Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak na druhou stranu, proč ne že jo.. Když FBI, CIA a další policejní odbory běžně berou mezi sebe hackery s kriminální minulostí, tak proč by Apple nemohl zaměstnat talentovaného klučinu, který dokázal něco, co stovka dospělých a učených hackerů ne. Jasně, je třeba klukovi ukázat, že se dopustil trestního činu a nejspíš ho nemine ani potrestání, to je v pořádku, ale pokud má kluk talent, rozhodně ho využije lépe při vývoji bezpečnostních řešení pro software, než ve vězení / v polepšovně. Znáte film Catch Me If You Can? :)

  To čo spravil možno nie je pekné. Mali by ho však zamestnať do bezpečnostnej zložky a nechať ho hackovať ich systém aby ho vedeli lepšie chrániť. Si myslím :)

  Mozna mu misto nabidnou. Verejne to ale priznat nemuzou, protoze by to znamenalo rapidni narust pokusu na dalsi hacknuti. A ted maji plne ruce prace, aby opravili system 😂 Treba se oprava projevi i v iOS

  Zprávu beru jako možný fake. 1) chybí odkaz na nějaký důvěryhodný zdroj, 2) i kdyby stáhl 1000 PB dat nic to ještě neznamená, všechny dataaž na email jsou na icloud zašifrována. Aby měl útočník profit z takového útoku, musí získat i dešifrovací klíče.
  Celá zpráva působí “senzačně” tj. novinář si chtěl zvýšit odměny.

  Myslím si že v Applu ho nezaměstnají už jenom z principu. Bylo by to proti jejich morálním pravidlům. Jako vynášení informací 🙈 …. Ale FBI po něm skočí jako slepice po flusu. Daji mu dohodu a nebude trestně stihaný. Protože FBI se už dlouhou dobu snaží prolomit zabezpečení Applu a šifrování jejich dat. Jelikož jim k nim Apple nechce dát přístup ani po soudním nařízení. 😜

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější