iStores.sk
iStores.sk

Recenze lightning kabelu a iPhone pouzdra od Decoded: kožené příslušenství s nádechem luxusu

Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi stylového obalu na Magic Mouse z pravé kůže. A minulý týden jsme se zase podívali na řemínek pro Apple Watch, který v Decoded vyrábějí ručně z kůže prémiové kvality. Dnes tu máme další dvojici koženého příslušenství od stejné společnosti, které jsou určeny převážně pro iPhone. V první řadě se podíváme na certifikovaný lightning kabel a záhy na kožené pouzdro resp. kapsu pro 4,7palcové iPhony.

Lightning kabel

Stejně jako ostatní příslušenství od Decoded, i Lightning kabel je vyrobený z prémiové Full-Grain kůže. Ta je po celé délce kabelu prošita bílou nití, což je poměrně výrazný prvek tvořící vzhled příslušenství. Kůže navíc slouží nejenom jako ochrana, ale také díky ní působí kabel o něco „prémiověji.“ U obou konektorů (USB i Lightning) je kůže kvalitně zakončena a nehrozí tak, že by se v této části kabel zlomil, jako tomu bývá u jiných typů, obzvláště pak u originálního kabelu od Applu.

Celkově je kablík poměrně tuhý a méně poddajný, což ale naopak může někomu vyhovovat – je tak pevnější a při ohnutí částečně drží tvar. Oba konektory, resp. jejich ochrany, jsou sice plastové, ale působí bytelným dojmem a jsou kvalitně zpracované. Za zmínku stojí i pásek, který přijde vhod, když si chcete kabel smotat. Pásek k sobě připnete cvokem, aby smotaný kabel držel tvar. Jeho nevýhodou je ale délka, je totiž příliš krátký, a tak se musíte naučit kabel smotávat tak, aby obě části cvoku na sebe skutečně dolehly.

Jinak je kabel celkově dlouhý 1,2 metru, což je úplně stejná délka, jakou nabízí originální kabel přibalený k iPhonu. Dobrou zprávou je i to, že mu nechybí certifikace MFI (Made for iPhone/iPad/iPod), a tak se nemusíte bát jakýchkoli problému s nekompatibilitou.

Pouzdro na iPhone

Druhým produktem, kterému budeme dnes věnovat pozornost, je pouzdro resp. kapsa pro iPhone. Jedná se o ten typ ochrany, který nemusí vyhovovat každému majiteli iPhonu, jiní si ale naopak pro ochranu svého telefonu neumí představit nic jiného. Největší výhodou kapsy je v podstatě 100% ochrana smartphonu ze všech stran, a to i včetně displeje. Zároveň se ale tato přednost stává i nevýhodou, protože pokaždé, co chcete telefon používat, musíte jej z kapsy vždy vyndat. Aby ale šel iPhone z pouzdra snadno vytáhnout, přidal Decoded poutko.

Stejně jako ostatní produkty tohoto výrobce, je i kapsa kompletně vyrobená z kůže prémiové kvality. Kromě již zmíněného poutka zdobí zadní stranu pouzdra ještě logo společnosti a čtveřice otvorů. Další čtveřici nalezneme i vpředu, kde se navíc nachází kapsa, kam skvěle padne kreditní karta. Pokud jste tedy ten typ, co nerad nosí po kapsách drobné a nejraději toho u sebe máte co nejméně, pak se vám bude pouzdro od Decoded zamlouvat, protože si do něho můžete kromě telefonu a karty vložit i nějakou tu bankovku a máte tak vše v jednom a ihned po ruce.

Ačkoli výrobce uvádí, že je pouzdro určené pro iPhone 7, iPhone 6s i iPhone 6, tak sám za sebe jej doporučuji používat spíše jen s posledním jmenovaným. Sám jsem totiž pouzdro testoval s iPhonem 7, který má naprosto shodné rozměry jako iPhone 6s, a pokud jsem měl v přední kapse ještě kartu, bylo vysunutí telefonu z pouzdra někdy skutečný oříšek. Na druhou stranu je pravda, že jsem obal používal jen krátkou dobu na to, aby kůže povolila a rozměrům telefonu se přizpůsobila. Pokud se vám tedy pouzdro skutečně zalíbilo a vlastníte iPhone 7 nebo 6s, pak jen počítejte s tím, že minimálně zpočátku bude obtížnější telefon s pouzdra vysunout. Zase ale budete mít stoprocentní jistotu, že vám z obalu nikdy nevyklouzne.

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Podívejte se na zajímavý koncept iPhonu XI s 3D hologramem
Apple vydal iOS 11.2.5 Beta 5 a Public Beta 5
iOS 11.2.2 výrazně snižuje výkon iPhonu 6, po aktualizaci je až o 50 % pomalejší
8 aplikací pro iOS a watchOS, které dnes stáhnete zcela zdarma (11.1.2018)
V Apple Storu vzplanul další iPhone, opět při výměně baterie
Výrobci Android telefonů se snaží okopírovat Face ID. Moc se jim to ale zatím nedaří
Apple začal podepisovat starší verze iOS. Můžete se tak vrátit z iOS 11 na iOS 10 i starší [aktualizace]
iPhone 8, 8 Plus a X byly v listopadu nejprodávanějšími smartphony
Plánujete si nechat levně vyměnit starou baterii v iPhonu? V Česku si budete muset počkat
7 nejzajímavějších chytrých produktů pro Apple zařízení z CES 2018
7 skvělých aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (10.1.2018)
Reklamním společnostem si nelíbí omezení reklam v novém Safari, přichází o stovky milionů dolarů
iPhone 6s camera icon
O záměrné zpomalování starších iPhonů se začala zajímat i americká prokuratura
S tímto novým dokem od Satechi můžete najednou nabíjet iPhone i Apple Watch
LG by mělo letos Applu dodávat Face ID komponenty pro iPad Pro, iPhone X Plus a iPhone X
Jak v aplikaci Počasí na iOS změnit stupně Fahrenheita na stupně Celsia
8 skvělých aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které dnes stáhnete zcela zdarma (9.1.2018)
Apple vydal 4. beta verze iOS 11.2.5, watchOS 4.2.2, macOS 10.13.3 a tvOS 11.2.5