Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dobrý, ale když si chcete půjčit iPhone X, dáte 10000 za kauci… plus nájemné na dny

  Jaroslav Zeman mam pocit, ze jste nepochopil ze kauce je vratna, tedy paltite v podstate jen najem, po vraceni telefonu se Vam kauce vrati v plne vysi, tedy 169 Kc na den neni z meho hlediska prehana castka…

  Jaroslav Zeman 700-900 Kč za den? Ceny za pronájem jsou od 169 Kč do 229 Kč / den v závislosti na délce pronájmu (čím delší pronájem, tím nižší cena za den). Kauce je samozřejmě vratná :)

  Když chcete koupit telefon za 30000, tak snad zálohu deset máte? Nebo kupujete telefon na splátky? Ono tohle je dobrý filtr, kdo si to může dovolit a kdo ne. Plus se ten telefon pravděpodobně vrátí zpátky. ?

  Když si chce někdo nějaký iPhone jen vyzkoušet, tak to přece ještě nemusí nutně znamenat, že na něj nemá. Navíc při osobním převzetí telefonu se neplatí záloha 10K.

  Na stránkách sepíše, že iphone X lze převzít jen osobně a cena zálohy pro soukromou osobu je 15 000 Kč.

  když chci zjistit, jestli by mi vyhovoval, tak si ho prostě koupím ne? ? a když vyhovovat nebude, zase vrátím.. a nebude mě to stát ani fň ?

  Najdou se tací, jako jste vy. Na dovolenou se půjčí foťák a kameru a pak je vrátí. Na hory zase lyže pro celou rodinu a pak je vrátí. Nestojí je to ani fň a z prodejců si dělají půjčovny.

  Těžko se proti tomu dá bránit. Pokud vám to přijde moralistické a nemáte s tím problém….

  Pavel Jílek myslíte morální? Takže podle Vás je zákon na ochranu spotřebitele nemorální? ? Protože ta dvoutýdenní lhůta je tam právě kvůli tomu „kupování zajíce v pytli“. Ano, i takové extrémní případy se najdou…a přijde mi to stejně extrémní případ, jako si ten telefon půjčit v půjčovně ?…na druhou stranu je taky trošku rozdíl, jak vypadají po dvou týdnech používání lyže a jak telefon ?

  Alza vám ho dá do nájmu za daleko zajímavější peníze…

  Porovnáváte neporovnatelné. Krátkodobý nájem a „operák“ od Alzy jsou 2 odlišné služby. Půjčovna telefonů není od toho, abyste si tam pronajal telefon na půl roku. To se (a podobným zájemcům to i říkám) vyplatí si ten telefon koupit.

  Osobně si myslím, že jediné, pro koho je iPhone na operák výhodný je právě Alza. Ta zůstatková hodnota po 12 měsících je prostě vyšší.

  Nicméně až si rozbijete telefon nebo ho budete potřebovat dát na reklamaci, Alza vám náhradní iPhone nepůjčí :)

  To máte naprostou pravdu, myslel jsem to tak, že kyby jste si chtěl zapůjčit telefon od Alzy na operák, tak vám jej zapůjčí na libovolně dlouhou dobu za podstatně nižší peníze. Používat tak telefon několik let je samozřejmě hloupost. A kdyby jste ho rozbil, či vám jej ukradli, tak je na to u Alzy pojištěn. Nekopu za Alzu, jen mě přijde zvláštní platit např. 170 Kč za den, když ho můžu mít za 1.700 na měsíc :-)

  Radek Malota srovnáváte nesrovnatelné. To je jako kdyby jste jel na dovolenou třeba do Itálie a místo hotelu na týden byste si tam pronajal dlouhodobě byt. Taky to výjde v dlouhodobém hledisku mnohem výhodněji.

Vložte vlastní komentář

celý text