Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  ještě by to chtělo nástupce iPhone SE s bezrámčkovým displayem do 5 palců

  🤦🏻‍♂️… Přešel jsem z 5s na X a můžu jenom potvrdit že mě velikost neomezuje a naopak jsem na větším displayi produktivnější. Telefon využívám denně, takřka mi srůstá s rukou. Ovšem přiznávám že je to na hraně. X ještě dám do kapsy.

  A cenovku alespoň 25, ať z toho místní kolenovrty klepne 🤣🤣🤣

  To bych tak očekával – současnej ajped pro (10in, 256gb, wifi only) taky stál skoro pětadvacet. A to nemluvím o tom, že pencil a keyboard cover k tomu přihoděj dalších šest. Nicméně ipad pro je přecijen spíš polo/profesionální nástroj, než že by na něm člověk koukal na filmy a hrál plants and zombies.. na to stačí obyč ajped za osmičku..

  Já jsem zvědavej na novej macbook – v současný nabídce si nějak nemůžu vybrat – obyč MacBook je přecijen trochu slabý, Macbook Pro bez touchbaru běží pořád na starých dvoujádrech a pokud bych chtěl čtyřjádro (jako že v roce 2018 fakt chci), tak mi v tuto chvíli nezbývá, než připlatit za touchbarovou verzi, která stojí pěknej balík. Navíc, 8GB RAM v laptopu za skoro 60000, v roce 2018? No to snad ne…

  No pokud bys chtěl Mac a 16GB RAM, tak si připrav balík. Ale rozhodně nejde srovnávat 8GB RAM v macu s 8GB RAM v pc. Záleží na co všechno to potřebuješ, ale macy jsou i s 8GB RAM hodně svižné.

  Na jednu stranu máš pravdu, že iZařízení asi obecně uměj pracovat s pamětí dost efektivně – vidím na telefonu i na ipadu – nicméně macbook za dva a půl tisíce eur člověk přecijen nekupuje na rok. Navíc jde o můj první stroj s macOS (už nejsem ochoten tolerovat svévůli Win10), takže sem tam nějaký předsudek asi mám.

  Co se týče využití, tak přecijen občas se dostanu k něčemu náročnějšímu – parallels pojedou dost často kvůli některejm specifickejm aplikacím a příležitostně pustím Lightroom a něco na amatérský střih dovolenkového videa. Vím, že na Windows je 8GB RAM s mým workloadem tak akorát – a to bez virtualizování dalšího OSu – a to je stav dnes, natož za třeba pět let. Navíc, kolik proboha stojí dalších 8GB RAM? V cenově hladině Maců to je obzvlášť úsměvná částka.

  Ani se nedivím. Mně to bylo jasný hned, jak se mi iPad aktualizoval na iOS 12. Hodiny, které byli vždy v horní liště uprostřed se najednou přesunuly na levou stranu a ukazatel signálu wifi se přesunul na pravo k baterce. Navíc nové gesta jsou velice podobná těm z iPhonu X/Xs/Xs Max/Xr. Takže je jasné, že nás čeká nový iPad bez home tlačítka a s notchem. Osobně bych teda uvítal starou možnost uspořádání horní lišty, protože ta nová je opravdu hrozná.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější