxi a odpovědi jsou toho dostatečným důkazem.

  Doporučil bych vám, prodejte mac, kupte si nějaké Lenovo či co a spárujte si vaši myšku i flashku a buďte všude kompatibilní s připojením. Zdá se, že Mac opravdu není pro vás.

  @Yonder: Já nikde nepsal, že si jí pořizoval k MBA. Kupoval jsem si ji k pracovnímu UltrBooku. Samozřejmě lze aktuálně použít i se současným MBA, ale ne již s novým, to je to, co tu řeším, stejně tak připojení běžné USB flasky (USB-A).

  Roman: opak je pravdou. Ten co nic nepochopil, včetně toho, že ten NTB s Windows mám, jste vy. Ale chápu, každému není dáno porozumět. Třeba jednou dospějete, přeji vám to.

  to JaJa
  dne 1.11.2018 ve 22:08 jste napsal: “Tak na akutálním MBA mi bez vlastního BT adpatéru myš nefunguje, takže jistě nebude fungovat ani u nového MBA.”
  Z toho jasně vyplýva, že aktuálně vlastnite Macbook Air nebo ne?! Clověče, vždyť vy jste zmaten sám ze sebe.

  Pokud ale MBA nevlastníte, proč to tady vůbec řešíte? Normální člověk si nekoupí Mac za 30-40 tis. a nebude tam rvát tu vaši mrdku myš. Clověče běžte se vyspat a nepruďte tady blbostma.

  :-D :-D Resite mys pres USB dongle a chcete si kupovat novy Macbook? :-D Chlape, probudte se, je rok 2018 skoro 2019. Krom toho i ten nejvetsi kram na trhu ma BT v sobe…

  No vidíte a přesto na mém MBA jinak nejde. Možná to chce více rozumu a přemýšlení a méně puberťáckých smajlíků.

  1. Jiz 18 let nejsem pubescent. Smajliky (dokonce i ty animovane) pouzivaji i dospeli a sam Apple si s nimi hodne vyhraje. 2. Nejak nechapu proc porad resite vasi starou mys. Dnes si za par set korun koupite kvalitni mys, ktera jiz nepotrebuje zadne dongly… Na Maca za 36 tisic mate, ale brecite tu nad vasi starou mysi? Proste ji vyhodte a za par stovek kupte novou. Takova je realita. Vadi vam to? Pak nejsou nove Macy (a obecne Appli filosofie) pro vas. Jednoduche:-)

  @Petr S.

  1) jsme o vás netvrdil, že jste puberťák, jen že se tak chováte, což jste opět potvrdil, ale to je zcela irelevantní.
  2) myš je stará cca 1 rok a stejně to MBA bez USB adaptéru neumí (Logitech).
  3) Nemám v úmyslu vyhazovat něco, jen kvůli toho, že mi to říká někdo na diskuzi na webu, nebo se mne k tomu snaží dotlačit Apple. Prostě nechám si starý MBA a je to. Nehodlám s sebou tahat nějaké USB/HDMI apod huby, abych byl plně konektivní s reálným světem.

  pane JaJo, napsal jste to přesně. Chce to trochu přemýšleni a rozumu, bohužel to plati spíš na vás. Ostatní to dle mého pochopili. Vám ale zřejmě moderní pokrok dělá evidentně problémy s chápáním.

  Masaker 😆 Mal som inak 3 bluetooth myši jedna z toho MS designer mouse a všetky išli aj s Airom aj s Macbook Pro – mám pocit že pán musí mať ten Wireless Reciever a myslí si že to je Bluetooth 🤣

  tak nějak to asi bude. S někým je to opravdu těžké.
  Já taky nejdřív zkoušel různé myši a všechny pracovaly skvěle, ale nakonec jsem skončil u té applácké, ty gesta jsou prostě nenahraditelné. Hezký den a pěkný víkend.

  …AIR : 16GB RAM + 256GB SSD = 1590,- USD / TO ISTE ALE 13” PRO = 1990,- USD
  Načo AIR………???!!!

  Sice netuším proč na česko-slovenském webu použijete srovnání v USD, ale především ta realita je ještě více krutá. Nový MBA sotjí 35.990 Kč, MBPro stojí 39.990 Kč, ale aktuálně je všude (vyjma Apple.+++) za 35.990 Kč rovněž.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější