Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  a v apple watch to poběží nebo ne?

  eSIM v AW funguje na trochu jiném principu než v iPhonech, takže zatím ne. Navíc podpora eSIM není jediným požadavkem ze strany Applu pro prodej LTE verzí zde.

  Copak neni eSIM jako eSIM? Ma to ruzne standardy? Neni nejmensi duvod, Watch s eSIM od CZ t-mobile nefungovaly. Nebo je v tom dalsi hacek?

  Tak eSIM na hodinkách funguje víceméně jako rozdvojená SIM, kdy jedna půlka je v iPhonu a druhá v hodinkách. Tzn. 2 zařízení = 1 číslo. Apropo Apple si sám určil, že začne prodávat LTE verze, až budou v daných zemích alespoň 2 operátoři s podporou a úplně se nedá očekávat, že by T-Mobile spustil podporu pro AW, které by si lidi vozili ze zahraniční.

  @Jiří: aha, uz to chapu. Diky za rozsireni obzoru. Sveho casu se takhle resili karty do vestavenych telefonu v autech.

  Jedna vec je ze se tu LTE verze watch nebude prodavat, ale co varianta, ze si LTE verzi koupim v zahranici? Bude LTE v siti t-mobile u nas fungovat?

  S níže uvedeným tvrzením o dvou operátorech bych si dovolil nesouhlasit. Pokud se podíváte na seznam zemí v EU kde se prodávají Apple Watch s LTE tak je jich tam hned několik kde je pouze jediný operátor. Pokud si dobře pamatuji tak loni v Německu LTE Watch šlo koupit pouze od T-Mobile. Takže by to chtělo nějaké jiné vysvětlení. Osobně bych se klonil k tomu že to není podmínka Apple ale našeho ČTÚ …

  eSIM v hodinkách je napojená na stejný čislo jak iPhone, takže se síť musí poprat se dvěmi různými zařízeními se stejným číslem najednou. Kdežto eSIM pro iPhone je nezávislá na fyzické SIM v iPhone.

  Bylo by zajímavé zjistit, že eSIM v telefonu bude moc být použita i v AW. :) Vlastně by to byl klon softwarové sim … Co? :)

  A Vodafone, zatím stále nic :/

  Teď je to jen otázka času. T-Mobile vytasil silnou kartu a zbylí operátoři budou muset co nejrychleji zareagovat, pokud nechtějí ztratit zákazníky

  nebuď naivní. Zákazníků s novými Xs(r) bude z pohledu operátora mizivé množství. Nikoho rozhodně neztratí. Navíc to že by ostatní operátoři neuvedením ztráceli je nelogické. Spíše by TM nabral.

  rob: víte kolik se prodá xs/max/ r za rok? stovky milionů takže ano, bude je mít hodně lidí, třeba 10-20% zákazníků t-mobilu

  Docela by mne zajímalo, proč to Apple staví takto striktně. Chci si koupit AW4 v nerezovém provedení a nechce se mi si je nechat odněkud posílat. Nezajímá mne esim. Proč to nejde:-(

  Nemyslím tím bez esim – klidně s a že prozatím nebude fungovat mi nevadí a těm stovkám dalším, co si pro ně někam pojedou nebo si je nechají přivézt asi taky ne.

  A kolik sim pojme eSim? Puvodne bylo receno ze bude mozno nahrat nekolik karet na cip vcetne zahranicnich… a uzivatel si bude moct jednu aktivovat online… je nake info od TM ci Apple?

  Havek je hlavne v tom, ze Apple chce v zemi minimalne 2 operatory co naplno eSIM podporuji. Tak snad pristi rok :)

  Je to nějaká fáma, kterou šíří nevím kdo. Podívejte se na stránky Apple – https://www.apple.com/watch/cellular/. Dánsko, Francie, Italie nebo Švédsko. Ve všech těchto zemích Apple Watch LTE jsou a přitom podle seznamu oficiálně podporují pouze jediného operátora. A neříkejte mi že v Itálii nebo Francii mají pouze jediného operátora. Takže pokud je nějaká překážka proč to nejde u nás tak to bude něco národního, co jsme si tady vymysleli my Češi. Protože o počtu to asi taky nebude, protože Dánů je polovička co nás.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější