Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ten nadpis je v češtině stejný jako slovenštině? Ptam se proto že slovensky jsem se neučil (nepoznam to) a zároveň je mi divné že česky nadpis a slovensky zbytek aby na to klikli i ti, kteří slovenštinu nemusí. :)

  Děkuju za info 🙂 Tohle se mi teda vůbec nelíbí, ba naopak příčí. Ještě že tu je adblock, který je právě na takové chování super. Doporučuji.

  Nerozumím tomu, proč článek někdo v redakci nepřepíše do češtiny, při téhle délce by to zabralo odhadem 10 minut. Já slovenštině, jako dítko dávno předrevoluční, rozumím. Ale lidé narození po revoluci už s ní mohou mít problém. Navíc jsme na českých stránkách, ne?

  Co to jsou zelená čísla? Asi jse myslel černá, pane Vargo, co?

  Zelená čísla jsou zcela běžné slovní spojení.

  … ale v souvislosti se ziskem se výhradně užívá slovní spojení „černá čísla“, protože ztráta jsou „červená čísla“. Chce to jen nebýt za ………….. a neobhajovat neobhajitelné :-)

  Ať googluju, jak googluju, spojení „zelená čísla“ vidím skoro všude :) a to i u portálů na byznys orientovaných.

  Googlujte si jak chcete, ve světě ekonomiky se skutečně používá prakticky výhradně (pro zisk) výraz černá čísla. Byť to může znít zvláštně, třeba ve spojitosti s tzv. černým pátkem (z let 1869, resp. 1929).

  přimlouval bych se taktéž za černá čísla, pokud zelená nebyla nějáká ekologická nadsázka, tak je to opravdu zvláštní pojem :)

  @ Jiří: at googluju jak googluju, na pojem „zelena cisla“ skace kniha o ekonomice v myslivosti, nabidka telef. operatoru na specialni cisla a neco kolem registracnich znacek pro auta. O byznisu nic. Ale mozna mam spatny google. Ja vim, je to prkotina, ale ….;)
  Btw. ta cisla jsou barevna podle toho, jakou barvou se do ucetnich knih zapisovaly prijmy a vydaje. Proto cerna a cervena. ;)

  Zelená čísla se používají v ekonomice jen u růstu a poklesu cen akcií, kurzů apod
  V případě ztráty/zisku firmy se používá výhradně červených/černých čísel. Měl jste kolegovi poděkovat a neobhajovat svou chybu dalším chybným tvrzením.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.