Zavřít reklamu

Jak Apple ovládl probíhající fotbalový šampionát, aniž by byl jeho oficiálním sponzorem

Fotbalový šampionát pomalu ale jistě vrcholí. Včera večer jsme zhlédli semifinálový duel mezi Belgií a Francií, nyní probíhá druhý poločas bitvy Albionu s Chorvaty. Ačkoliv je fotbalový šampionát veskrze svátek sportu, technologie, respektive produkty známých společností, na něm zanechávají svůj nesmazatelný otisk. Nemluvím však teď o použití videa pro posuzování sporných momentů v zápasech, ale o produktech, které hráči na šampionátu používají například při cestování z hotelu na stadion. Pokud totiž sledujete krom zápasů i zápasová studia, ve kterých právě záznamy příjezdů hráčů na stadiony často běží, možná jste si jablečných zástupců na stadionu již všimli. 

Nevím, jestli už trpím pracovní deformací, či jsem jen všímavý, ale produktů od Applu si v poslední době všímám čím dál více. Nejinak tomu je i na fotbalovém šampionátu, který jakožto milovník sportu samozřejmě bedlivě sleduji. Nemohl jsem si tak nevšimnout, že mnoho hráčů využívá právě produkty od Applu či Beats, konkrétně sluchátka. AirPods či náhlavní Beaty totiž vidíte skutečně na každém rohu, což je ale docela zajímavé.

Apple sponzorem fotbalového šampionátu v Rusku oficiálně není a nemáme žádné zprávy o tom, že by se o to před šampionátem vůbec ucházel. Svátek fotbalu si ale samozřejmě zcela ujít nenechal a upozornil na něj v několika reklamních spotech, ve kterých své uživatele učí například fotografovat sport. Nicméně, jelikož není sponzorem, organizátoři šampionátu se snaží jeho produkty, respektive loga na nich, která by mu dělala reklamu, skrývat. Skvělým příkladem jsou například již zmíněná sluchátka Beats, která mají na náušnících loga společnosti. Právě ty však musí být na šampionátu přelepena nebo jinak skryta. Existuje ale produkt, který logem nedisponuje a přesto na první pohled poznáte, že se jedná o produkt od Applu. Samozřejmě je řeč o AirPods.

Fenomén bez drátů 

Na šampionátu se objevuje skutečně spousta hráčů, kterým v uších září bílá bezdrátová sluchátka, podle jejichž tvaru není problém rozpoznat, že se jedná právě o AirPody od Applu. Ty ale pořadatelé samozřejmě nijak upravit nemůžou, jelikož jsou skutečně miniaturní, logo neobsahují a jejich zákaz by narušil hráčské rituály, což by bylo samozřejmě nepřijatelné. Díky tomu tak můžeme produkty od Applu vidět i tam, kde by se ukazovat alespoň dle regulí šampionátu neměly. A co víc, jejich obliba je skutečně obrovská. V galerii si můžete prohlédnout pár namátkových fotografií, na kterých jsou hráči s AirPody zachyceni. A že se rozhodně nejedná o malé ryby. V uších je totiž má například i Javier Hernandez, Julian Draxler, Danny Welbeck či hvězdný Brazilec Neymar. Sluchátka od Beats pak používá například Lukaku či Marcus Rashford. 

Jak tedy můžete sami vidět, Applu se na šampionát “protlačit” přeci jen podařilo. Nikoliv však penězi, ale kvalitními produkty, které využívají i ti nejlepší hráči světa. Šampionát tak jen potvrzuje, že jsou AirPody právem označovány za jeden z nejlepších produktů Applu z posledních let. 

| | Zdroj
8
Leitz

Diskuze

  Já na mistrovství pozoruji hlavně fotbalisty, zelenej trávník, do jaký brány letí míč a hromadu fanoušků co ten fotbal sleduje. U nás v hospodě u toho všichni pijou stejnou značku piva. Snad netrpím fanouškovskou deformací 😎

  Reagovat

  Já na tom nevidím nic překvapivého, že si extra bohatí fotbalisti koupí ty nejdražší sluchátka. Skutečně kvalitní sluchátka si nekoupí, protože tomu nerozumí.

  Reagovat

  PP to vystihl 👍
  Jakou má toto souvislost s kvalitou produktů? 😯 Jak můžete napsat do nadpisu, že Apple ovládl šampionát? 😁 Tím bych asi odpověděl na otázku v úvodu – ano, je to profesní Apple deformace.
  Neymar potřebuje hloupý (rozumějme blbuvzdorný) a omalovánkový telefon a s ním i tato sluchátka (které se těm kvalitním přibližují leda cenou), kdyby měl kabel, dost pravděpodobně by se na něm oběsil či by si o něj zlomil nohu.
  Ta fascinace Applem je opravdu nemoc.
  Kdyby Apple vyráběl autobusy a letadla, kterými se dopravují hráči na zápasy, jsem si jist, že by Apple šampionát nejen ovládl, ale snad i po fotbalové stránce vyhrál… 😊

  Reagovat

  A jeje, tady se projevil velkej rozumbrada a odborník, kterej ví, že fotbalista je prostě tupec a neumí si ani vybrat sluchátka. Ten kdo poslouchá hudbu si umí vybrat co mu vyhovuje zrovna jako Vy.
  Tak děkujeme, že jste nám rozebral osobnost Neymara a už i víme co potřebuje.
  Ještě, že tu máme tak kvalitní diskutéry co napraví chyby v článcích a vše uvedou na „správnou“ míru.
  Díky Filipe budu se k Vám modlit.
  Kdyžtak napište co i já potřebuju a hned se tím budu řídit.

  Něktěří lidé jsou vážně neuvěřitelní.

  Reagovat

  Já jsem podle vás rozumbrada, vy jste podle mě vcelku podstatně nepostřehl tu nadsázku v tom… 😊
  Že Neymar není žádný vědátor, není žádné tajemství. A ani to po něm nikdo nechce, je to fantastickej fotbalista, leč bohužel také ubohý simulant…
  Nikde také nerozporuju osobní preference, rozporuji článkem přisouzenou kvalitu sluchátek.
  Modlete se ke komu jen chcete. 😊
  Vítejte v klubu neuvěřitelných.

  Reagovat

  Tenhle článek patří spíš do Blesku, vůbec nechápu vypovídající hodnotu článků tohoto typu. Další “bezva” články jsou před XY lety…

  Kdysi to býval super web, teď nemá cenu většinu článků číst. Chápu že potřebujete těžit z reklamy, není to ale už dost za hranou?

  Reagovat

  Jako pochopím, když si sponzor dělá reklamu tak, že ji všude propaguje….ale přikazovat sportovcům, aby si přelepovali loga na telefonu, to mi příjde jako absurdita. Viděl jsem to už při olympiádě a bylo mi z toho špatně. Jako by si snad sponzor myslel, že se člověk bude rozhodovat jen díky tomu….

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz