Zavřít reklamu

Apple Watch jsou celkem drahou záležitostí, zvláště pokud máte nejnovější model. Svou cenou samozřejmě, dá se říct, odpovídají své konstrukční kvalitě. Konstrukční kvalita Apple Watch udržuje nepoškozené a voděodolné, ale nezaručí to, že se vám je nepodaří například poškrábat o nějakou ostrou hranu a taky nezaručuje, že váš displej vydrží všechno. Přesně proto jsem si pro vás dnes připravil recenzi na tvrzené sklo od společnosti hoco. a TPU obal od společnosti Spigen. Od společnosti Spigen jsme pár týdnů zpět testovali dva obaly na iPhone X, které si nemůžeme vynachválit. Recenzi na tyto dva obaly si můžete přečíst zde.

Oficiální specifikace

Tvrzené sklo hoco.

Tvrzené sklo od společnosti hoco. se prodává ve dvou variantách, a to jak pro 38mm hodinky, tak pro 48mm hodinky. Jedná se o tvrzené sklo, které můžeme znát z telefonu, akorát s tím rozdílem, že tohle tvrzené sklo nemá transparentní zakončení skla, nýbrž černé.

TPU obal Spigen

O obalu od Spigenu je už toho trošku více, co stojí za zmínku. Spigen je světoznámá značka, která se zabývá nejen tvořením obalů pro velkou škálu zařízení. Já jsem si nyní od Spigenu vybral obal pro Apple Watch. Tento obal je k dispozici ve dvou velikostních variantách (38mm a 42mm) a disponuje velkým počtem barev, ze kterých si můžete vybrat tu, která vám bude sedět nejvíce. Na fotkách níže uvidíte obal, který má matně černou barvu a je určen pro 42mm Apple Watch.

Balení

Tvrzené sklo hoco.

Balení tvrzeného skla hoco. je poněkud prémiovější, než se může na první pohled zdát. V případě klasických tvrzených skel dostanete pouze sklo, a když je výrobce štědrý, nadělí vám i hadřík. V tomto případě je to ale jinak – společnost hoco. nám do balení mimo samotné tvrzené sklo nachystala dva hadříky (mokrý a suchý) a návod na správné nalepení skla. Poslední věc, která se v balení nachází, a která mě příjemně překvapila, je ochranná fólie na Apple Watch navíc.

TPU obal Spigen

V balení od Spigenu naopak nenajdete nic navíc. Vše, co se v balení nachází, je pouze obal zabalený v igelitovém sáčku a malý papírek, který nám ukazuje, jak správně obal na Apple Watch nainstalovat.

Zpracování

Ke zpracování obou produktů nemám žádnou výtku. Sklo od společnosti hoco. vypadá tak, že by mohlo odolat i větším nárazům a přijde mi trošičku lepší, než klasická tvrzená skla na telefon. Obal od Spigenu je tvořen ze dvou částí. Jedna část je „tělo“ obalu a je tvořené z TPU materiálu. Druhá, menší část, je tvořená z plastu a před tím, než obal na Apple Watch nainstalujeme, ji musíme vycvaknout. Poté do TPU části nainstalujeme hodinky a zpětně je tímto kouskem plastu pojistíme.

Osobní zkušenost

Osobní zkušenost s oběma produkty je více než dobrá, i když jsem na jeden problém narazil. Když jsem poprvé nalepil na hodinky tvrzené sklo, nepodařilo se mi ho nalepit úplně 100% rovně (lze lehce vidět na fotkách). Nemyslel jsem si, že by to mohl být nějaký velký problém, a proto jsem se rozhodl, že sklo přelepovat nebudu. Nějakou dobu jsem hodinky používal pouze se sklem. Že je něco špatně, jsem zjistil tehdy, kdy jsem s hodinkami na mé ruce začal škrábat přítelkyni ve vlasech. Kvůli tomu, že je displej Apple Watch „zaoblený“, tak sklo není přilepeno celou plochou. S podobným případem se můžeme setkat u některých skel na iPhone, kdy se pod hrany skla může dostat nepořádek nebo například nitky z kapsy. Vlasy se mi proto dostaly mezi sklo a displej hodinek a nešly vytáhnout pryč. Po úspěšném vytáhnutí jsem ještě sklo nepřelepoval, ale donutila mě k tomu další skutečnost – nasazení obalu od Spigenu. Sklo po nasazení obalu začalo pružit, a proto jsem ho musel znovu nalepit. Nyní už se mi sklo nalepit podařilo. Pokud se tedy do jeho lepení pustíte, musíte jej zvládnout skutečně stoprocentně přesně. Jako chybu produktu to ale samozřejmě označit nemůžeme.

Na hodinky jsem se po přelepení skla rozhodl nasadit i obal. Obal sám o sobě vypadá na hodinkách skvěle – hodinky se s ním stanou více výrazné a robustní, i když chápu, že ne každému se takový styl může líbit. Každopádně, v kombinaci s tvrzeným sklem vytváří spolu 100% ochranu vašich hodinek a museli byste být doopravdy velice „šikovní“, aby se vám podařilo hodinky i přes takovou ochranu nějakým způsobem poškodit.

Závěr

Pokud máte obavy, že byste si mohli své cenné jablečné hodinky rozbít, můžu vám tvrzené sklo hoco. i odolný obal od Spigenu jen a jen doporučit. Materiály, které jsou u obou produktů použity, jsou velice kvalitní a zcela jistě odolají jakémukoliv poškození.

Slevový kód

Ve spolupráci se společností iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili 10% slevový kód, který neplatí jen na sklo a ochranný obal od Spigenu, ale rovnou na veškeré zboží pro Apple Watch. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lsawatch„. Kód je platný do 3. dubna 2018, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

rsz_ipouzdroprodejna
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro

Dnes nejčtenější

.