Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Dobře a výstižně popsáno. Sám jsem uvažoval o řešení zevrubně popsaném v článku, ale rychle jsem to pustil z hlavy. Dnes opravdu nemá smysl bazírovat při řešení domácí sítě na komponentech Apple.

    Nejvic me mrzi ze apple prestal delat modemy ? mame cela rodina cca 4x posledni verzi Time capsule a signal a zaloha je naprosto bozi!!! Za 3 roky co ho mam v byte ani jeden restart!!! Proste pecka

    ach jo ja mám doma komplet cele riešenie siete postavené na Mikrotiku VDSL router do bridge a nasledne router mikrotik +NAS +a ri routerboardy mikrotik ako AP wifi AC zapnutý roaming čiže jedno ssid pre celú sieť a zariadenie sa pripája k silnejšej a rýchlejšej sieti automaticky + hosťovská sieť centrálna správa uptime a stabilaita bezkonkurenčná a mikrotik nevie čo je to reštart tiež a cenovo je to tretina možno aj menej ako riešenie od APPLE a to nehovorím o nekonečných možnostiach nastavenia routerOS od miktrotiku

    Problemom je ze Miktotik ma tanier do interietu len do N-koveho pasma. pokial mam vsetky zariadenia s podporou AC a internet 300 Mbit tak to neviem postavit na Mikrotiku pritom su ich AP pekne a male. Z tohoto pohladu sa mi skor javi ako alternativa Ubiquity. Okrem toho presun suborom po sieti a zalohovanie je na AC super vec aj pri pomalsom ineternete.

    A já to mám zase přesně tak jak je popsáno v článku..i přes AP Express jsem si prošel, takže přesně stejné řešení a zkušenost a mohu jen doporučit. Přesně jak je popsáno – jou určitě levnější a lepší řešení, ale co se týče Mikrotiku – nevím jak je to s jeho uživatelskou přívětivostí teď, ale ty co jsem měl před Apple Extreme mi leží v šupleti a bohužel už je zase neumím rozchodit – prostě je to dle mne pro lidi, kteří se tomu věnují a ne pro uživatele, kteří chtějí pouze fungovat a nechce se jim učit a stále pživovat RouterOS.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.