Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Bez čehokoliv reflexního jít přes čtyřproudovku vnoci, super nápad. Ani řidič by ji neviděl.

  Daniel Štěpánek senzory nejsou vsemocny je jich celá řada a musejí řešit také aby nebrzdili když nemají když jeden nahlásí možnou překážku a 3 ostatní že je vše v pořádku auto jede dál. Autonomní vozidla se momentálně hrabou na úroveň lidského řidiče a mají ještě co dělat. Dostat se ještě dál bude chvíli trvat. Nebyl žádný náznak který by indikoval že tam někdo šel a jestli auto jelo 70 jak uvádí záznamy bylo to auto hezky daleko na to aby něco v noci zachytilo a pak už bylo pozdě…

  no ak koli tomito debilovy zastavia vyvoj tak budu hlupy.. Ak by to testovali u nas v Bratislave, tak by nebola iba jedna takato nehoda, ale kazdy jeden den minimalne 5. Darmo, to je tak ked sa policajti zameriavaju cisto len na jednu skupinu ucastnikov cestnej premavky.

  Tímto nechci ženu v žádným případě obhajovat – bez reflexních prvků po několikaproudé silnici??!!! Nicméně

  § 18Rychlost jízdy
  (1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit ………… povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

  Tzn, že ty když jedeš v noci, jedeš cca 15km/h někde v lese aby se toto nepřihodilo i tobě? Asi né si myslím, prostě její píčovina, od toho jsou přechody, každopádně to nevypadalo, že by to byla extra ostrá zatáčka, ona měla možnost to auto vidět mnohem dřív a tomu se přizpůsobit, ale chodci si hold myslí že jsou nesmrtelní, tak tady to mají.

  hele z mojí hlavy to není :) chodím každý rok na školení řidičů (letos jsem byl celkem na 10tém) a zrovna konkrétně tento paragraf jsme probírali 10x . Můžeš se na to optat nejlépe někoho z autoškoly popř. kdo provádí školení profesní způsobilosti řidiče

  Jasný, ale dal si sem paragraf, který ty sám určitě nedodržuješ a řekl bych, že se tento paragraf přebíjí s paragrafem na povinnost reflexních prvků chodce za snížených podmínek viditelnosti.

  Však neříkám, že ho dodržuji – ale jsem si ho vědom asi jako omezené rychlosti v obci, kterou také nedodržuji. A jak jsem psal, babu neobhajuju a reflexní prvky měla určitě mít ( ikdyž otázka, jestli tam kde se to stalo je mají povinné jako v případě ČR)

  V Česku by to skoro jistě odnesl řidič. Jak tu už někdo psal, musíš jet jen tak rychle, abys vždycky stihnul zastavit. Tady ta paní jela tak rychle, že nestihl dat nohu ani na brzdu. Je to proste zákon, do kterého se všecko schová. Ležet tam ožrala, tak ten by už vůbec vidět. V důsledku by se třeba i po dálnici mohlo jet v noci max tak 50kmh, aby člověk stihnul zastavit před nějakou překážkou.

  Řidič tomu nemohl opravdu zabránit když koukal do mobilu. S tím jaké vymoženosti už mají automobilky jako např. noční vidění a zvýraznění překážky na cestě… nevím no. Bez reakce sejmout překážku asi není nejlepší krok do budoucna ?

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.