Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Použil jsem na macu recovery app jen jednou jedinkrát a myslím že se to jmenovalo dr drill a bylo to v 10.5.8 na G5. Od té doby nic, sice od přechodu na mac pro používám timecapsule, ale vastně jsem ho nikdy nepoužil pro obnovu a to na 250GB SSD používám 1 TB disk, takže tam jsou zálohy snad od roku 2015.
    Osobně vám pro zálohování dat dothle http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_1&lv0=3&lv1=81&no=278 a tomu podobné a zakoupit za 80-250 kč program pro kontrolu stavu disků. Tyhle „rámečky“ totiž umí RAIDy a klonování dokonce bez závislosti na sata chipsetu i OS a jen po jednom sata kabelu. Záloha vám pak probíhá na dva disky naráz a přes prográmek si jen kontrolujete stav disků. Zároveň výhoda 2,5″ disků je v životnosti (díky uspávání neběží ložiska a hlavičky 24/7) a připojitelnosti dle potřeby jen přes USB.

    Jinak autor zapomíná na podstatný fakt, pokud se něco smazalo, tak o přepis smazaných dat se už umí postarat: uspaní na disk, webový prohlížeč a u grafiků navíc cache na disk. Všechny tyhle tři případy umí přepsat klíďo i 5 GB na jeden zátah (pohotoshop i 10 GB). Takže recovery app je vám pak k ničemu, hlavně pokud máte notebook s nedostatečnou velikostí SSD (<480 GB).

Vložte vlastní komentář

celý text