Zavřít reklamu

Jak spolehlivá je detekce pádu u nových Apple Watch Series 4

Nedávno představené Apple Watch Series 4 přinesly hned několik velmi zajímavých vylepšení v čele s větším displejem, elektrokardiogramem či schopností detekovat pády uživatelů. Ty jsou Apple Watch schopny rozpoznat díky novému gyroskopu a akcelerometru, kterým je Apple osadil. Díky tomu by měly pády rozpoznat a v případě potřeby zalarmovat pomoc, což se může hodit především nemocným či starším lidem. Jak dobře ale tato novinka vlastně funguje?

Přesně na tuto otázku se pokusili odpovědět youtubeři z kanálu What’s Inside?, kterým se podařily Apple Watch získat hned první den prodejů a následně je řádně otestovat. Vypravili se tedy do zábavního parku plného trampolín a děr vyplněných molitanem, které přímo vybízí k různým pádům. Testy však ukázaly, že pády na jiný než tvrdý povrch hodinky rozpoznat nezvládají. Pády musí být navíc poměrně razantní, aby je hodinky zaznamenaly, což je lehce limitující. 

Pokud hodinky pád rozpoznají, funkce pro přivolání pomoci vám nabídnou zhruba po patnácti vteřinách. Nejprve je ale detekci pádu potřeba povolit v nastavení v aplikaci Watch na vašem iPhonu, která vás upozorní, že při aktivaci se může detekce pádu u aktivních lidí častěji spouštět, jelikož některé jejich pohyby mohou hodinky vyhodnotit právě jako pád. 

Ačkoliv jsou první testy vcelku pozitivní a ukazují, že hodinky pády na tvrdou zem rozpoznají, dá se očekávat, že se tuto funkci Apple pokusí co nejvíce dopilovat pomocí softwarových aktualizací. I detekce pádů na jinou než tvrdou zem by totiž mohla být pro mnohé uživatele prospěšná. 

| | Zdroj
7
Leitz

Diskuze

  Na co detekovat pád na měkký povrch??? Funkce je primárně k tomu, že při pádu na tvrdý povrch předpokládají hodinky zranění uživatele, proto aktivují funkci “volání o pomoc”. Smysl, proč by tahle funkce měla být aktivní při pádu na měkký povrch, u kterého nehrozí zranění, mi uniká! 🤔

  Reagovat

  I pád na jiný než tvrdý povrch může znamenat riziko, zvlášť u osob se !specifickým stavem“ nebo již existujícím postižením. Pokud Apple dokáží analyzovat data z akcelerátoru v hodinkách (přetížení a jeho špičky, časový průběh, směr zatížení, atd.) pak se to dá využít v celé řadě dalších aplikací (napadá mě třeba detekce havárie v autě, resp. v jakémkoli dopravním prostředku, dá se to využít např. pro analýzu pohybu a zatížení artistů a atletů atd.).

  Reagovat

  Přesně jak píše Jarys77. Používám cyklopočítač od Garminu, Edge 1030. Má podobnou funkci volání na konkrétní číslo při pádu. Bohužel funguje naprosto nesmyslně a při prudkém zastavení (což na kole úplně nejde.-)okamžitě volá na zvolený kontakt. Musel jsem funkci vypnout. Pevně věřím tomu, že v Applu funkci lépe odladili.

  Reagovat

  pokud to nemá nastavitelnou citlivost, je to na …… Stejně jako pokud to nemá „inteligentní“ vyhodnocení průběhu děje a je to založeno jen detekci výskytu určitého jevu (ano, ne).

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz