Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    To je v Applu nějaká úchylka, že všechno musí být „Pro”? Tim alias Strýček Skrblík má rád svoje $$$ až moc. Označit produkt „Pro” a nesmyslně to nacenit ještě z produktu nedělá profesionální stroj. Neboj Time, lidi nejsou blbí a za nějaký čas to prokouknou.

    Bylo by oravdu dobré, kdyby mini dostal pořádná střeva a stala se z něj pracovní stanice. Jako profesionální uživatel bych chtěl výkonný hw, který budu mít na stole. MBP je pěkný, ale stejně ho mám pořád zavřený a připojený k externímu monitoru a klávesnici.

    Co si predstavujete pod pojmem profi stanice? Desktopovy 7700K neuchladi ani 27″ Imac co mam. V teto pidikrabicce jako Minimac bude zase lowpower jen CPU. Cili nejaky 4jadro CoffeLake s TDP 65W. Takze navrat do doby minimacu 2012 s ctyrjadrovym. 2012

    Koupil jsem Mac mini Late 2012, 16GB RAM, SSD disk. Za 12 tisíc v poho stroj. Rychlý, tichý, propojení s ostatními produkty super. Krabička malá. Vyhovuje mi ve všem. Pouze hry jaksi nic. Takže ke stejnému monitoru mám ještě připojeno herní PC s Windows. Ač je herní PC papírově X-násobně výkonnější, raději pracuji na Mac mini. Třeba práce v Xcode je daleko pohodovější a rychlejší. Takže pokud bude v novém Mini 4-jádrový procesor, bude to jistě pohodové zařízení na programování, grafiku apod. I když to nebude nejvýkonnější desktopový procesor, který se v té malé krabičce neuchladí, bude to, vzhledem k odladěnosti Mac OS dobrá volba. Já nejsem příznivce All-In-One řešení, takže iMac bych si kupoval jen s velkým sebezapřením. Mám rád 2 monitory a také budu asi vždy mít herní PC. Mac Pro je zase pro mě moc výkonný a drahý. Mini je ideální volba. K tomu 2 monitory a na práci je to pecka. To, že to bude hůře upgradovatelné, je jasné. 8GB bude stejně v základu a to většině lidí stačí. V případě nějaké větší práce 16 nebo spíše radši 32GB. Ono se to zase bude za nějakou dobu lépe prodávat. Absence portů mi u toho taky vadit nebude. U Miniho, vzhledem ke tvaru case, je to stejně špatně přístupné. Raději pěknou redukci, na stole se to, na rozdíl u NTB, ztratí.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.