Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Apple vrátil Irsku obrovský daňový nedoplatek … a taky si sbalil švestky a datové centrum postaví raději jinde. U společností, které výrazně hýbou s byznysem po celém světě, by mohla EU najít nějaký rozumný kompromis.

    Je to velice prosté a správné.
    Řada států se sdružila a utvořila si společný trh (a nazvali si to EU), a pěkně si to užívají, žádná cla, sjednocené technické normy, obchod bez hranic, atd. atd. Ale, řekli si mnozí, vlastně všichni, když se vzájemně pustíme na trhy, máme podmínku, ať jsou společně dohodnutá pravidla, jak se co bude danit, aby nám na náš trh nelezly levné věci (které teď nebudeme moci zatížit cly), takže si t státy dohodly, jak se co bude danit. I kapitál ze zahraničí. Nu a najdou se filutové (Irsko, Lucembursko..), kteří některé daně pro kapitál (investice) sníží, a tento kapitál pak nefér zvýhodněně konkuruje uvnitř společného trhu. A ještě navrch se sníží filutovskému státu odvod do společné kasy. Nu a protože státy tak nějak na začátku (moudře) tušili, že se nějaký filuta časem objeví, tak si předem zřídili spolčný soud, který si slíbili uznávat.
    takže zpět k otázce, dko se s kým soudí? – Irsko a Apple jsou defacto jako obžalovaní, žalující jsou ostátní státy (Belgie, Francie, Německo, ČR,…atd. a říkají sí EU).
    Každý kdo nemá rád křivárny a vyčůranost, je s rozsudkem soudu spokojen.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější