Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nechapu, jak nekdo muze mit v dnesni dobe nastaven ucet tak, aby ho automaticky neinformoval o kazde platbe. Hold, blbost lidi samotnych.

  To neni tim, ze je aplikace podvod. To je hloupost pouzivatele, stejne jako dnesni malware. Na dnesnich systemech virusy neexistuji, existuji jenom programy, ktere pouzivatel spusti vedome. Je na to upozornen, ale on to proste odklikne, at ma klid. a za to se plati

  Cely koncept “predplaneho”, je od Applu hajzlovina. Pokud chtel, mohl zpoplatnit feature updaty, a bylo. Ale predplatne akorat z lidi vytahuje penize a vzhledem k tomu, ze vetsina uzivatelu jsou BFU, tak se nedivim, ze si ani nevsimnou ze je to obira o prachy. Proste svinarna uz v samotnym konceptu.

  Jen si vemte, kde je schovana informace o predplatnem, vetsina BFU nema sanci to zjistit a zrusit.

  On ten model předplatného hlavně – dle mého – může v důsledku demotivovat vývojáře, prostě napíše appku, nechá si platit a kašle na to. Pokud by se zpoplatnily updaty, tak je tam větší motivace na tom dál dělat, vylepšovat atd. Osobně aplikace s předplatným ignoruju. A taky by bylo dobré aplikace s předplatným neoznačovat jako „nákupy v aplikaci“ ale nějak zřetelněji.

  Adam – pravý opak je pravdou. Proto je AppStore plný opuštěných aplikací. Starat se o aplikaci je práce za kterou chce vývojář dostat zaplaceno. Když ti někdo platí, tak se mu chceš zavděčit a na aplikaci pracuješ. Nechceš aby zrušil předplatné.
  Navíc pár dolarů jednou za rok je vlastně placený update.

  Žabak – záleží na daném člověku. Někdo si hledí své práce i při minimálním výdělku kdežto někdo na ni kašle i když za ni dostává slušne peníze. Každopádně jsem názoru ze předplatné klasických aplikaci je hajzlovina. Když už tak byl bych pro placeny Update ale muselo by to být před stažením aktualizace jasne uvedeno – ne až po aktualizaci když není cesty zpět.

  Přesně tak. Pamatuju, že v iOS 3 nebyly ani nákupy v app. A to bylo nejlepší. Někdy později byly přidány jako možnost iOS a už to bylo horší pro uživatele. Do té doby jste se totiž nemuseli bát aktualizovat aplikace. Buď byla zdarma a nebo jednou provždy koupená a vývojáři nemohli dělat levárny. A předplatné v app umožňují levárny ještě větší. Jenže Apple z toho má zisk, tak vývojáře, které vytvářejí předplatné, podporuje. Uvedu jeden příklad, ale je jich několik. Vývojář dostal zaplaceno za aplikaci, ale místo toho, aby se o ni staral, jak sliboval, vytvoří jinou aplikaci (nebo udělá aktualizaci) nově s nákupy nebo předplatným v app a o tu původní se nestará, takže přestane fungovat s nějakým dalším novým iOS. Nebo opravy chyb a vylepšení už v původní aplikaci neřeší, když peníze shrábnul – chce nové i od těch, co zaplatili. Do toho přechod mezí iOS 10 a iOS 11 způsobil nekompatibilitu starých aplikací.

  Každopádně z vlastní zkušenosti vím, že se tato platba předplatného dá reklamovat a Apple Vám ji bez problémů vrátí. U mne to bylo něco přes 5.000,- Kč. Nevědomky jsem to odsouhlasil, nicméně zjistil hned po upozornění, že mi z účtu odchází tato částka.
  S reklamací nebyl ani nejmenší problém a penze přišly hned zpět.

  Zajímavé. Podíval jsem se na QRScaner a nesedí mi to s článkem.
  – aplikace má rating 4.7 z 45 K hodnocení.
  – funguje i zdarmo.
  – nelze ji přepnout do režimu PRO nevědomky. To je totální nesmysl.
  – aplikace poskytuje mnohem víc funkcí, než je jen scan QR (scanuje webové adresy, telefonní čísla, vizitky, sudoku ……), generuje QR kódy
  – PRO verze je za 79Kč na furt
  Dle mého názoru to je špičková aplikace. Pochopitelně nevím, jestli to dříve nebylo jinak, ale teď je to tak, že za 79 Kč je to levné.

  Jen na doplnění, schvalování aplikací s předplatným je výrazně komplikovanější, než bez něj.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.