Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ve starších větách to jelo na jedničku, teď v té před GM mě to zlobí a né vždy se tomu chce pohybovat, ale stačí znovu kliknout do textu a spraví se to… snad po aktualizaci na gm to bude bez problému, nemám teď možnost aktualizace, a tak “trpím”, protože na tenhle pohyb kurzoru jsem si hodně rychle zvykl. Byl to hlavní věc, co mi po přechodu z Android na iOS chyběla

  Ve článku píšeš, že bylo nutné kurzor umístit na přesné místo v textu, ale to není pravda. Stačí když na jakémkoliv textu podržíš prst déle a objeví se lupa a následně posouváš kurzorem na požadovanou pozici. Jde to na všech zařízeních i bez 3D touch.

  Ten nový postup v iOs 12 funguje pouze s klávesnicí Apple, ale u jiných to nejde použít. Už léta používám SwiftKey, kde mám vytvořenou za ty roky obsáhlou databázi slov a na Apple bych už ani neuměl nic napsat. Vyťukávat písmenko po písmenku už fakt ne.

  :D Taky používám lupu, tak sem při pohledu na článek znejistil, jestli tu funkci nemám jen já.

  Lupa je bezna vlastnost systemu, na v clanku zminenou vychytavku je treba mit spravnou klavesnici. Treba Gboard dela posuv zase jezdejim po mezerniku.

  Co když se mi tam ta lupa neukazuje? Vdždy se mi tam ukazovala a teď jsě si nainstalovala iOS 13 a lupa nikde🤷🏻‍♀️Jak ji můžu najít?

  Na iPadu Pro se dalo pohybovat velice jednoduše i před tím na iOS 11.4. Nevím jak u iPhonu ale stačilo po klávesnici prejizdet dvěma prstama vedle sebe a kurzor se pohyboval dle toho. Žádný dlouhý stisk nebo něco podobného. Jen dva prsty. 😉

  Super!!chystam sa upgrade iPhone XR -3D Touch mu chyba a využívam to teraz na mojom starom iPhone 6S Plus tuto skratku,,hýbanie sa v texte..netušil som že to funguje aj bez 3D Touch..palec hore!!dakujem za radu 👌🏻😁

  Nevím jestli je to něco neobvyklého, ale na svém SE když potřebuju posunout kurzor přitlačím a držím na daném slově prst. Vyskočí mi lupa s kurzorem ve středu. Zběsilé klikání mi akorát označí celé slovo.. Tahle vychytávka je ale taky fajn.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější