Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jasně když to dělaj běloši je to extremismus !!! A proč ten přihřátej dement tohle nedělal po tom co dělaly bordel černý extremisti. Už vidim jak budou jistě důsledně mazat vše nenávistný :( spíš jako obvykle to co se bude hodit do propagandy

  Apple by sa mal starať o portfólio svojich produktov, životné prostredie a pracovné podmienky, keďže to priamo súvisí s ťažbou materiálov a výrobou súčiastok. Zaujíma sa niekto o deti v Afrike, ťažiace nerastné suroviny do batérií? Nie. Pretože to zrejme zatiaľ nie je „in“. Som proti rasizmu a extrémizmu, ale som proti tomu, aby sa týmito pojmami označovalo to, že chcem vyjsť v noci kľudne na ulicu, nechcem sa báť o deti, nechcem mať No Go zóny, nechcem bombové útoky na dennom poriadku, nechcem ničenie histórie, nech je akákoľvek… Z pojmov rasizmus a extrémizmus sa stali mocné politické zbrane, ktorými sa väčšinou prekrúca realita. To že indiánom zobrali celý kontinent a nechali im pár hektárov rezervácií, je žiaľ nemenný fakt. Ale to, že aj tie posledné kúsky pôdy im zobrali pre stavbu ropovodu a zrušili tak ako rezerváciu, tak aj chránené územie, to je súčasnosť, za ktorú priamo niekto zodpovedá. Jobs vedel, prečo nepúšťa peniaze na charitu. Možno aj preto, že väčšina financií ide na prevádzku týchto organizácií. A hmotný tovar v podobe liečiv a potravín končí u toho, kto vojensky ovláda tú ktorú oblasť Afriky. Apple by sa mal starať o to, s čím súvisí jeho podnikanie. Investoval do obnoviteľnej energie, lesov, zlepšenia pracovných podmienok, pracovných miest… super. Ak má dosť peňazí, mohol by svoj záujem zamerať aj na podmienky okolo ťažby nerastných surovín, z ktorých sa vyrábajú solárne panely, batérie, nabíjačky… a ostatne súčiastky. Žiaľ, väčšinou sú to oblasti v Afrike, ovládané vojskom. Či už rebelmi alebo gardou, výsledok je stále rovnaký. Do tohto boja sa však nikto nepúšťa.

  Dobře dělají, mají mou plnou podporu. Jakýkoliv extremismus je špatný a je úplně jedno kdo je ten extremista. Důležité je, aby lidé konečně začali žít vedle sebe aniž by řešili barvu kůže, sexuální orientaci nebo víru, protože to jsou všechno nepodstatné a často soukromé věci, do kterých nikomu nic není. Ale dokud budou primitivové, kteří si myslí, že jsou něco víc jen proto, že jsou bílí, hetero nebo třeba muslimové, bude to špatné.

  Jen si tak říkám – kdo má dneska v USA reálnou politickou moc? Demokraticky zvolené instituce nebo sdělovací prostředky a velké firmy jako Apple, podporující ty největší, ovšem menšinové, křiklouny?

  Tohle není boj proti nenávisti, protože nenávistní jsou i Antifa a BLM, rozdíl je v tom, že jejich nenávist je neomarxisty tolerována.
  Já jsem napozoru před každým kdo se oháni tím, že to že jsem běloch je a) něco víc než ostatní b) něco míň než ostatní.
  Bohužel neustálá křivda na běloších v americe pomalu vyeskaluje ve vzbuzení sil, které měly zůstat spát. Každá akce vyvolá reakci.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.