Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Proč je ten článek slovensky na české stránce?

  No nazdar, to je super otázka. Čo vari nerozumieš napísanému textu? Ach niektorí Češi sú hrozný v tomto smere…

  To je jenom místní nevzdělaný hater, který sem vždycky omylem zabloudí ze seznamu.cz, který má od rodičů/vnoučat nastavený jako domovskou obrazovku. Rozlišit .cz a .eu doménu asi také nezvládne 😑

  Normální slušná otázka to je ;) to už se dnes člověk nemůže na něco zeptat aniž by mu druhy nadávali nebo uráželi? :)

  George: hater? Vážně? Čtu tento magazín dlouho a rád a pouze jsem se jednou zeptal proč je to napsaný ve slovenštině :) a rodiče mi vážně už dávno na muj prohlížeč nechodí a nenastavuji a vnoučata nemám :) neznáš mě tak tady nepis blbosti :)

  Čekal bych že na české stránce bude čeština a pro Slováky bude Slovenská verze ;) čte se to blbě… ne každý vyrůstal v době kdy tady bylo Československo :)

  Stranka nieje česka. ma príponu .eu Takze mozu dat aj po madarsky :D Je to vakt smutne ze nerozumiete slovensky a mozno len nechcete rozumiet

  A proč bych měl umět slovensky, když bydlím v České republice? Menu a vše tady je česky tak by měli být i články. :)

  Protoze „kolik reci znas, tolikrat jsi clovekem“. No, evidentne znas jen cestinu, a i tu dost spatne, takze nic moc.

  Takže já slovensky rozumím perfektně. Ale myslím, že mladší generace 16 a méně jsou na tom docela špatně. Třeba můj syn, kterému je 9 tak slovenštině moc nerozumí. A myslím, že když někdo nerozumí slovensky tak to smutné neni. Protože když tady bude ten článek v polštině tak tady vlastně můžeme napsat, že je smutné, že nerozumí lidi polštině. Mladší generace narozená v ČR jsou prostě češi a slováci je jiný stát s jinou řečí. My starší – tak to chápu, že by jsme ji rozumět mohli :-)

  Souhlas! Mám dcery 9 a 5, a když jsme byli vloni na dovolené v Tatrách, tak jim to v hlavičkách hodně šrotovalo, aby dobře porozumněli tomu, co lidí kolem říkají :-D
  Když mají TV, radio, knihy, časopisy, prostě všechno v češtině, tak nemají možnost slovenštinu nějak pochytit. Takhle to prostě je … a lepší to nebude ;-)

  Slovenstina je pekny jazyk, devcata na vychod od nas taky hezky a chlapci zabavu nezkazi a pije se s nimi dobre :- )

  Nicmene pravda jsou dve veci.
  Delat CZ titulek na SK clanek je proste divne a uz to vyvolava divny pocit. Kdyby byl SK i titulek naprosto ok a zmizi 3/4 komentaru. Takto je to zvlastni …
  Chte nechte musim uznat ze mladsi rocniky opravdu slovensky maji ci muzou mit problem cist a nemalo slovum nerozumet. Neni opravdu zadny duvod je kvuli tomu napadat … Jazyky mame blizke, ale take odlisne :- ) „Vari, len, hej“ by opravdu ma dcera nerozumela. Pobozkat (mozna pisu nepresne) taky ne, ale to ji treba nekdo douci :-)

  Je fakt ze podle logiky „je to web eu, takze to muze byt klidne madarsky“ by mnohem vetsi smysl davalo neprekladat a jen kopirovat clanky z anglickych originalu

  opravdu je dulezitym tematem tohoto clanku slovenstina? Tesil jsem se na komentare se zduvodnenim proc FB (ne)mit (ja ho nemam) a misto tono 17 komentaru s tim, ze je slovensky… :-(

  Přiznám se, že mi to taky trochu vadí, nic proti Slovákům nemám, spíš na to jen nejsem zvyklý, občas si větu musím přečíst dvakrát a trochu se i zamyslet „ponúkaní”. Je to spíše z hlediska pohodlí, není to tak, že by mě to nějak štvalo :)

  No osobně jsem xsichtbůk trvale a definitivně mazal v roce 2012. A to mi je momentálně 37. Důvod byl jeho nutnost souhlasit s tehdejší změnou v nastavení osobních dat. Ale i tak toho nelituji. Od doby co koupil i CoJe tak nepoužívájm ani tu, ale vlastně poslední 3 roky už ani žádnou jinou apku na zprávy. A abych nereagoval jen na ten článek, tak se řadím mezi čtenáře, kterým slovenština až tak moc nevadí, ikdyž některá slova už si nepamatuji.

  Mam syna ma 15 rokov a nema najmensi problem s cestinou. Nevyrastal v spolocnom state, tak o com tu niektori melu.Ved podobnejsie jazyky ako slovencina a cestina snad niesu.

  Ale u vás je v TV dost pořadů česky, to u nás neexistuje. Nicméně je to chujovina. Člověk, který slovenštinu nepřečte prokazuje svoji inteligenci ve velmi negativním slova smyslu.

  No, taky jsem si tu chtěl přečíst diskuzi na téma článku, no co už.
  Nicméně pro ty, kterým slovenština tady vadí: nikdo vás nenutí to číst. Jděte si to přečíst někam, kde tomu rozumíte.
  Pro ty, kteří svou neznalost obhajují, že se se slovenštinou nikde nesetkávají, tudíž jí nemohou rozumět: blbost, a tyto stránky jsou toho důkazem.
  Pro ty, co si myslí, jak moc jsou si tyto jazyky vzdálené: myslím, že je to jako rozdíl mezi normální a americkou angličtinou a řekl bych, že se kvůli tomu taky nikdo nehádá.

  Každej, kdo tady remcá proti slovenštině, by si měl skočit do zdi. Místo, abyste ocenili, že máte cizí jazyk zadarmo, tak hledáte nesmyslný důvody, abyste nemuseli překonávat svoji lenost naučit se něco novýho. A kdyby tu byl jednou týdně članek v polštině, tak budu taky rád.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.