Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Že nejsou dostupný LTE watche zajímavý není, Apple sám tvrdil, ze je na trh vpustí až budou eSIM podporovat alespoň 2 operátoři v zemi

  V některých zemích to ale už porušil a vstoupil do nich. Máte ale samozřejmě pravdu, důvod to být může (a nejspíše i je)

  Když jsem si minuly rok kupoval v Německu Watch 3 s LTE, ptal jsem se v českém TM, proč zde nefunguje podpora eSim a zde byla jejich odpověď “ Zpřístupnění řešení pro české zákazníky je v tuto chvíli v první řadě závislé na podpoře výrobce hardwaru”. Z toho jsem nějak pochopil, ze to cele brzdí Apple. Nechápu sice dodnes proč, když v Německém TM to funguje už dlouho a je to dnes již standardní “služba”, ale my budeme asi ještě hodně dlouho “specificky trh”. Jo a na dotaz, proč u nás nemáme neomezený tarif (sms, volání, data) jako má TM USA, tarif ONE, bylo mi odpovezeno, ze podle průzkumu zde v ČR vlastně nikdo ani neomezený datový tarif nechce a ze tarif XXL za 2.500 s 60GB dat je to nejlepší možné řešení zde v Česku. Proste a jasne my vlastně chceme za vše platit 2x, i 3x více a mít horší služby, než naši EU sousedi o par km dále …

  eSIM pravděpodobně budou mít k dispozici jen síťový mobilní operátoři a spíše se k T-Mobile přidá ještě Vodafone. U O2 to nečekám.

  Ze srandy a už před touhle informaci jsem psal na T-mobile… A furt stejná písnička

  „Dobrý den, Martine, eSIM kartu zatím stále testujeme. Pracujeme na tom, aby byla pro běžné použití připravená co nejdříve, ale konkrétní termín odhadnout nedokážu. Lukáš“

  No… každá klasická SIMka má nějaké ICCID(18čísel). + programována na nějaké HLR. eSIM má sériové číslo(24čísel). Mezi nimi jde udělat převod, aby byla informačně shodná. Například u O2, kdyby se virtuálně navedla do systému LotusNotes SIM, která by informačně seděla s eSIM iPhone, tak by teoreticky měla být možná výměna. BTS už si pak eSIM vyhledá. Nové aktivace však nevím nevím. Druhý systém, Claudia(Siebel) by s tím asi měl problém. Teoreticky by to šlo, protože i na kartu bez čísla jde vše naprogramovat, včetně čísla.

  Na webu applu jsou dostupné (předobjednávka) LTE modely AW i v ocelovém provedení. Akorát si musíte změnit lokaci na Německo. Popřípadě zajet do Apple store ve Vídni. Nicméně asi to nemá smysl když pro český trh budou uvolněny hned jak se přidá “druhý” operátor s podporou esim. Jinak AW4 jsou bez EKG funkce a to bude v ČR trvat věčnost, než to schválí.

  No tak mělo by smysl vzít je Z Německa, že by měl člověk nový hodinky a doufal, že jednou využije i to LTE. Česká eSIM by do nich asi měla později jít nahrát, ne?

  Ano, jakmile to spustí, půjdou použít hodinky z Něměcka, Thajska, atd… Pouze CN a US verze nepůjde.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.