Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Poslední dobrý Mac OS. Rychlý, bezproblémový a měl Rosettu. Nějak nevím, co za vymoženost přišla po Irbisovi – pro mé potřeby asi nic. Pokoušel jsem se ho nějak přimět k chodu na v roce 2012 zakoupené Retině, ale to prostě nešlo. Tak jsem na ní do letošního roku používal 10.8, ale vývojáři postupně přestávali podporovat i tento. Teď jsem zvědavý, jak dlouho bude reálné se udržet na 10.9.
    Škoda, že ten systém nelze na dnešních strojích používat.

    … a ještě musím dodat, že App Store je asi největší sra*ka, kterou Apple vyprodukoval. Totální tragédie. Jak z pohledu vývojářů (dema? placené upgrady? cros-updaty a jiné formy zobchodování?) tak z pohledu uživatele (osobně několikrát nemožnost provést update – řešeno s podporou Apple u nás, po té v USA – bez vyřešení). Mnohé společnosti, které vydávaly své produkty dlouho před „vynálezem“ nepoužitelného App Store si po přechodu na něj pěkně nabily … ústa … a pak jej zase opustily.
    I fungování obchodu pro iOS je katastrofa – nabízení aplikací, které nelze na mé verzi iOS provozovat. Nemožnost jejich stažení aplikací, které jsou aktuálně pro vyšší verzi iOS na daném zařízení, byť je možné si tuto stáhnout/zakoupit na počítači a následně pak stáhnout starší verzi i na iOS zařízení a jiné výpeky.
    Zatímco u obchodu pro iOS jde o trestuhodné dlouhodobé neřešení známých problémů, kdy však je i přesto nutno kvitovat samotnou myšlenku a rozjetí tohoto způsobu distribuce kontrolovaného SW, u obchodu pro Mac OS jde o paskvil už od návrhu.

Vložte vlastní komentář

celý text