Zavřít reklamu

Venkovní teploty šplhají pomalu k třicítce, prázdniny a pravé kalendářní léto se neúprosně blíží, večery se každým týdnem prodlužují, jsou stále teplejší a lákají tak k pobytu venku klidně i do pozdních hodin. To vše znamená jedno jediné – grilovací sezona je v plném proudu. Jak ale grilování souvisí s technologiemi od Applu? Úplně jednoduše, do redakce se nám totiž dostal teploměr GrillEye, který vám pomůže dokonale ogrilovat nebo vyudit maso, a samozřejmě bezdrátově komunikuje s iPhonem.

Hlavním účelem GrillEye je, že můžete své maso na grilu hlídat, aniž byste u něho museli neustále stát. V klidu si tak natočíte pivo, sednete si s přáteli ke stolu a jednou za čas mrknete na iPhone, abyste věděli, jakých hodnot dosahují teploty uvnitř a v okolí masa. Jakmile je maso hotové, rozezní se na telefonu výstražná notifikace a vy tak víte, že jej můžete z grilu sundat a začít podávat.

Ke GrillEye můžete připojit až 6 různých teplotních senzorů. V balení jsou ale pouze 2, další si můžete v případně potřeby dokoupit. Senzory jsou vyrobeny z kvalitního hliníku a jedná se o vůbec první sondy, které získaly certifikaci FDA pro bezpečné použití v potravinářství.

Sonda je zakončena bodcem o délce 9,5 cm, který buďto píchnete přímo doprostřed masa, abyste snímali teplotu uvnitř, nebo jej případně můžete připojit na klip (v balení jsou opět 2) a snímat tak okolní teplotu. Od sondy pak vede před žárem chráněný kabel dlouhý 117 cm, který je zakončený konektorem ve stylu 3,5mm jacku, tím se pochopitelně připojuje ke GrillEye.

Samotné zařízení disponuje displejem potaženým polymerem, díky čemu odráží světlo a umožňuje tak snadné čtení na přímém slunci. Displej umí zobrazit jen aktuálně naměřenou teplotu skrze připojenou sondu a cílovou teplotu, kterou si sami nastavíte. Jakmile ji senzor zaznamená, tak začne GrillEye nahlas pípat. Pokud máte k zařízení připojeno sond více, tak se jejich teploty na displeji střídají co každou sekundu, přičemž aktivní sondu poznáte podle rozsvícené diody u portu, do kterého je připojená. Zapomenout bych neměl ani na hliníkový stojánek, díky kterému můžete GrillEye postavit do libovolného úhlu. O energii pro zařízení obstarávají dvě tužkové baterie, které jsou součástí balení.

Aplikace

Pro komunikaci s telefonem je využíváno Bluetooth. Výrobce přitom garantuje dosah od GrillEye ke smartphonu až 100 metrů. Abyste mohli zařízení s iPhonem spárovat, je potřeba si stáhnout aplikaci GrillEye z App Store. Jakmile se dostanete skrze párovací proces, okamžitě zjistíte, že ačkoli je aplikace velice jednoduchá a přehledná, zároveň perfektně splňuje svůj účel.

Na hlavní obrazovce máte jasně naservírované informace o teplotách ze všech připojených sond. U každé sondy zvlášť je možné si nastavit minutku a hlavně si můžete určit, jaké maso děláte (hovězí, telecí, jehněčí, kuřecí, vepřové, rybí atd.), přičemž u prvních třech jmenovaných si ještě gurmáni mohou určit, jak moc chtějí mít steak propečený (na výběr je pět různých stupňů od Rare až po Well Done). Teploty u přednastavených voleb lze editovat. Stejně tak si můžete přidávat i své vlastní předvolby.

Teplota naměřená sondou se v aplikaci aktualizuje okamžitě a jakmile dosáhne na požadovanou hodnotu, tak se ozve nejenom GrillEye, ale i telefon. Pokud udíte, pak se hlídá nejenom maximální ale i minimální teplota, a tak se obě zařízení rozezní v případě, že je teplota moc nízká nebo naopak moc vysoká. Stejně tak se telefon ozve i v momentě, kdy se s ním od GrillEye vzdálíte na takovou vzdálenost, že ztratí signál a nemůže tak poskytovat aktuální informace. Veškerou historii upozornění lze zobrazit v notifikačním centru aplikace.

Na konec vás aplikace ještě informuje o přibližném stavu baterií v zařízení a o síle Bluetooth signálu. Využít můžete i graf s vývojem teplot. Nastavení aplikace nabízí kromě změny jazyka (čeština chybí) a přepínače mezi °F°C ještě možnost vypnout upozornění na odpojení telefonu od zařízení a upravit si další nastavení týkající se alarmu.

V praxi

A jak si GrillEye vede v praxi? Vzhledem k tomu, že se jedná o speciální teploměr, tak se ani nemá moc co pokazit. Osobně jsem si zkoušel opéct kuřecí prsní řízky, které jsem snad vůbec poprvé v životě nenaklepal, abych ověřil, zda po upozornění od GrillEye, že vnitřek masa dosáhl požadované teploty, bude maso skutečně propečené. Ačkoli zrovna kuřecí je jedno z nejsnazších mas na přípravu, i tak jsem mohl snadno otestovat, jak produkt funguje.

Celý proces opékání jsem v podstatě celý svěřil do rukou GrillEye. Maso jsem jen v pravidelných intervalech otáčel, aby se opeklo z obou stran a jakmile se telefon rozezněl, že teplota steaku uvnitř dosáhla na 74 °C, tak jsem maso ihned sundal z ohně. Mohu ale potvrdit, že vnitřek byl dokonale propečený přesně tak, jak jsem si představoval a celkově nebyl steak ani připálený nebo v některých místech syrový.

GrillEye teplomer grilovani uzeni 6

Resumé

Pokud si jen jednou za čas opečete maso na pánvi nebo si jednou za celé léto sednete s přáteli k ohni a opečete si nějaký plátek na roštu, pak je pro vás GrillEye spíše zbytečnost. Jestliže ale grilování vyloženě milujete, usedáte ke grilu na zahradě téměř každý víkend a někdy i po večerech v letní všední dny, nebo jste se dokonce pustili i do uzení, pak se pro vás speciální teploměr GrillEye může stát ideálním společníkem. Jak aplikaci tak produktu nemám moc co vytknout. Během testování jsem nepřišel na žádnou negativní vlastnost, snad jen, že sond by v balení mohlo být více než jen dvě.

GrillEye FB

Dnes nejčtenější

.