Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mám jej. Bohužel už rozložený na komponenty. Děti mi jej před mnoha lety utopily na dovolené u moře – po vysušení sice naběhl, ale nefungoval dotykový snímač na displeji. Po asi týdnu se část snímání „rozjela“, ale jen na části displeje. Prostě už nebyl k použití a tak jsem si jej rozebral na své elektro-hrátky. Každopádně si docela dobře pamatuji, jaké bylo jeho používání. Pominu-li, že musel být hacknut (bez jailbreaku u nás používat nešel), tak jediným problémem bylo malé množství aplikací. Ono se to dalo trochu nahradit Cidií. Svižnost však byla naprosto v pohodě. Přední kamera mi vůbec nechybí. Za celou dobu, co používám iPhony jsem pořídil dvě „selfíčka“. Zadní/jediný snímač byl opravdu poněkud slabý. I na tehdejší dobu – kdejaká Nokia měla o řád lepší snímky. Blesk by to nevytrhnul. Našeptávání mám i dnes vypnuté a Siri tím tuplem – nepotřebuju všechno meldovat Applu do ústředí. A vzhledem k tomu, že na iPhonu mimo pár her typu Sudoku apod. (mimochodem z doby prvního iPhone) používám asi jen Mail a Safari (a pak telefonování a SMS/iMessage), tak se pro mne zlepšila pouze rychlost načítání dat (přes operátora – na Wifi to nebyl nikdy problém) a kvalita foťáku (dají se s tím dnes dělat použitelné fotečky). Jinak nic, co bych využil. Za mne tedy pokrok nijak zásadní.
  Nejraděj jsem měl druhý z mých iPhonů – 3GS. Foťák sice pořád nic moc, ale jinak paráda.
  Pak už následovalo jen zvyšování číselných hodnot parametrů, ale na použitelnosti žádný posun (mimo ten zmiňovaný foťák).
  Kdyby dnes vyrobili model iPhonu stejně tlustý a se stejně velkým displejem, jako měl ten první, ale který by měl svůj objem využitý baterií a vydržel tak 3-4 dny, tak bych byl spokojenější, než s nesmyslně tenkým velefounem, který se někdy dočká večera. Ideální i tvarově pro mne zůstává 3(GS) – tam jsem neměl žádné obavy ze zlomení v zadní kapse nebo rozdrcení loktem při převalování se v posteli, když jsem usnul u čtení. A dobře se bral ze stolu a parádně se držel (tvar/velikost).
  Nezbývá mi než zopakovat – pokrok za tu dobu z mého pohledu nijak zásadní a v mnohém jednoznačně k horšímu (tvar/velikost/výdrž, šmírovací funkce, …)

  V hodne bodech s tebou souhlasim.. ale dnes bych asi tu velikost LCD neprezil .. uhlopricka IP 5 je dostacujici… ale opravdu jen na ty sms a volani. Vetsi telefony jsou pohodlnejsi na prohlizeni stranek.. a celkem oblibene u nasi mladeze skrz foceni nesmyslneho Selfie ? 2g Iphone byl proste zacatek a jsem za to rad,ze jsem si tu dobu prozil :) aspon muzu zhodnotit legendarni 5110 nokii a dnesni smartphony.. kdyby dnesni deti meli prozit mesic s telefonama typu te 5110,tak nepreziji ani den ? Ale uz je jina doba a ja jsem za ni taky rad,ze mam na vyber mnozstvi telefonu s vybornou vybavou..

Vložte vlastní komentář

celý text