Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Klicova je tato cast:
  “Rozhodnutí o případném spuštění Apple Pay v Česku je plně na straně společnosti Apple”
  Jinymi slovy, banka by chtela, ale je to plne v rukou Applu a ted nejsme k Apple Pay bliz nez vcera.

  Nějaký čas je v iOS (tuším od verze 11.1) k dispozici kompletní možnost Apple Pay i Apple Pay Cash v češtině. Prozatím nejde přidat platební kartu (mám i screen shot ze svého telefonu, ale nevím, jak jej sem do diskuze přidat). I když mám platební kartu vystavenou v Německu pro účet u německé banky, nelze tuto kartu přidat. Zřejmě je to proto, že je na slovenskou adresu, kde není Apple Pay rovněž dostupné. S kartou vystavenou na adresou vlastníka účtu v některé ze zemí, kde funguje Apple Pay, bude určitě pak tato možnost k dispozici pro tuto oblast regionu a zvoleném jazyku v češtině.

  Pro zobrazení této možnosti stačí vbrat v Nastavení (Obecné/Jazyk a oblast/Region) stát, kde funguje Apple Pay a pravděpodobně mít ve zvolené zemi i nové Apple ID (odlišné od českého). Samozřejmě že plná funkčnost spuštění Apple Pay pro platební karty vydané v ČR závisí na Apple, jak je v článku uvedeno.

  Německou kartu nepřidáš z jednoduchýho důvodu, protože v Německu Applepay nefunguje. U nás (IT) funguje, ale je to tak komplikovaný (lze přidat jen specialní kartu), že je lepší se tím nezabývat :-D

  Začínám mít pocit, že čekat na Apple Pay je trochu jako čekání na Godota, trochu se jim to loudá (jako v poslední době vše). Kdyby to čekání aspoň znamenalo kvalitu navíc, ale takový pocit z většiny novinek u Apple už nemám.

  Hlavní problém byl doposud ten, že Apple chtěl nějaké poplatky z provedených transakcí, což nově reguluje nějaká EU směrnice a tudíž by již teoreticky vše mělo mít rychlejší spád.. Takže taky bych si vsadil, že by to už mohlo přijít zároveň s iOS 11.3.
  Co se týče placení skrze smartphone, tak v tom vidím velkou budoucnost. Odpadne zbytečný kus plastu na čemž se ještě ušetří finance i životní prostředí a výrazněji se zvedne zabezpečení. Banky by na to už mohly pomalu předělávat i bankomaty, toto je už jen otázkou času.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.