Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Na co detekovat pád na měkký povrch??? Funkce je primárně k tomu, že při pádu na tvrdý povrch předpokládají hodinky zranění uživatele, proto aktivují funkci “volání o pomoc”. Smysl, proč by tahle funkce měla být aktivní při pádu na měkký povrch, u kterého nehrozí zranění, mi uniká! 🤔

    I pád na jiný než tvrdý povrch může znamenat riziko, zvlášť u osob se !specifickým stavem“ nebo již existujícím postižením. Pokud Apple dokáží analyzovat data z akcelerátoru v hodinkách (přetížení a jeho špičky, časový průběh, směr zatížení, atd.) pak se to dá využít v celé řadě dalších aplikací (napadá mě třeba detekce havárie v autě, resp. v jakémkoli dopravním prostředku, dá se to využít např. pro analýzu pohybu a zatížení artistů a atletů atd.).

    Přesně jak píše Jarys77. Používám cyklopočítač od Garminu, Edge 1030. Má podobnou funkci volání na konkrétní číslo při pádu. Bohužel funguje naprosto nesmyslně a při prudkém zastavení (což na kole úplně nejde.-)okamžitě volá na zvolený kontakt. Musel jsem funkci vypnout. Pevně věřím tomu, že v Applu funkci lépe odladili.

    pokud to nemá nastavitelnou citlivost, je to na …… Stejně jako pokud to nemá „inteligentní“ vyhodnocení průběhu děje a je to založeno jen detekci výskytu určitého jevu (ano, ne).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější